Sponsor


#1


Filmin konusu doğumundan beri bir türlü iyi geçinemeyen, günleri birbirlerine zindan eden anne oğulun arasında ki ilişki. 

Film Eva'nın evine kırmızı boya fırlatılmasıyla başlıyor nedenini anlamadığımız bu durumu Eva hiç sorun etmiyor ve arabasına binerek iş görüşmesine gidiyor fakat bu iş yerinde herkes Eva'ya bir garip bakıyor.

[Resim: MV5BYmU0ZDA3NGUtOTg4ZS00NGFkLWFiZTgtMWIx...@._V1_.jpg]

Eva bir gün işten izin alarak hapisteki oğlunu ziyarete gidiyor. Böylece suskun ve bitkin Eva hakkında bir şeyler öğrenmeye başlıyoruz. Artık filmin içine flashbackler dâhil olmaya başlıyor bu flashbackler ile Eva'nın eski hayatını görüyoruz.

Eva ve oğlu Kevin, Kevin çocukluğundan beri ne zaman annesiyle kalsa ağlıyor ve onunla iletişim kurmayı reddediyor, sonunda Eva oğlunda bir sorun olduğunu düşünüp doktara götürüyor fakat bir sonuç alamıyor. Gel zaman git zaman Kevin büyüyor ve okuldaki asi çocuklarla takılmaya başlıyor tabi Eva bu sorunun suçlusu olarak kendini görüyor ve Kevin'la iletişim kurup her şeyi düzeltmeye çalışıyor fakat Kevin’dan hiç bir adım göremiyor ve zaman bu şekilde ilerliyor derken bir gün Kevin bir katliam yapıp Eva dışında herkesi öldürüyor.

[Resim: MV5BZDY5ZDNjMjQtN2NmNi00MjIxLTg0ODMtMWJl...@._V1_.jpg]

Film boyunca "Neden Kevin böyle?" diye düşünüp duruyorsunuz fakat açıkçası ben Kevin’ın bir sosyopat olmasından başka sebep bulamadım umarım sizler bulursunuz çünkü herkes tarafından farklı çıkarımlar yapılabilen bir film.

Bir aile dramını konu alan bu filmi sizlere mutlaka tavsiye ediyorum.
gamzebaytur beğendi
#2
Az önce bitirdim filmi. Gerçekten garip bir filmdi. Yer yer sinirlenerek ve anlam veremeyerek izledim. Yorumumun kalan kısmı spoiler içerdiğinden spoiler kısmına alıyorum👼🏼İlk önce annesinin ilgilenmemesi yüzünden çocuğun böyle olduğunu düşünmüştüm ama annesi ilgilenmeye çalışmış. Kevin çok zeki olmasına karşın psikolojisi de bir o kadar bozuk aslında. Annesinin bunu daha önceden fark edip -zaten küçüklüğünden beri garip olduğunu biliyodu- psikolojik destek almasını sağlamalıydı. Aslında doktora götürüyor ama bir şekilde düzelmesi için uğraşmalıydı. Sanki kadın bile bile hayatını mahvetmesine izin verdi gibi. Çocuğun tehlikeli olduğunu biliyordu hatta küçük kızını bile ondan korumaya çalışıyordu ama hiçbir şey yapmadı bu kısma biraz sinirlendim. Kendimi sürekli o kadının yerine koydum, sanırım ben onun kadar sakin kalamazdım ve onun kadar sorumsuz olmazdım (sadece Kevin konusunda değil yaşadığı diğer olaylar için de geçerli).


Değişik bir filmdi, teşekkürler😊

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Detachment (2011) gamzebaytur 1906 4 11.05.2020, Saat: 16:45
Son Cevap: Orenda
Source Code (2011) gamzebaytur 1152 1 05.04.2020, Saat: 17:22
Son Cevap: Medet.63
Captain America: The First Avenger (2011) gogolunpaltosu 1331 1 01.03.2020, Saat: 15:57
Son Cevap: peace

Sponsor