Sponsor


#1
Edward Norton’un başrolünde bulunduğu kendisine eşlik eden Jessica Biel’ın bu filminde ‘’Divergent’’ filmini de yöneten Neil Burger oturuyor senarist ve yönetmen koltuğunda.

IMDb puanı 7,7 olan 2006 yapım filmimiz yüz on dakikadan oluşmakta ve sürükleyici bir gizeme tanıklık etmekte.
Konu itibariyle Eisenheim(Edward Norton) küçüklüğünden beri illüzyona meraklıdır ve kendini bu alanda geliştirmek için her şeyi göze almıştır. Yine küçüklüğünden tanıdığı Düşes Sophie’nin hayalini kurmakta, onunla evlenmek istemektedir fakat düşesimizin hayatı zorluklarla geçtiğinden yolları bu genç sihirbaz ile ayrılır. Eisenheim bu durumu sindiremez ve aradan geçen yılları aldırmaksızın kendini illüzyonda hatrı sayılır bir şekilde geliştirir. Ve o gün gelip çattığında hiçbir gerçeklik Sophie’yi ondan ayıramayacaktır. Zira gerçeği eğritip insanları kandırmakta usta olan illüzyonistimizin sergilediği oyunlar ayrı bir akıl oyunlarıdır.

Edward Norton’un bu filmdeki stili hoşuma gitmiş, bu karaktere can verirken pek zorlanmamıştır diye düşünüyorum. Kurgusunu güzel ilerleyen filmimizde göz yanılsamaları, metafizik durumları olabildiğince mistik bir halde bulunup gizlenmektedir. Aynı zamanda Eisenheim’a inanmayan ve onun bir şeytan olduğunu düşünen kitle ile rekabete giren Eisenheim’ın karşısında bir dedektif dahi koltuğunu alır. İşler kızışmakta fakat Eisenheim illüzyon numaralarını bütün ketumluğu ile saklamaktadır. Dedektif ise hala ikna olamamış Eisenheim’ın ufacık bir açığını bulmak için gözünü arkada bırakmamıştır.
İşte, filme dedektifin objektifliği ile yaklaşmak zorunda olan biz, yani izleyiciler aslında bir oyuna kurban gidiyoruz da haberimiz olmuyor. Neyse ki filmin sonunda şöyle bir ‘’oh,’’ çekmek bize pek uzak gelmezdir, değil mi?

#2
Bir aralar sihirbazların yaptığı gösteriler dikkatimi çekmiş ve yöntemlerinin ne olduğunu öğrenmek istemiştim.Bu yüzden sihirbazlık gösterilerinin olduğu filmleri izlemeye başlamıştım.Bu film de o zamanlar belki bir şey öğrenirim diye açtığım bir filmdi. Çok severek izlemiştim, hiç sıkıldığım bir sahnesi olmamıştı. Üstelik sırrını çözmeye başladığım bazı numaraları bu film sayesinde de çözmüş oldum diyebilirim. Birkaç sihirbazlık gösterisi de yapmayı öğrendim ama tabiki hepsini bu filmi izlediğim için öğrenmedim;kendim araştırmış olduğum bilgiler ve izlediğim sahneler sayesinde öğrendim. Gülme İzlemek isteyenlerin sıkılacağını düşünmüyorum,izleyebilirsiniz Gülümseme
#3
(19.02.2020, Saat: 10:21)FeyzanurNalbant Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir aralar sihirbazların yaptığı gösteriler dikkatimi çekmiş ve yöntemlerinin ne olduğunu öğrenmek istemiştim.Bu yüzden sihirbazlık gösterilerinin olduğu filmleri izlemeye başlamıştım.Bu film de o zamanlar belki bir şey öğrenirim diye açtığım bir filmdi. Çok severek izlemiştim, hiç sıkıldığım bir sahnesi olmamıştı. Üstelik sırrını çözmeye başladığım bazı numaraları bu film sayesinde de çözmüş oldum diyebilirim. Birkaç sihirbazlık gösterisi de yapmayı öğrendim ama tabiki hepsini bu filmi izlediğim için öğrenmedim;kendim araştırmış olduğum bilgiler ve izlediğim sahneler sayesinde öğrendim. Gülme  İzlemek isteyenlerin sıkılacağını düşünmüyorum,izleyebilirsiniz Gülümseme
benim için ilk öğrendiğim sihirbazlık numarası elinde sıkıp damarlarının belirginleşmesinde rol oynayan kırmızı toptu kuşkusuz. Ama en çok da ''büyüyen portakal ağacı'' merakımın büyümesinde rol oynamıştı.
#4
İzleyeli çok uzun zaman olduğu için konusunu bile unuttuğumu farkettim. Tek hatırladığım izlemesi keyifli, güzel bi filmdi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
The Prestige (2006) gogolunpaltosu 2230 5 26.11.2020, Saat: 18:23
Son Cevap: Dmrg
The Departed (2006) gogolunpaltosu 1532 1 04.04.2020, Saat: 16:42
Son Cevap: Orenda

Sponsor