Sponsor


#1
1998 yapımı bu 'drama-komedi' alanında başarılı filmimizin IMDb puanı 8,1. Bir saat kırk yedi dakika uzunluğa sahip bu filmimizin yönetmeni Peter Weir.

 Truman (Jim Carrey) oldukça mutlu hayata sahip evli bir kimsedir. Hayatı böyle pozitif yükle devam ederken bir vakit öldüğünü zannettiği babasını caddede gördüğünde işler değişmeye başlar. İlerleyen günlerde farklı gizemlerin ayırdına varan Truman bir şeylerin rayından çıktığını fark eder. Bu vakitte yaşamakta olduğu hayatın gerçek mi değil mi sorunsalına cevap bulmaya çalışacaktır.

 Olağanüstü bir kurguya sahip bu eşsiz filmin eleştirdiği sisteme çomak sokması takdire şayan. Sürekli pozitif olan ana karakterimiz Jim Carrey'nin oyunculuğu burada arşa çıktığını söylesem yanılıyor olamam.
Çoğu güldürü sahneleri ile gündemde mevcut olan alışılagelmiş olduğumuz bazı unsurları bu film ile ayırt edeceksiniz. Aslında ne kadar uyuyormuşuz, diyeceğinize de eminim.

O halde; 
Alıntı:''Günaydın, olur da görüşemezsek iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler.''


[Resim: X93UQg.jpg]   
admin beğendi
#2
İzlediğim zaman başta pek sevememiş olmama rağmen filmi izlemeye devam ettim ve  film bittiğinde”iyi ki kapatmayıp izlemeye devam etmişim” dediğimi hatırlıyorum. Gülme  Neden başta pek sevemediğime hâlâ bir anlam verememiş olsam da izlemeye değecek bir film olduğuna inanıyorum.  Gülümseme
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Konusu günümüz için basit gelebilir fakat yapım yılına göre düşünürseniz çok iyi bir filmdir.

Tavsiyem Netflix'ten izlemeniz çünkü internette kaliteli olarak bulmanız zor. Eski bir film olmasına rağmen yapay zeka ve en yeni tekniklerle filmin kalitesini muhteşem hale getirmişler.
Black Eagle ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Konusu beni hayretler içinde birakan, düşündüren ve onun verdiği kararı verebilirmiydim diye sorgulatan bir dizi . Tavsiye ederim.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Şahane bir film , kesinlikle izlenilmesi gerekiyor.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor