Sponsor


#1


Türkçeye "Hayatın İçinden" ismiyle çevrilen bu filmde hepimizin yakından tanıdığı bir aktör oynuyor.

Game of Thrones’tan tanıdığımız Tyrion Lannister’a hayat veren Peter Dinklage bu filmin başrolünde. Yine tanımayanlar için dizideki cüce dersek artık herkes anlamıştır diye düşünüyorum.

2003 yapımı The Station Agent, bağımsız Amerikan yapımlarının en güzel örneklerinden birisi. Film size aşırı derecede yalnızlık ve hüzün hissettiriyor.

Peter Dinklage, filmdeki karakterine o kadar bürünüyor ki adeta oyunculuk şovu yapmış bu filmde. Ben Amerika’nın sessiz sakin kasabalarında çekilen filmleri daha çok beğenmiş ve samimi bulmuşumdur. Böyle kasabalarda çekilen filmler bana hüzünlü bir mutluluk veriyor.

İşte bu filmde de böylesi güzel ve şirin bir kasabadayız. Karakterimizin filmde asıl dışlanmasının ve yalnızlığının sebebi cüce olması. Yalnızlık paylaşılabilir cümlesini çok güzel anlatmış kahramanımız.

Film 90 dakika sürüyor ve bu süre içinde sizi sıkmadan izletiyor. Yalnızlık gibi durağan ve akıcı olmayan bir konusu olsa da, oldukça sıcak, samimi ve içten bir filmdi bana göre. Abartmak istemem ama yalnızlık teması içeren filmlerin belki de en güzeli diyebilirim. Filmi izlerken tam anlamıyla bir dinginliğe kapıldım.  Sade bir hayatı muhteşem bir şekilde bize sunmuş film.

Yalnız hep hüzün ve yalnızlık yok filmde. Sizi güldürmeyide başarıyor ve bunu çok güzel bir şekilde yapıyor. Film yapmak için zekice ya da olağanüstü senaryolar ve milyon dolarlık bütçeler gerekmediğinin kanıtı olmuş bu film.

İçeriğinden fazla bahsetmek istemiyorum çünkü izleyince benimle aynı duyguları paylaşacağınızdan eminim. Eve kapalı kaldığımız bu karantina günlerinde içimizi biraz olsun ısıtacak, suratımızda belki hüzünlü bir mutluluk gülümsemesi yayacak bu filmi mutlaka izleyin.

Film raflarının gerisinde kalmış bu güzel esere bir şans verin bence. Unutmadan söyleyeyim, film IMDB’den 7,6 puan almış.
Nanze Wren ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Peter'in bu filmini bi yerde daha görmüştüm ama izlememiştim. Admin beğendiyse not alıyorum.
admin beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
MYSTIC RIVER / Gizemli Nehir (2003) Sadece Melek 927 1 12.04.2021, Saat: 09:07
Son Cevap: loverfovizm
21 Grams (2003) gamzebaytur 1323 3 04.11.2020, Saat: 23:49
Son Cevap: Dmrg
Big Fish (2003) süm 1184 2 04.11.2020, Saat: 21:13
Son Cevap: Dmrg
The Life of David Gale (2003) gogolunpaltosu 1503 2 18.04.2020, Saat: 19:08
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor