Sponsor


#1
Dünya'daki hayatın yasalarını galaksinin geri kalanına uygulayan bu dizi, diğer gezegenlerdeki canlıların yaşamını düşlemek için bilim ile kurguyu bir araya getiriyor.Dizinin açıklaması bu şekilde. Bana kalırsa açıklama diziyi tarif etmek bakımından yetersiz. 
Açıklamada yazığı gibi dünyadaki evrim yasalarını başka gezegenlere uygulayıp doğal şartları göz önüne alarak dizide geçen bir kaç gezegendeki yaşam zincirini ve canlıların yapılarını belgesel olarak aktarıyor. Zaten dizinin yarısı Dünya'da klasik bir vahşi doğa ve astronomi belgeseli gibi örneklemeler yapılarak geçiyor. Diğer gezegenlere geçildiğinde ise herhangi bir olay örgüsü yok dünyada çekilen belgeselleri düşünün, aynısını o gezegendeki şartlara göre evrimleştiklerini düşündükleri canlıları yaratıp belgeselini çekmişler.
Yani diziye uzaylıların yaşadığı olayları göreyim diye açmayın. 
Animasyonları güzeldi hatta bazen oldukça büyüleyici görseller vardı. Ama bazı sahnelerde çok tekrara gitmiş yani aynı sahneyi birden fazla kullanmışlar. 

Bu konulara ilgisi olan biri olarak dizi hakkındaki yorumları merak ettim başka sitelerden yorumları okudum maalesef insanlar 2 makale okuyup gaza geliyor. Hemen geçmiş klavyenin başına "o iş öyle değil" demeye başlamışlar. Bu insanlar bunun gibi dizi ve filmleri hiç bilgisi olmayan yönetmenler ve senaristler çekiyor/yazıyor sanıyor. Bu tarz film ve dizilerin bilim danışmanları olur. Yani "Netflix'in bilimle ne alakası olur dizi çekmek için yapmışlar" gibi düşünmek doğru değil. Tabii ilerde çürütülebilecek teoriler/hipotezler olabilir olacak da bilim her zaman gelişme kaydediyor.

Carl Sagan'ın en büyük hayaliydi dünya dışı yaşam formu keşfedebilmek... Keşfedemedi belki ama keşfedebilecek bir nesle yol açtı. Dizi boyunca aklıma geldi buradan anmak istedim. Saygılar.

"Muhteşem bir şey, bir yerlerde keşfedilmeyi bekliyor!"
~Carl Sagan
admin beğendi
#2
Kesinlikle izlenilmesi gerekiyor.
EvriFaessa ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Şimdiden merakla bekliyorummmm
#4
Beni de meraklandirdi.
EvriFaessa beğendi
#5
Çok merak uyandırıcı ve baya emek verilmiş gibi görünüyor. Kesinlikle izlenmeli.
EvriFaessa beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor