#1
[Resim: MV5BMTM4OTUyMzY0OV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTEy...@._V1_.jpg]Thomas Brodie-Sangster (d. 16 Mayıs 1990), Thomas Sangster olarak bilinen İngiliz oyuncu. Game of Thrones'deki Jojen Reed rolüyle, Phineas ve Ferb çizgi dizisindeki Ferb Fletcher seslendirmesiyle, Richard Curtis'in Love Actually filmindeki Sam rölüyle ve 2014 filmi Labirent:Ölümcül Kaçış'daki Newt rolüyle tanınır.
Ayrıca Sangster eleştirmenlerce beğenilen ama fazla bilinmeyen Death of a Superhero (Bir Süper Kahramanın Ölümü) filmindeki Donald Clarke, Bright Star (Parlak Yıldız) filmindeki Samuel Brawne ve Nowhere Boy (Sınır Tanımayan) filmindeki Paul McCartney rolleriyle popülaritesini arttırmıştır.
[Resim: 200915-AUGUST-MAN-S03-193-683x1024.jpg]
Sangster, Londra'da doğdu. Ava adında bir kız kardeşi vardır. Anastasia "Tasha" (Bertram) ve Mark Ernest Sangster'ın oğludur. Babası bir müzisyen ve film editörüdür. Sangster aynı zamanda Love Actually filminde görülen Hugh Grant'ın uzak akrabasıdır. Sangster'ın anne tarafından büyük büyükannesi Barbara (Randolph) Bertram ile Grant'ın büyükannesi kardeşlerdi. Sangster'ın büyük büyükbabası Anthony Bertram bir yazar, anne tarafından atalarından biri ise politikacı ve sömürgeci yönetici Sör Evan Nepean'dı.

Sangster bas gitar ve gitar çalıyor. Ayrıca Nowhere Boy adlı uzun metrajlı filmde solak olan Paul McCartney canlandırmasıyla sol elle gitar çalmayı öğrendi.


Sangster'ın ilk oyunculuk rolü bir BBC televizyon filmi olan Station Jim 'di. Daha sonra başrole dahil olduğu Bobbie's Girl,The Miracle of the Cards (Craig Shergold hikâyesine dayanıyor) ve Stig of the Dump gibi birkaç televizyon filminde göründü. Entrusted mini dizisindeki rolü ile 43. Yıllık Monte Carlo Televizyon Festivali 'nde "Altın Su Perisi" ödülünü kazandı. Love Actually, Liam Neeson'un üvey oğlunu oynadığı film, Sangster'ın ilk büyük sinema filmiydi. Filmdeki bu rolüyle "Altın Satellite Ödülü"'ne ve "Genç Sanatçı Ödülü"'ne aday gösterildi. 

Sangster'ın diğer çıkışı ise Feather Boy romanının televizyon uyarlamasıyla ve James Franco'nun gençliğini oynadığı Tristan and Isolde'un film versiyonundaki rolü ile oldu. Ayrıca filmde Sangster'ın (çocuğun) kılıçla mücadele ettiği bir sahne yer alıyor. Daha sonra Sangster ticari olarak başarılı bir film olan Nanny McPhee 'de yedi çocuğun en büyüğü olarak oynadı.


[Resim: latest?cb=20171202214920]

2007'de Doctor Who dizisinde iki bölüm ("Human Nature" and "The Family of Blood") süren bir hikâyede Timothy "Tim" Latimer adlı bir erkek öğrenciyi oynadı ve Big Finish'in (sesli kitap ve hikâye kayıtları yapan İngiliz şirketi) Doctor Who ses draması The Mind's Eye ve The Bride of Peladon adlı kayıtlarında konuk oyuncu olarak bulundu. Doctor Who'nun bu bölümlerinin çekimleri sırasında sesi kısıldı. Ayrıca Love Actually ve Nanny McPhee 'nin başrolünü paylaştığı oyuncu Colin Firth 'le 2007'de yayınlanan Valerio Massimo Manfredi 'nin tarihi romanı The Last Legion 'un film uyarlamasında birlikte oynadı. Aynı yıl içinde Love Actually 'de başrolü paylaştığı oyuncu Olivia Olson 'ın da seslendirme yaptığı Disney Channel animasyon serisi Phineas ve Ferb 'de Ferb Fletcher karakterinin seslendirmenliğini yaptı. Aralık 2007 itibarıyla, İtalya'da çekilen bir televizyon dizisi olan Pinokyo 'nun Hikâyesi üzerinde çalışıyordu. 2008'in Mart ayında, Sangster'ın Steven Spielberg 'in The Adventures of Tintin ( Tenten'in Maceraları ) adlı filminde başrol olacağı açıklandı. Sangster çekimler 2008'in Ekim ayına ertelenince zamanlama sıkıntıları nedeniyle projeyi bıraktı ve rol Jamie Bell 'e verildi. 2008'in Mart ayının sonunda, yönetmen Jane Campion 'la birlikte onun Ben Whishaw ve Abbie Cornish 'in başrollerde olduğu filmi Bright Star üzerinde çalışmaya başladı.

[Resim: 0165476.jpg]

2009 Mart ayında Sangster Nowhere Boy filminde Aaron Johnson , Kristin Scott Thomas ve Anne-Marie Duff 'a katıldı. Ödüllü sanatçı Sam Taylor-Wood 'un yönettiği filmin konusu John Lennon 'un gençlik yılları ve onun hayatını şekillendiren iki kadın: annesi Julia (Duff) ve teyzesi Mimi (Scott Thomas). Bu Johnson ile 2004'teki Feather Boy filminden sonra ikinci ortak projeleri oldu.

Sangster Some Dogs Bite filminde Casey rolüyle ortaya çıktı. Hikâye, ailesini tekrar bir araya getirmek isteyen bir çocuğu anlatıyor. Casey (Sangster) küçük kardeşini de yanına alıp abisinin yardımıyla babalarını bulmaya çalışıyor.

Ayrıca Andy Serkis 'le birlikte Anthony McCarten 'ın Death of Superhero adlı romanından uyarlanan bir İrlanda filmi Death of a Superhero 'da oynadı.


[Resim: 48025E6F00000578-0-image-a-86_1515668502236.jpg]
Buna ek olarak, Sangster 2011 filmi The Last Furlong 'da (Hideaways) Liam'ı oynadı. 2011 Nisan ayında, İngiliz dedektif dram dizisi olan Lewis 'de bir bölüm konuk oyuncu, Adam Douglas olarak oynadı. 2012'de The Baytown Outlaws filminde Billy Bob Thornton, Natalie Martinez, Eva Longoria 'nın yanında ve Ella Jones 'un kısa filmi The Ugly Duckling 'de oynadı. Ayrıca HBO dizisi Game of Thrones 'da Jojen Reed rolünde oynadı. 2015'te Gerry Anderson 'ın kukla dizisi Thunderbirds (dizi) 'ün ITV tarafından yapılan yeni versiyonunda Gordon ve John Tracy karakterlerinin seslendirmesini yapacak.

Sangster 20. yüzyıl Fox filmi The Maze Runner'da Newt karakterini oynadı. Filmin diğer yıldızları ise Teen Wolf dizisinden Dylan O'Brien, Skins dizisinden Kaya Scodelario ve Will Poulter. Newt karakterinin görevi Kayranlıları (filmdeki kişileri) korumak. Filmin silinmiş bir sahnesinde Thomas ( Dylan O'Brien ) endişelendiği zaman onu sakinleştirdiğini görebilirsiniz.

BBC2'de Wolf Hall 'ın 6 bölümlük televizyon uyarlamasında (21 Ocak 2015'te BBC2'de) Sangster Thomas Cromwell 'in koğuşundan Ralph Sadler 'i canlandıracak.

Brodie Filmleri ve Winnet Müzik
Sangster 2006'da annesi Tasha Bertram'la birlikte Brodie Filmleri'ni "yeni İngiliz yeteneklerine; yenilikçi yazarlara, aktörlere ve yönetmenlere film sanayisinde fırsatlar yaratmak için" kurdu. Şirket 2013 Mayıs ayında sonlandırıldı. The company was dissolved in May 2013.
Sangster bas gitar çalıyor ve 2010 Ocak ayında annesinin vokalliğini yaptığı, grup Winnet'e katıldı.

[Resim: hero-mobile.jpg]
#2
Maze Runner serisinden Newt olarak tanıyıp diğer film ve dizileriyle daha da çok sevdiğim çok iyi bir oyuncudur kendisi.

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.