Sponsor


#1
[Resim: 576-13052022745.jpeg]

Netflix’in bilim kurgu ve gerilim türünde olan TAU filmi, tasarladığı yapay zekayı mükemmelleştirmek isteyen Alex isimli bir bilim insanının, kendince hayatlarını değersiz gördüğü insanları kaçırıp üzerlerinde deneyler yapmasını anlatıyor. Başrollerinde Ed Skrein ve Maika Monroe bulunuyor. 

Film, Alex’in gece kulüplerinde hırsızlık yapan Julia isimli bir kadını kaçırmasıyla başlıyor. Gözlerini açtığında tanımadığı iki kişi ile birlikte elleri ve ayakları bağlı olan Julia, bulunduğu hücreden kaçmanın bir yolunu buluyor. Fakat bu yüksek güvenlikli evde her şeyin yapay zeka ‘’TAU’’nun kontrolünde olduğunu bilmiyor ve kaçma girişimi sonucunda diğer iki denek ölüyor. Bunun üzerine eve gelen Alex, projesini bitirmesi için sadece 2 haftası kaldığından dolayı Julia ile kaçmaması ve deneylerinde ona yardım etmesi karşılığında evde serbestçe gezinmesine izin veriyor. Günler geçtikçe TAU ile daha da yakınlaşan ve dost olan Julia, kaçmak için daha farklı yollara başvuruyor.

[Resim: 576-13052022825.png]

Film aslında bir yapay zekanın neler yapabileceğini, kendini ne kadar geliştirebileceğini anlatıyor. Yani her ne kadar kızın kurtulmaya çalışmasını izlesek de, filmin ana konusu ve vermek istediği mesaj bu aslında. Bir yönüyle Chappie filmine bezetiyorum ben bu filmi. Robotun yapay zekayla birlikte kendilerini geliştirmesi, öğrenmesi, birçok şeyi algılaması ve hissetmesi gibi ortak özellikleri var. 

Çok çok mükemmel bir bilimkurgu filmi değil. Bazı mantık hataları var fakat bunlara rağmen filme kötü diyemem. Her ne kadar filmi izlemeden önce beklentilerim başka olsa da gerilim teması güzel işlenmiş ve gayet akıcı. Görsel efektleriyle sinematografisi çok iyi. 

Filmi kesinlikle izleyin demiyorum, boş vakitlerinizde izleyecek bir şey bulamadığınızda iyi gidebilecek bir film. Yapay zeka ve robotik filmleri seviyorsanız hoşunuza gidebilir.

[Resim: 576-13052022919.jpeg]  
Medet.63 ve 4 diğer kişi beğendi
#2
Bilim kurgu filmlerini seviyosanız izleyin ama onun dışında çok eğlenceli diyemem
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Bilim kurgu filmlerini seviyorsanız kesin izlemeniz gerekir. İzlediğim iyi filmlerden birisidir kendisi.
peace ve 1 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Yok Oluş - Annihilation (2018) admin 2673 9 26.11.2020, Saat: 17:48
Son Cevap: AHMET0138

Sponsor