Sponsor


#1


Ben içerisinde spoiler içeren yorumları pek sevmiyorum ve bu konuda yalnız olmadığımı da biliyorum bu yüzden spoiler vermeden film hakkında birkaç yorumda bulunacağım.

Film bir bilim kurgu ve aksiyon filmi, ben aksiyon bilim kurgu filmlerini çok severim. Bu tarz filmlerde genellikle senaryodan çok teknik detaylar yarışır. O yüzden senaryodan kısaca bahsedeceğim.

[Resim: MV5BYzk1YWFhNDQtZDQzYS00MjI0LTkxM2UtNGFh...00_AL_.jpg]

Senaryosu güzel düşünülmüş. Film 28. yüzyılda geçiyor, ana karakterler Valerian ve Laureline Savunma Bakanlığı’nda canlıların yerleşim alanlarında ki emirleri uygulayan bir birimde görev yapıyorlar. Alpha adlı, birçok farklı özellik ve kültürden varlıkların bir arada yaşadığı şehri, gizemli ve karanlık bir güçten kurtarmakla görevlendiriliyorlar.

Alpha adlı şehri kurtarmaları aynı zamanda tüm evreni de kurtarmaları anlamına geliyor. Filmin sonuna doğru finali adına bazı tahminlerde bulunabiliyorsunuz açıkçası bu beni rahatsız etmedi çünkü bu sayede filmin aksiyon sahnelerine daha çok odaklanıp keyif alabildim.

[Resim: MV5BMDFmNzcwMDEtNzQ5Ny00MDI1LTlmYTItYTZi...00_AL_.jpg]

Filmin teknik yorumlamasını yapacak olursam da eğer, açıkçası bazı sahneler gerçekten yorucu olabilen bir uzunlukta, yani teknik imkanlar ve yeteneklerin sunumu için bu kadar uzun tutulmalı mıydı bazı sahneler bilmiyorum. Bu tabii ki öznel bir yorum kimi arkadaşlarımın da bu uzunluktan çok hoşnut olduğunu görmüş bulunmaktayım.

Tüm bunlarla birlikte cast seçimi ve bilim kurgu filmlerinin olmazsa olmaz teknik detayları gerçekten yüksek kalitede ve oldukça başarılıydı. Kullanılan efektler, çekim açıları, renkler, detaylar ve bazı çizimler üzerine güzel düşünülüp çalışılmış.

[Resim: MV5BZDcwN2IzNTctNzkwYy00OGZkLThiNjgtZmFh...2._V1_.jpg]

Bu kategorilerde filmler izlemeyi seviyorsanız kaçırmamalısınız, eğer bu kategorilere uzak bir film kültürünüz varsa da güzel bir başlangıç sayılır çünkü tatlı bir akıcılığı var. İyi seyirler dilerim şimdiden
gamzebaytur ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Çok renkli ve hareketli bir filmdi. Bilim kurgu filmlerinin teknolojiyi renklerle birleştirilerek görsel bir şölen olarak sahnelenmesi çok hoşuma gidiyor. Bu filmi de severek izlemiştim😊
admin beğendi
#3
Normalde ağır aksiyon içeren bilimkurguları pek sevemiyorum. (Bknz: bugün izlediğim Jüpiter Yükseliyor. 2 saatimi geri verin) ama bu filmi gerek işlenişi gerek oyunculuk olsun cidden beğendim. Bir kere hikaye salt aksiyon değil. Bir amacı ve dokunduğu ufak güzel detaylar var. Her ne kadar Cara'nın oyunculuğunu sevmesem de bu filmde güzel iş çıkarmış diyebilirim. Teknik sahneler açısından da bence izleyici tatmin edecek hatta fazlasını verecek kadar iyiydi. Admin'in dediği gibi bazı sahnelerde gereksiz uzun olsa da...
admin beğendi
#4
severek izlediğim bir filmdii, güzeldi yani
Cemreez ve 1 diğer kişi beğendi
#5
bu filmi 2 sene önce falan izlemiştim çok net hatırlamasamda hatrı sayılır bir film görsellik üst seviye böyle aksiyon sahneleri fazla ama ben izlerken eğlendim diyebilirim bazı kısımları gereksiz uzatsalarda izlenmeye değer sıkmayan bir filmdi👍🏻
admin beğendi
#6
Orta şeker bir film. İzlenir.
#7
Çok güzel bir filmdi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
The Shape of Water-Suyun Sesi (2017) Black Eagle 3118 15 18.01.2021, Saat: 06:32
Son Cevap: Nilay
1922 (2017) gogolunpaltosu 1424 2 27.11.2020, Saat: 00:28
Son Cevap: Dmrg
A Bag of Marbles (2017) süm 1191 2 11.05.2020, Saat: 16:29
Son Cevap: Orenda

Sponsor