Sponsor


#1
Yapım yılı 2006 altı olan The Departed (Köstebek) adlı filmin yönetmen koltuğunda 'Taxi Driver' ve 'Shutter Island' filmlerinden tanıyacağımız Martin Scorsese oturuyor. İki buçuk saat uzunluğa sahip bu filmin IMDb puanı 8,5. Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson ve Matt Damon gibi usta isimler bulunmakta.

ABD Polis teşkilatı Frank Costello’nun (Jack Nicholson) yönettiği, büyük bir suç organizasyona son vermek için operasyon hazırlığı yapar. Bu durumdan sıyrılmak için önceden yetişmiş Billy Costigan'ı (Leonardo DiCaprio) ve Ellerby'i (Alec Baldwin) suç örgütünün önüne geçmek üzere 'köstebek' olarak polis teşkilatında görevlendirirler. 
Bu görevde yer alacak polislerden biri de Colin Sullivan'dır (Matt Damon). Colin, mafyaya karşı yapılacak herhangi bir durumda polisleri inceleyip patronu Costello'ya bildirmeye çalışır. Billy ise mafya içerisinde bilgiler elde etmeye çalışır.

Biri mafya adına, ötekiyse polis teşkilatı için bilgi toplamaya çalışırken kimliklerini gizlemek zorunda kalmanın zorluğuyla yaşarlar. Bu iki köstebek kendilerini kurtarmak için karşı taraftaki köstebeği bulma konusunda sıkı bir yarış içerisine girerler.

Suç, dram kategorisini barındıran bu filmde, özet haliyle; iki köstebeğin bir arada bulunmasını fakat ikisinin de birbirinden habersiz olmasını anlatıyor. Oyunculukların sağlam olması, kurguya yanaşmak istemeseniz bile sizi etkileyebilecek bir potansiyele sahip. Suç kategorisini barındıran filmlerini sevmeyen kimse dahi bu usta oyuncuların getirdiği senaryoyu beğenecektir.


admin ve 4 diğer kişi beğendi
#2
Oyuncu kadrosu gerçekten çok iyi.
Yönetmen zaten en iyilerden.
Ben de kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bir de bu filmin Türk uyarlaması  İçerde dizisi vardı.
Ki bence başarılı bir uyarlamaydı.
Film tadındaydı ve 1 sezon sürdü.

[Resim: icerde-dizisi-kac-sezon-olacak-icerde-ne...5082_o.jpg]

Gizli polis olan Sarp mafyanın içine girerken, Mafyanın içinde olan Mert, polis teşkilatının içine giriyor.
 Yusuf Müdür ile Kebapçı Celal'in satranç savaşıda bu iki karakter vezir rolünde.
 Sarp'in görevi mafyayı temizlemek, Mert'in görevi ise Kebapçı Celal'i korumak.
admin ve 2 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
The Prestige (2006) gogolunpaltosu 1647 5 26.11.2020, Saat: 18:23
Son Cevap: Dmrg
The Illusionist (2006) gogolunpaltosu 1621 3 19.02.2020, Saat: 12:47
Son Cevap: ebento

Sponsor