Sponsor


#1


Yılmaz Erdoğan’ın önce bir tiyatro metni olarak yazdığı ve Demet Akbağ ile yıllarca sahnelediği "Haybeden Gerçek Üstü Aşk" metni sinemaya da aynı isim ile birlikte yine Demet Akbağ ile başrolleri paylaşarak yansımıştı.

Bu sefer de aynı metin üzerinden farklı bir dramaturgi çalışması yapılmış. Senaryoya az çok aşikarız ama farklı noktalarının altını biraz çizmek istiyorum çünkü bende eski bir metnin yenilenmiş hali olduğunu öğrendiğim de "o zaman niye izleyim ki" demiştim.

[Resim: MV5BYzY4ZWRhMjMtNjUwMi00NWEwLWI5ODMtNmMx...@._V1_.jpg]

Ben metnin bu halini daha çok beğendim fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim, sorunların çok daha yenilikçi ve güncel olmasını isterdim. Çünkü yıllardır kadın erkek ilişkisinde ki sorunlara bakış açısı ülkemizde bir türlü değişmiyor bu da yeni nesli biraz daha olumsuz etkiliyor diye düşünüyorum.

Bunun dışında senaryoda tek bir ilişki üzerinden tüm sorunların incelenmesi yerine farklı 4 ilişki yapısı üzerine sorunların paylaştırılması çok daha keyifli olmuş. Böylece kendi yaşantımla bağ kurduğum farklı yüzler ve farklı dinamiklerin olması beni filme daha yakın hissettirdi diyebilirim.

[Resim: MV5BMDQ3MjU0NjAtZmM1MS00MGY0LTk5MTQtM2I0...@._V1_.jpg]

Aynı zamanda ben filmin kurgusunu da çok beğendim. Geçişleri doğal fakat internet üzerinde izlemeye alıştığımız ve sevdiğimiz kat kurgunun hafif esintileri var filmde.  Birde 4 farklı ilişki yapısı ve dört farklı insan denkleminden ilişkilere dair sorunların çözüldüğü farklı dinamikleri görmek bir genç kadın olarak bana çok keyif verdi. Açıkçası iki usta oyuncunun oynadığı halini de çok sevmiş olmama rağmen ben bu halinden çok daha fazla keyif aldım.

Oyunculuk performansları ve karakterler yüksek bir keyif zevki veriyor. İzlemenizi tavsiye ederim Gülümseme
peace ve 4 diğer kişi beğendi
#2


Filme geçmeden önce belirtmeliyim ki şu şarkıyı yüzlerce belki binlerce kez dinlemişimdir. Çok sevdiğim şarkılardan biri Gülümseme

2017 yılında Tatlım Tatlım olarak yayınlanan film globalde Love, Surreal and Odd şeklinde yayınlanmıştır.

Filmle ilgili diyebileceğim teknik şeyler ve sevdiğim şarkısı dışında ekleyebileceğim çok fazla şey yok açıkçası. Çünkü film ister istemez kadın kitleye hitap ediyor. Kadınları güldürüyor ve düşündürüyor. Bunu iyi veya kötü anlamında söylemedim, bazı filmler böyledir işte. Bence çok güzel bi film değil ama bu tamamen kişisel bir düşünce.
peace ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Filmin müziği dışında bana hitap eden pek bir şeyi yoktu. Daha çok sevgili/evli çiftlere uygun film. Girdiğim salonda da oldukça fazla kadın vardi. Sanırım kadınlara daha çok hitap ediyor.
Kadrosu çok iyi bir film aslında. Her bir sanatçıyı severek izliyorum ama bu olmamış bence
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
@ayseabaci bende öyle düşünüyorum. Yani sinemada izlemedim ama izlediğimde öyle hissettim. Benim için biraz sıkıcı geldi. Evde sevgilinizle izleyebileceğiniz çerezlik bir film olabilir belki. Onun dışında çok bir şey beklememek lazım.
ayseabaci beğendi
#5
Sıkılmakla eğlenmek arasında izledim filmi bilmiyorum eh işte yoklukta izlenir kategorisiydi benim için. İzlensin mi izlensin bir şey kaybedilmez bence.
Sevilayy ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Orta şeker filmlerden .

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor