Sponsor


#1
2013 yapımı IMDb puanı 6,3 olan filmimiz yüz sekiz dakikadan oluşuyor. Yönetmen koltuğunda Jonathan Glazer oturuyor.
Konusu şöyledir: Dünya'ya gönderilmiş bir uzaylı olan Laura(Scarlett Johansson)  otostop çeken insanları yakalayıp bedenlerini yer.
Bu kadarcık bir konuya sahip olan ve puanı da düşük olan filmi izlemek size pek olağan gelmeyebilir fakat benim için filmin çıkıp yükseldiği yer çekimleridir. Aşırı ‘’soğuk’’ olarak nitelendirdiğim uzak ve duygusuz kamera açıları beni benden almış bulunmakta. Metascore’u 78 olması zaten bu tür izleyiciler için olacağını düşünüyorum. Basit bir kurgu, fantastik; fakat çekimler çok hoş olacak derecede ilginç.
Scarlett bu rolde tamamen duygusuz olmak zorunda, neticede bir uzaylı. Ayrıca bedeni insan şeklinde. Bu ilginç filmimizde Laura karakteri sürekli soyunmak zorundadır. Bunun nedeni kendisine çektiği insanları cezbetmek amacıyla cinsel yönlerini kullanıyor. Bu sayede avları kendisine kolayca yaklaşıp menziline girebiliyor.
Filmi beğenmemeniz muhtemel, beklentiyi yükseltmeyin, sade ve ‘’serin’’ bir film olduğunu unutmayın. Açıkçası gece sularında izlenebilecek hafif bir film.


admin beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor