#1
[Resim: f11df77f-115e-4eba-8efa-264f0ff322d0?bas...ze=952x536]

 Eğer sürükleyici, eğlendirici ve sizi yormayacak bir dizi istiyorsanız bu dizi tam size göre. Çerezlik bir dizi olduğunu düşünüp izlemeye başlıyorsunuz fakat bu dizi kendi sevimliliği ve sıcaklığıyla siz farkında olmadan kendisine bağlıyor. Bölümleri 20 dakika olan bu dizi su gibi akıp gidiyor, hatta bazen 20 dakikanın yetmediğini hissediyorsunuz. 

Her ne kadar ölümden sonraki yaşamı konu alsa da bu dizi, din konularına hiç girmiyor. Hatta The Good Place’in yaratıcısı Michael Schur, inanışlar ve çeşitli inanç gruplarını araştırdıktan sonra diziye dini elementler de ekleme niyetindeymiş ancak bu planlarından vazgeçip, tüm insanları ve din dışı öğeleri içeren bir konsept ile ilerlemeye karar vermiş. ‘’Bu şov herhangi bir taraf tutmuyor, Dizideki insanlar her ülke ve dinden insanlardan oluşuyor.’’ diyen Schur, bence müthiş bir iş çıkarmış.

 The Good Place ince esprileri sayesinde sizi güldürüyor, ahlak felsefesi, iyilik-kötülük kavramları, hayatı, ölümü ve insan ilişkilerini içermesi sayesinde sürekli üzerinde düşündürtüyor. Diziyi izlerken gizliden gizliye size yaşamı sorgulatıyor. Elenor’un zekası, Chidi’nin kararsızlık laneti, Tahani’nin o muhteşem ingiliz aksanı ve Jason’ın dokuz yaşındaki çocuk saflığıyla dizi bize enfes tatta eğlence sunuyor.


peace ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Diziyi izlemiş biri olarak konuşmak gerekirse dediklerine katılıyorum. Bu kadar dinlere bağli bir konuyu içine hiç bir dini katmadan başarılı olmayı gerçekten başarmışlar. Bunun yanı sıra harbiden sağlam bir şekilde eğlendirip aynı zamanda sistem hakkında düşündürebilmesi zor iş. Tek bir şeye katılmayacağım, Tahani'nin aksanı muhteşem değil de Eleanor'un dediği gibi rahatsız ediciydi. Gülme Ha bide Janet'ı unutmuşsun. Gülme
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Gerçekten diziyi kötü bulanları anlamıyorum konusu gerçekten güzel ve sürükleyici spoylır vermek istemiyorum gerçekten izleminizi tavsiye ederim zaten her bölüm 22 dakika falan 1. Sezonu 2-3 günde bitirdim gerçekten şahane.
peace ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
The good place’i sevme nedenlerimiz... Srmst_16 929 3 05.06.2020, Saat: 16:18
Son Cevap: Denizco
Good girls simgeyybn 431 0 27.05.2020, Saat: 13:22
Son Cevap: simgeyybn
Good Omens ( dizi önerisi) beyzaland 796 2 09.04.2020, Saat: 18:28
Son Cevap: Nanze Wren
Good Girls Nanze Wren 847 3 14.02.2020, Saat: 23:56
Son Cevap: ed gein jr