Sponsor


#1
Romantik/dram türündeki filmimizin yönetmenlik koltuğunda Josh Boone oturmakta olup John Green’in romanından Scott Neustadter ve Michael H. Weber tarafından uyarlanmıştır. Filmimiz yaklaşık olarak 2 saat 15 dk sürmektedir. Başrollerini ise Shailene Woodley ve Ansel Elgort paylaşmaktadırlar.


~Filmin Konusu
  16 yaşında zeki ve eğlenceli bir yapıya sahip olan Hazel Grace Lancaster yaklaşık üç senedir tiroid kanseri ile boğuşmaktadır. Kanser ilerlemiş olup ciğerlerine sıçradığı için yanında oksijen tüpüyle gezmeye mahkum edilmiştir.


                 Hazel’in annesi, Hazel’in bunalıma girdiğini düşündüğü için onu kanser tedavisi görenlerin birbirlerine destek olmak amacıyla toplanmış olduğu gruba yönlendirir. Annesini kıramayıp destek grubuna katılmayı kabul eden Hazel, grubun ilk gününde destek konuşması sırasında başkahramanlarımızdan bir ikincisi ile yani Augustus Waters ile tanışır. Augustus da tıpkı diğer katılımcılar gibi kanser hastasıdır. Yaklaşık bir yıl önce kanser ile olan savaşını bitirmiş ve bu savaşta tek bir bacağını kaybetmiştir. 


              


     
Alıntı:“Öyle bir  zaman gelecek hepimiz öleceğiz. Bu gerçekleştiğinde kimse hatırlanmayacak. Ne Kleopatra,ne Mozart ne de buradakiler... Unutulmak kaçınılmazdır. “   Grupta Hazel ile tanışma fırsatını yakalayan Augustus, Hazel’le arkadaş olmak istemektedir. Hazel’i evine davet eder. Bu daveti kabul eden Hazel, August’un evine gider. Augustus’un nasıl bir yaşamı olduğuna yakından tanık olmuştur. Bu sırada Hazel ve Augustus birbirlerine en sevdikleri kitapları verip okumak için anlaşırlar. 
  Hazel, Augustus’a tıpkı kendisi gibi mücadele veren Anna adındaki kızı anlatan “Görkemli Izdırap”kitabını vermiştir. Augustus kitabı bitirdikten sonra hiç de beklediği gibi bitmediği için yoğun bir hüsrana uğramıştır. Hazel, romanın gizemli yazarı olan Peter Van Houten’in kitap yayınlandıktan kısa bir süre sonra Amsterdam’a gittiğini ve o zamandan beri haber alınamadığını söyler.


                  Kitabın kurgusunun neden o şekilde bittiği Augustus’un aklından bir türlü çıkmamaktadır ve Hazel’in romanın gizemli yazarı hakkında söylediklerini araştırır.Augustus yapmış olduğu araştırmalar sonucunda yazarın asistanı olan Lidewij'e ulaşmış ve  yapmış olduğu bir kaç görüşmeden sonra yazarla kitabın kurgusu hakkında konuşmak için bir randevu almayı başarmıştır.  

  Başta maddi sebepler ve hastalık sebebi ile Hazel’in seyahat etmesine hem ailesi hem de doktoru tarafından izin çıkmamıştır. Fakat Augustus’un seyahate olan isteği daha ağır basmış ve bu olayı hayırsever bir vakfın  yapmış olduğu yardım ile konuyu halletmiş ,Amsterdam’a iki kişilik bilet almıştır. Sıra doktor izni ve aile izni kalmıştır ki bunlar Augustus için çocuk oyuncağıdır. 


              


   
Alıntı:-Siz ikiniz çok tatlısınız.
+Biz sadece arkadaşız.
~O öyle,ben değilim.    Her şeyi halledip Amsterdam’a yolculuğa çıkan Augustus ve Hazel, yazar tarafından hiç umulmadık bir şekilde karşılanmıştır. Bundan dolayı onlar da sadece anın tadını çıkarmak adına Amsterdam’da gezintiye çıkmışlardır. Her ne kadar bu gezintiden oldukça keyif almış alsalar da ne yazık ki  sonunda geri dönme zamanı gelmiştir.


              


   
Alıntı:“Bu dünyada ne kadar incineceğinizi seçemiyorsunuz, ama kim tarafından incineceğinizi seçebiliyorsunuz ve ben seçimlerimi sevdim.”   Hayat kısa süreliğine bile olsa Hazel ve Augustus için çok güzel geçmiştir. Kendilerini adeta bir rüya içerisinde hissederlerken hayatın ne yapacağı belli olmuyor. Filmin sonlarına doğru hayatın onların mutluluğuna pek de izin vermediğini izliycez.Bakalım hayatın bu belirsizliğinin üstesinden Hazel ve Augustus nasıl gelecekler? Filmi birkaç sene önce izlemiş olduğum için belki bazı detayları yanlış hatırlıyor olabilirim bunun için şimdiden hatalarım varsa hoş görün🙂. Onun dışında filmin sizi daha ilk dakikalarından itibaren ,siz isteseniz de istemeseniz de, içine dahil edeceğini ve eşsiz bir keyif yaşayacağınıza eminim. Özellikle Amsterdam’da yapılmış olan çekimlerde daha bir heyecanlanıp sanki oradaymışsınız hissine kapılabilirsiniz. Son olarak ise bu filmde biraz gözlerinizin yaşaracağını söylemem gerekir.(Ben her ne kadar ağlamamış dahi olsam izleyenlerin birçoğundan bu yorumu aldım.)
Şimdiden hepinize iyi seyirler 🤗
ayseabaci ve 21 diğer kişi beğendi
#2
Kitabı kadar filmi de harikaydı ve ne yalan söyleyeyim hem kitabını okurken hem de filmini izlerken ağlamıştım  Gülme
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Ah,bu filmin bende yeri çok ayrı! Önce kitabını izlediğim bir film yine. İkisinde de hüngür hüngür ağladım. Hikaye o kadar güzel ki gerçekten bazen kendimi fazla kaptırıp Hazel gibi nefes alamıyor gibi hissediyordum.
Kitabı okurken karakterleri böyle hayal etmemiştim ama kesinlikle cuk oturmuş. Başka kimseyi düşünemiyorum şuan onlar için.
Augustus ve Hazel kanserin bir araya getirdiği en güzel şey olabilir. Hayatlarından belki de vazgeçtikleri sırada birbirlerini bulmaları,birlikte geçirdikleri günlerin onları daha da mutlu etmesi,sayılı günleri olsa bile dolu dolu geçirmeleri...
Hala izlemediyseniz ya da okumadıysanız,bence çok güzel bir aşk hikayesini kaçırıyorsunuz. Hemen şuan gidin ve izleyin!
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Yine kitaptan uyarlama bir film Kalpli Göz en sevdiğim türdür. Bu filmi de tabiki kaçırmadım ve izledim. Kanserin hiç böylesi bir aşkı doğuracağını varsaymamıştım. Kitabı da çok güzeldi filmi de alkışkamaya değer bir yapım. İzlemediyseniz kesinlikle izleyin.
ayseabaci ve 2 diğer kişi beğendi
#5
Bu filmi izlemektense repliklerine daha çok takılmışımdır Gülme çok güzel bir film. Aşk temasını bu şekilde işlemek bence “aşk” ı daha bir anlamlı kılıyor. Bu filmi izlediğim ilk dk da etkisine kapılıp  Hazel gibi  olayların akışına bıraktım kendimi. Film bittiğinde hüngür hündür ağladığımın farkına anca varabildim.  Kahkaha Kitabını henüz okumaya  zamanım yok ama mutlaka okumak istiyorum eminim o da çok güzeldir
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#6
@Mcmiesenk replik kısmına o kadar çok katılıyorum ki ben de filmi replikleri için izledim. Harika bir film ve en sevdiğim repliklerden birini bırakayım 
   
ayseabaci ve 4 diğer kişi beğendi
#7
Aşkı daha güzel hastalıkla birleştiremezlerdi sanırım. Hastalığın en güzel hali aşkla birleşmiş ve usta oyunculukların da göstermiş olması filmi kat be kat harika kılmış.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#8
Hep five feet apartla karşılaştırılan bir film. Konu açısından oldukça benzerler ama bu film daha güzel bence five feet aparttan. Üstelik Shaline Woodley harika bir oyunculuk sergiliyor bu filmde  Kalpli Göz kesinlikle izlemeniz gerektiğini düşünüyorum  Gülümseme
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#9
Gerçekten çok güzel bir film,tavsiye ederim.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#10
“Harika ötesi bir aşk hikayesi izlemek istiyorum” diyenlerin izleyeceği bir film kesinlikle. Kitap film olduktan sonra çok popüler oldu ve eminimki sizlerde bu film hakkında pek çok yerde filmden replikler bulmuşsunuzdur. Okumuş olduğunuz repliklerden de anlayacağınız üzere film çok güzel bir film. Ama izlerken gözyaşlarınızdan birçoğunu feda edebilirsiniz dikkat!! 😀
admin ve 2 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Ex Machina (2014) gogolunpaltosu 6815 15 17.07.2021, Saat: 16:00
Son Cevap: Berkay_34
Divergent-Uyumsuz (2014) Black Eagle 10336 36 06.04.2021, Saat: 03:54
Son Cevap: Konuşanİnsan
The Theory of Everything (2014) Black Eagle 2496 11 14.02.2021, Saat: 11:47
Son Cevap: Mathilda
Predestination (2014) gamzebaytur 1880 4 30.11.2020, Saat: 19:01
Son Cevap: alican
Birdman (2014) gogolunpaltosu 1681 2 27.11.2020, Saat: 00:22
Son Cevap: Dmrg
Malefiz | Maleficent (2014) gamzebaytur 8221 32 13.11.2020, Saat: 20:43
Son Cevap: nwrgaliba
Whiplash (2014) gogolunpaltosu 2715 7 13.11.2020, Saat: 10:57
Son Cevap: emreetncer
Enemy (2014) gogolunpaltosu 1635 2 04.11.2020, Saat: 23:48
Son Cevap: Dmrg
Yaban - Wild (2014) admin 1983 5 05.05.2020, Saat: 20:48
Son Cevap: admin
Who am I (2014) gogolunpaltosu 1528 2 29.03.2020, Saat: 12:20
Son Cevap: Rio

Sponsor