Sponsor


#1
2011 yapımı iki saatlik İskandinav Mitolojisinden çıkma 'Thor (şimşek tanrısı)'nın beşinci solo film ile MCU alemindeki efsanevi hikayesini ele alıyor. IMDb puanı 7 olan bu filmimiz bu efsaneye ayak uydurmakta. Yönetmen koltuğunda Kenneth Branagh var.

Özünde Asgard'da kraliyetini sürdüren babası Odin'in oğlu Thor (Chris Hemsworth) taht için mücadele ederken aynı zamanda süper güçlere sahip bir tanrıdır. Dünya'ya inme macerasını anlatıp aşık olduğu kadın Jane Foster (Natalie Portman) ile tanışır ayrıca. Kötü karaktere de sahip kardeşi Loki (Tom Hiddleston) tarafından sevilmeyen Thor aynı zamanda bu kardeşi ile de mücadele etmektedir. 
İlk olarak babası tarafından reddedilen ve Dünya'da hüküm sürmek zorunda kalan ve Mjolnir'in (Thor'un çekici) gücünden men edilen Thor buralara ayak uydurmak zorunda kalır. Nihayetinde Nick Fury'in işine gelecek olan Thor aynı zamanda Avengers alemine de giriş yapmak zorunda kalacaktır.

Bana sorarsanız bir tanrıya hiç bu kadar gülmemiştim. Esprili yapısı ve aynı zamanda güçlü bedeni ile çelişen fakat ortaya mükemmel bir karakter çıkaran Thor'a bürünen Chris Hemsworth'un oyunculuğu mükemmel ötesi. Tekrar tekrar izleyeceğim bu film, benim için ayrı bir yere sahip.admin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Thor: Ragnarok gogolunpaltosu 3397 12 27.07.2020, Saat: 19:46
Son Cevap: feyzabulut
Thor: The Dark World gogolunpaltosu 1281 1 07.03.2020, Saat: 11:48
Son Cevap: peace

Sponsor