Sponsor


#1
IMDb puanı 9 olan 'Vinland Saga' 2019 yapımı animedir. Tek sezon 24 bölümden oluşan animemizin 'My Anime List' puanı 8,8.

Tarih ve savaş konulu anime sevenler için bitiremeden bırakamayacağı bir anime olan, Viking tarihini, mitolojisini ve kültürünü yakından tanıyıp bilgi sahibi olabileceğiniz sizi ekrana kitleyebilecek seviyede bir başyapıttır kendisi.

Geçmişte efsanevi bir savaşçı aynı zamanda viking olan Thors'u tanıyoruz başta. Ardından bu vikingin oğlu Thorfinn'in hikayesine odaklanıyor anime. Sürekli babasının maceralarına katılmak isteyen Thorfinn, babasının bir macerasına gizli bir şekilde katılır. Thors ile onun düşmanı Askelad arasında çekişmeli bir savaş meydana gelir. Savaşın galibi Askelad olur ve Thors, kendi çocuğunun önünde kalleşçe öldürülür. Thorfinn intikam duygusuyla kendini geliştirmeye ve babasını öldüren o adamı öldüreceğine dair yemin eder.

Müzikleri yerinde, çizimleri iyi olup, olaylar başarılı bir şekilde işlenmiştir. Animenin en iyi olayı verdiği tadın ileriki bölümlerde bozulmamasıdır. Günümüzde böyle şaheser animeler yılda bir gelir.

OPENING


ebento beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Carole and Tuesday (2019-) gogolunpaltosu 1813 0 10.05.2020, Saat: 00:35
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor