Sponsor


#1


Uçurtmayı Vurmasınlar filmini izlemek için yukarıdaki videoyu kullanabilirsiniz. Youtube'da paylaşıldığı için kaldırılmadığı sürece izleyebilirsiniz.

Tunç Başaran'ın yönetmenliğini yaptığı film 1989 yılında yayınlanmıştır. Yönetmeni Tunç Başaran birkaç ay önce vefat etti.

Uçurtmayı Vurmasınlar Konusu
Barış, parmaklıkların ardında büyüyen bir çocuk, Uçurtmayı Vurmasınlar onun hikayesi. Hapishanede doğdu Barış, dünyası bir avlunun içi kadar. Hapishanede İnci diye birisi var, onunla ilgileniyor. Annesinden daha çok İnci’yle vakit geçiriyor Barış.

Film başlangıcından itibaren sarsıcıdır. Bir gün avluda her zamanki hayatını yaşarken gökyüzünde bir şey görür uçan bir şey ama kuş değil… Gördüğü şey karşısında şok geçirdi ama ne olduğunu bile bilmiyordu oysaki her normal bir şekilde büyüyen çocuk bir kez olsun uçurtma uçurtmanın keyfini yaşamıştır.

[Resim: MV5BZDY2NTgzM2QtYTllOS00ZjJjLTg2MmYtNjM2...@._V1_.jpg]

Kesinlikle izlediğim en duygusal film. Biz şanslı insanlar olarak hep dışarıda yaşadığımız için bize normal geliyor. Peki ya Barış için? Askeri araçla bir kez dışarı çıktı ve sorduğu ilk soru “Burası dışarısı mı?” Hayran hayran izledi dışarıyı Barış, evleri, arabaları… Hapisteki insanların özlemlerini sadece dışarı çıkmanın bile ne kadar büyük bir lüks olduğunu anlayacaksınız.

Basit bir uçurtmanın insanın içinde özgürlüğe dair umuda dair nasıl şeyler pompaladığını görünce gökyüzüne bir başka bakacaksınız. Uçurtmayı Vurmasınlar izledikten sonra hayatınızı değiştirecek bir film.
admin beğendi
#2
Filmi izlerken bir ara gözlerim yaşardı. ☺️
admin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor