Sponsor


#1
*100. konumla karşınızdayım. Benim için büyük bir mutluluk😇*

Netflix yapımı bir çizgi roman uyarlaması olan The Old Guard, niyahet dün merakla bekleyenlerinin karşısına çıktı. Yönetmenliğini Gina Prince-Bythewood'un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Charlize Theron, Chiwetel Ejiofor, KiKi Layne, Matthias Schoenaerts, Marwan Kenzari ve Luca Marinelli bulunuyor. Aksiyon ve fantastik türlerinde olan filmin süresi 1 saat 58 dakika uzunluğunda.

   

Yılların eskitemediği Charlize Theron’u, belli ki bu film de eskitememiş. Ölümsüz bir grubun lideri ‘’Andromache of Scythia’’ lakaplı Andy olarak karşımıza çıkıyor bu filmde. Yüzyıllardır paralı asker olarak çalışan Andy, Sebastian, Joe ve Nicky olmak üzere 4 kişiden oluşan grup, kurtarılmayı bekleyen kişileri kurtarmak, yardıma ihtiyacı olanlara koşmak gibi görevlerde çalışıyorlar. Ölümsüzlüklerini ve yeteneklerini ‘’iyiye’’ adayıp insanlara yardımcı olma amacındalar. Bir gün, özel hisleri sonucu kendileriyle aynı özellikte olan birini daha keşfediyorlar ve onu bulmak için yola koyuluyorlar. Tek sorunları ise; ters giden bir olay sonucu onları kullanmak isteyen birine kendilerini ifşa etmeleri. 

Bir yandan yeni bir ölümsüzle tanışırken bir yandan da av-avcı kovalamasını izliyoruz. Filmin temposu hiç düşmüyor. Bitmek bilmeyen bir kovalamacada ‘’Ölümsüzler de bir gün ölebilirler mi?’’ sorusuna yanıt ararken enfes aksiyon sahneleri karşılıyor bizi. Silahlar, bombalar, taramalılar, kılıçlar ve hatta yüzlerce yıllık baltalar havada uçuşuyor. Bu film tüm aksiyon ihtiyacınızı karşılayabilir!

   

Filmin konuşulması gereken önemli şeylerinden biri de sanırım son sahnesi. Kesinlikle ve kesinlikle ikinci film gelmeli! 

Quynh’in gelişi You’daki Candace’in gelişi gibiydi. Sanki kötü bir havası vardı. Acaba yeni filmdeki kötü karakterimiz o mu olacak?

The Old Guard, yetenekli oyuncuları, müthiş senaryosu, akıcılığı ve çatışma sahneleriyle nefis bir aksiyon tadı bırakıyor ağzımızda. Sanki uzun zamandır böyle filme hasretmişim gibi bir çırpıda bitirdim. Bolca aksiyon içeren bu filmi çok beğendim ve izlerken büyük keyif aldım. Size de tereddüt etmeden izlemenizi öneririm.admin ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Güzel bi yazı olmuş filmi de izlemek istiyorum👍😺
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Konu güzel. Aksiyon ve gizem sevenler kaçırmasın.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Çevremdeki bazı insanların yerden yere vurup beğenmediği ama benim bayıldığım çok güzel bir film. Katılıyorum, kesinlikle ikincisi gelmeli ki bence de gelecek.
gamzebaytur beğendi
#5
Charlize Theron'a bu tarz rolleri yakıştıramıyorum ya ben. Mesela Sarışın Bomba filminde şahaneydi. Onu hep bu tarz filmlerde görmek istiyorum sanırım Mad Max filmini de bu sebepten beğenmemiştim
admin beğendi
#6
Çok beğenmiştim bu filmi
#7
Ya kadının ölüp sonra dirilme sahneleri zaten filmi izlemememiz için yeterli

Ölüp dirilmek çok güzel
#8
Çoğu kişi beğenmemiş ama şahsen ben sevdim
#9
Bu kadına aksiyon filmleri çok iyi gidiyor gerçekten.
#10
Keşke film yerine dizi olsaydır. Konuyu daha iyi ve daha uzun bir şekilde işleyebilirlerdi. Buradan birkaç aksiyon gördük sonra bitti. İkincisi için 2 sene bekleriz artık o da olursa.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor