Sponsor


#1
Garry Ross’un yönetmiş olduğu bilimkurgu/aksiyon tarzındaki filmimizin başkahramanları Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth ve Woody Harrelson’dır. Filmimiz aynı zamanda Susanne Colins’in yazmış olduğu aynı adlı romandan uyarlamadır.

~Filmin Konusu
  Kuzey Amerika kuraklık,yangın ve kıtlık gibi sebeplerinden ötürü yıkılmış ve bunun yerine 12 eyaletten oluşan “Panem” adını verdikleri bir ülke kurulmuştur.
 
  Yöneticiler hem eğlence amaçlı hem de halkın,yöneticilerin gücünü anlamaları adına “Açlık Oyunları” adında bir oyun düzenlemiştir. Bu oyunun kurallarına göre her eyaletten kura ile bir kız bir erkek olmak üzere iki genç seçilip görevliler tarafından oyun alanına götürülür. Oyuncuların hepsi alana girdiği ilk saniyeden itibaren yaşam mücadelesi vermektedirler. En sonunda tek bir yarışmacı hayatta kalınca oyun devam eder.
 
    Oyunun başladığı andan itibaren bitişe kadar geçen süreyi tüm Panem halkı eyaletlere yerleştirilmiş olan televizyonlardan izlemektedirler. Böylece hangi mıntıkadan hangi yarışmacının oyuna veda ettiğini öğrenmiş oluyorlar. 


                  Yöneticiler tüm halkı meydana toplamış ve kura çekmeye başlamışlardır.Bütün gençler kuranın kendilerine çıkmaması için dua ederlerken bir yandan da kuranın kime çıktığını meraklı bakışlarla beklemektedirler. Herkesten daha çok korkan 16 yaşındaki Primrose’a vurmuştur talihsiz şans. 


                 Görevliler Primrose’u almaya gelecekleri sırada ablası Katniss kardeşinin yerine gönüllü olur. Yöneticiler ilk defa bir kişinin gönüllü olduğunu duyduklarında Primrose’u bırakır ve onun yerine ablası Katniss’i almayı kabul ederler. 
 
  Sıra erkekler arasında yapılacak olan kuraya gelir. Bu kurada ise şanslı kahramanımız,Katniss’in geçmişte bazı konularda sorun yaşamış olduğu eski sevgilisi Peeta’dır. Görevliler tarafından iki genç alınır ve trene bindirilip oyundan önce eğitim alacakları yere götürülmektedir.

   Trende daha önceden Açlık Oyunları’nı kazanan biri karşılar Katniss ve Peeta’yı. Yolculuk sırasında onlara hayatta nasıl kalmayı başardığını ve oyunda ne gibi zorluklarla karşılacakları hakkında bilgiler verir.

 
   Oyundan önce eğitim alacakları yere varmış ve yavaş yavaş eğitimlere başlamışlardır. Katniss bazı antrenmanlarda diğer yarışmacılara karşı daha çok başarılıdır ve bu diğer yarışmacılarında gözden kaçmamaktadır.Katniss’in başarılı olmasının sebebi her ne kadar geçmişte sevgilisiyle sorun yaşamış dahi olsa ondan öğrendiği şeylerde olmuştur ve bunlardan birisi okçuluktur.


                 Sonunda o beklenen gün gelmiş, bir şekilde eğitimlerini tamamlamış ve kazanan kişilerden tüyolar almış olan her mıntıkadan yarışmacılar yavaş yavaş oyun alanına alınmaya başlamıştır. Artık onlar için yaşam sadece hayatta kalma savaşından ibarettir. 


                Oyunun daha ilk saniyelerinden elenmiş olanların haberleri,kendilerini izleyen aileleri ve eyalet sakinlerince televizyondan verilmiştir. Eğitimi sürecinde de yöneticileri şaşırtan Katniss oyun alanında da zekası ve göstermiş olduğu performansları ile yöneticileri şaşırtmayı başarmıştır.


                 Bu seferki Açlık Oyunları, her senekinden daha farklı olmaya başlamış;haliyle oyunda ve kurallarda değişiklikler yapılmak zorunda kalmıştır...

   Film,oyuncuların oyun alanına girdikleri andan itibaren daha heyecan verici bir hâl almaya başlıyor. Sizi şaşırtan, bazı sahnelerde belki de hafif bir üzüntüye sebep verecek olan ama heyecanınızı en üst seviyede de tutmayı başaran bu filmin kazananının kim olduğunu merak ediyorsanız eğer zaman kaybetmeden bu filmi izlemenizi öneririm. 🤗😇   📍Hatırlatma: Filmimiz birçok dalda ödül almıştır, hepsini buraya tek tek ekleyemem ama birkaçını sizinle paylaşayım:
📌Teen Choice En İyi Bilim Kurgu/Fantastik Film Erkek Oyuncusu Ödülü:Josh Hutcherson
📌En İyi Dövüş Sahnesi Dalında MTV Film Ödülü:Jennifer Lawrence,Alexander Ludwig
📌En İyi Kadın Oyuncu Saturn Ödülü:Jennifer Lawrence
📌Film Eleştirmenleri En İyi Aksiyon Filmi Kadın Oyuncusu Ödülü:Jennifer Lawrence
📌Teen Choice En İyi Fantastik/Bilim Kurgu Filmi Ödülü...
Huseyin_ef ve 13 diğer kişi beğendi
#2
Teşekkürler paylaşım için. Ufakta olsa nostalji yaptım. Gülümseme

Film serisindeki devamı hakkında bilginiz var mı ?
Mcmiesenk ve 6 diğer kişi beğendi
#3
(21.07.2020, Saat: 23:41)TsubasaTr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler paylaşım için. Ufakta olsa nostalji yaptım. Gülümseme

Film serisindeki devamı hakkında bilginiz var mı ?
Evet var 😊 filmin bütün serisini severek izledim zaman buldukça filmin diğer serilerini de sizlerle paylaşmayı planlıyorum. 🤗
admin ve 10 diğer kişi beğendi
#4
Katniss  Kalpli Göz en sevdiğim karakterlerden biridir. Filmi ilk izlediğimde oldukça başarılı buldum. Diğer serileri de izledim elbette ama aklımda en çok kalan ilk izlediğim olmuş galiba. 
@Black Eagle filmin diğer serilerini de sizden okumayı çok isterim gerçi paylaşacağınızı söylemişsiniz  Gülme  Böylece filmin diğer serilerini de hatırlamış olurum.
beyzaland ve 5 diğer kişi beğendi
#5
Acayip güzel bir film 
Küçük kıvırcık saçlı kızın ölümüne çok üzüldüm. Bir de Katniss neden sonunda öyle saçmaladı ki öldür Peeta’yı kazan işte 😂
beyzaland ve 3 diğer kişi beğendi
#6
Böyle kitaptan uyarlama yapımlara bayılıyorum bence diğer kurgulardan daha kaliteli oluyorlar. Sadece bazen kitaptan uyarlama dedikleri halde kitaptan oldukça bağımsız davranıyorlar bu acayip sinir bozucu bir şey  Sıkıcı  Bu filmi ilk çıktığı zamanlarda izlemiştim henüz kitabını okumamıştım o sıralar ama sanırım böyle filmlerde önce kitabı okumak lazım sonrasında filmi izleyince daha bir mantıklı geliyor olaylar. 
 Güzel bir film serisi “Açlık Oyunları” izlemelisiniz bence, tavsiye ederim Gülümseme
Lalaland ve 3 diğer kişi beğendi
#7
Bir ara çok popüler olan bir filmdi, yani en azından çevremdekilerden hep duyduğum bir filmdi Gülme o sıralar bu kadar çok duyduğum için açıp izlemiştim ve oldukça sevmiştim. Filmin diğer serilerinin ilki kadar heyecan verici olduğunu düşünmüyorum ama açlık oyunları serisindeki en favori bölümüm bu, ilkler her zaman en güzel olandır Gülümseme
admin ve 3 diğer kişi beğendi
#8
ilk yorumumu bu güzel sitedeki en sevdiğim filme yapayım dedim; film 2012 yılında yayınlandığı ilk anda izledim.  Bu tarz filmlere bayılıyorum. Daha sonraları bu filmin devamı da olmalı dedim ve sanki sesimi duymuşlar gibi filmin diğer serileri de çıktı. Ve diğer serileri de ilk anda izledim Gülme romandan uyarlama bir film olduğundan sonradan haberim oldu, filmine bayılınca gidip kitaplarını da okudum. Ve anladım ki kitapta yazılanlar kadar filmi de harika şekilde çekilmiş. Neyse çok da uzatmayayım filmi izlememiş olan hala var mıdır pek emin olamadım ama varsa da tavsiyem gidip filmi izlemesi yönündedir. Bu arada bu filmin diğer serileri hakkında konu açılacağı belirtilmiş ama henüz açılmamış sanırım. Eğer filmi tüm detayları ile hatırlarsam belki ben açarım  Gülme
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#9
Benim çok sevdiğim bir seri 😍
Jennifer lawrence'ı ilk burda tanıdım ve aşık oldum ona ❤
Kitabı daha güzel bence ama 🌹
Kesinlikle izleyin izlettirin! 😄
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#10
Kitabı daha güzel olan ancak film serisini Jennifer lawrence sayesinde daha dikkat çekici ve güzel kılıyor. İzlemenizi tavsiye ederim. Asla zaman kaybı değildir.
admin ve 1 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor