Sponsor


#1
En iyi Psikolojik gerilim filmi serilerinden biri.
Serinin en iyi filmi bence Split ' ti.
James McAvoy ' u zaten X - Men 'dwki profesör rolünden beri çok seviyorum.
Siz en çok hangisini beğendiniz ? 

Kısaca konuları şöyle

Unbreakable ( Ölümsüz ) - 2000

Tüm yolcuların hayatlarını kaybettiği büyük tren kazasından kurtulabilen tek kişi David Dunn olur. İşin daha da ilginç yanı Dunn'ın tek bir çizik bile almadan bu kazayı atlatmış olmasıdır. Bu mucizevi durum tüm insanların ilgisini çeker, en başta da bir çizgi roman müptelası ve koleksiyoncusu olan Elijah Price'ın... Price David Dunn'la tanışmak ister ve bu amacına ulaştığında ona bu kazayla ve bu gibi kazalardan nasıl kurtulduğuyla ilgili gizemli bir teoriden bahseder. Dunn'a başlarda gerçek dışı gelen bu teori zamanla kendini keşfetmeye giden yolun ilk adımı olacaktır.

Split ( Parçalanmış ) - 2016

Çoklu Kişilik Bozukluğu'ndan mustarip genç adam Kevin'ın 23 ayrı alter egosu vardır. Bu alter egoları arasında en baskın olanı da suça meyilli olan bir karakterdir. Market çıkışında 3 kız kardeşi kaçıran Kevin onları bodrumuna hapseder. Farklı alter egoları aracılığıyla kızlarla farklı ilişkiler kuran adam kızların varlığı ile yavaş yavaş dağılmaya başlar. Farklı alter egolarının çarpışması ile iyice kafası karışmaya başlayan Kevin tehlikeli bir hal alır. Kızlar kurtulmanın yolunu ararken hem Kevin'ın tehlikeli alter egolarını tetiklemekten kaçınmaya hem de onun iyi niyetli alter egoları aracılığıyla kaçış yolunu bulmaya çalışırlar.

Glass - 2019

Filmde, aşırı güçlü ve zarar görmeme yeteneğine sahip olan David Dunn, Kevin Wendell Crumb'ın parçalanmış kişiliklerinden biri olan ve en tehlikelisi olarak öne çıkan The Beast'in peşine düşüyor. Bu kovalamaca sırasında, kemiklerinin narinliğini şeytani zekası ile dengeleyen Mr. Glass'ın gölgesi de yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Glass'ın bildiği kimi sırlar iki adam için de kritik düzeyde önem kazanıyor. Aynı psikiyatri kliniğinde tedavi gören üç adam, birbirlerinden bambaşka karakterlerde olmalarına rağmen, "süper kahraman olduklarına inanan insanlar" üzerine uzmanlaşmış olan bir psikiyatrın bakımında tedavi için psikiyatri merkezine yatırılıyor. Ancak Mr. Glass ve Crumb'ın bir araya gelişi, kaçınılmaz olarak bir firar ile sonuçlanıyor. Onları durdurabilecek tek kişi olan Dunn da arkalarından firar ederek ikilinin peşine düşüyor...
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#2
en sağlamı split bana göre
Orenda beğendi
#3
Favorim Split ama Glass da çok hoşuma gitmişti. Ayrıca James McAvoy, o nasıl bir oyunculuktur öyle😍
Orenda beğendi
#4
(02.04.2020, Saat: 23:43)gamzebaytur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Favorim Split ama Glass da çok hoşuma gitmişti. Ayrıca James McAvoy, o nasıl bir oyunculuktur öyle😍

Bence de oyunculuğu çok iyiydi.
Ben X - Men ' de zaten çok sevmiştim zaten .
gamzebaytur beğendi
#5
Split çoğu kişi gibi benim de favorimdir. Anna Taylor joy'un da kurban rolünde olduğu bir film hem de. Ben de Queen's Gambit'den sonra bu kızı ben önceden nerede izledim diyip duruyordum, meğer saç rengi çok değiştiriyormuş insanı.
Orenda beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Split-Parçalanmış (2016) Black Eagle 1097 2 14.04.2024, Saat: 02:31
Son Cevap: Cyharleslem

Sponsor