Sponsor


#1
Herkesin konuştuğu bu müthiş dizinin önerisiyle geldim. Ben izlemekte biraz geç kaldım ama başlamakta kararsız kalanlar için umarım faydalı olur. Spoiler var mıdır korkusu duymadan rahatlıkla okuyabilirsiniz.
Öncelikle konusuyla başlayalım. Dizimiz 9 yaşındayken yetim kalan Beth’in bir satranç tutkunu olup olağanüstü zekasıyla başarı basamaklarını birer birer tırmanışını anlatıyor. Tam olarak bir başarı öyküsü. Gaza getiren, size güç veren bir dizi. İnsanda satranca başlama isteği uyandırıyor ve eminim ki bu diziyi izleyen birçok kişi dizi sayesinde satranca başlamıştır. Beth’in küçücük bir kızken yetimhaneye gönderilmesiyle başlayıp güçlü bir kadına dönüşümünü izlemek çok hoştu. Satranç turnuvaları aşırı keyif vericiydi. Oyun sırasındaki o gerilimi iliklerime kadar hissettim.
Sonu da çok duygulu bitti. Kostümlerden dekorlara, dönem havasından verdiği heyecana kadar her şeyiyle bu diziyi çok sevdim ve favorilerime ekledim. 7 bölümlük bu mini diziyi henüz izlemediyseniz hiç durmayın derim!

     
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Çok güzel bir dizi tavsiye ederim.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
satranç içerikli yapımlara oldum olası hayranlık duymuşumdur. ne de olsa söz konusu zekâ olunca bariz bir turnusoldur satranç öyle değil mi? işin korktuğum tarafıysa netflix'in böyle bir içeriği batırma ihtimali. her neyse, madem tavsiye ediyorsun risk alıp izleyeyim, zaten şu sıralar oldukça çok bahsi geçiyor bu minicik dizinin.
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#4
Güzel bir yapım olmuş bazı yerleri biraz klişe olsada senaryoya güzel oturtulmuş. Irkçılıkla ilgili verdiği mesajlarda güzeldi. Çok beğendim.
admin beğendi
#5
Tamamiyle beni etkileyen en başarılı Netflix yapımlarındandır. Oyunda oynanan satranç hamleleri Kasparov tarafından yazılmıştır. Dizide satranç main point gibi gözükse de diziden satranç ı çıkartırsanız hikayenin yine de devam ettiğini farkettim. Çok başarılı.
EvriFaessa ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Diziyi izledim ve bence gayet güzeldi özellikle ırkçilik ile ilgili verdiği mesajlar gayet hoştu
EvriFaessa beğendi
#7
Netflix in sonunda eşcinselliği gözümüze sokmadan yaptığı güzel bir mini dizi 1 günde bitirirsiniz güzel bir dizi
EvriFaessa beğendi
#8
Mükemmel bir dizi iyi ki izlemişim iki günde bitirdiğim çok güzel bir mini dizi satranç hiç oynamamış olsanız bile izleyebileceğiniz ve anlayacağınız dizi.
EvriFaessa beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Mary Queen of Scots unbalanced 547 1 21.11.2020, Saat: 11:20
Son Cevap: Mzgn

Sponsor