Sponsor


#31
İlgimi çekti izlerim bi ara.
#32
Mükemmel ötesi bir film.
#33
Çöp film
#34
yine çok güzel başlayıp sonunu güzel bitiremeyen bir film
#35
(15.07.2020, Saat: 00:04)Black Eagle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: John R. Leonetti'nin yönettiği ve Kiernan Shipka, Stanley Tucci, Miranda Otto ve John Corbett'in oynadığı 2019 korku filmi. Carey ve Shane Van Dyke'nin senaryosu, Tim Lebbon'un aynı adlı 2015 korku romanını uyarlıyor.

  
~Filmin Konusu

  Ally 3 yıl önce geçirmiş olduğu kazada hem büyük anne-babasını hem de duyma yetisini kaybetmiştir. Hem işaret dili ile hem de insanların ağızlarını okuyarak iletişim kurabiliyor. Duyma yetisini kaybetmesi Ally’nin bazı yeteneklerini ortaya çıkarıyor, duyamasa bile aslında çevresinde olup bitenlerden oldukça haberdardır.

        


   Bir gün bilim adamları bir deney için daha önce mühürlenmiş olan mağarayı patlatırlar. Daha önceden oraya hapsolmuş ve mutasyona uğrayarak başkalaşım gösteren “Vesp”lerin dünyaya tekrar geri dönmesine sebep olmuşturlar. 
    Vespler  göremeyen fakat sese duyarlı olan varlıklardır ve bu insanları sessiz yaşamaya sürüklemektedir. Bunu başaramayanlar ise vesplerin yemi olmaktadırlar.
         
         

 

   Dünya’ya salınmış olan vesplerden kurtulmak ve onlardan zarar görmemek için sessiz bir yere gitme fikrini ortaya atan Ally ve ailesi evlerinden ayrılırlar. Şehir merkezinden oldukça uzaklaşıp sessiz bir yerde bir ev bulurlar. Eve girmeleri biraz zor da olsa başarmışlardır.

            


    Bazı sebeplerden ötürü Ally ve babası evden ayrılmak durumundadır, ihtiyaçları olan şeyi aramak için evden ayrılırlar. Sessizliğin hakim olduğu şehre dönüp ihtiyaçları olan şeyleri almışlardır ve geri dönüşte onları bir papaz karşılar. Ally’nin bazı hislerine göre bu adam oldukça garip bir insandır. Bir şekilde Ally ve babası papazdan kurtulup eve geri dönmüşlerdir.

          

   

   Eve döndükten bir süre sonra aslında hiç de papazdan kurtulamadıklarını fark ederler. Sessiz yaşamanın zorluğuna alışmaya çalışan Ally ve ailesi şimdi bir de papazla uğraşmak zorunda kalmışlardır.....

    
   Konu itibari ile Bir Box’a benziyor. Filmin sonu her ne kadar beni tatmin edecek derecede olmasa da güzel bir filmdi. Gerilimi iyi yansıtılmış ve oyunculukların da  en az gerilimi kadar iyi olduğunu düşünüyorum. Sizlerin bu film hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

Severek izledim ben. Tavsiye edilir.
#36
Güzel film

İzledim sonu iyi

Imd puanı daha yüksek olsa daha iyi olur
#37
klasik ses çıkardığında yeraltından gelen canavarlar üzerine atlıyor şeklinde ilerleyen bir film...konusu çok açmasa da oyuncular gayet güzel oynamış,izledikçe içine çekiyor ve sonunu merak ediyorsun hatta sonu gelmesin bile istedim ben bir ara...izlemenizi tavsiye ederim.
admin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
The Platform (2019) Black Eagle 3493 14 28.10.2020, Saat: 16:22
Son Cevap: Busetrk

Sponsor