Sponsor


#1
Netflix’in yeni çıkan dizilerinden biri olan White Lines, 10 bölümden oluşan gizemli bir dram dizisi. Yaratıcıları arasında kendisini Vis a Vis ve La casa de Papel gibi dizilerle duyurmuş olan Alex Pina bulunuyor.  

   

Hikayenin merkezinde deli dolu eğlenmeyi aşırı derecede seven Axel isminde DJ’lik yapan İngiliz bir genç var. Arkadaşlarıyla tatile gittiği tamamen bir eğlence merkezi olan İbiza’yı çok beğeniyor ve arkadaşlarıyla orda yaşamaya karar veriyor. Fakat İbiza’ya gidişinden sonra ondan bir daha haber alınamıyor. 20 yıl sonra, İbiza’nın en zengin ailesinin arazisinde ceseti bulunuyor. Bunun üzerine kendisine çok düşkün olan kardeşi Zoe, İbiza’ya geliyor ve yeni bulunan delillerle birlikte abisinin cinayet olayını araştırmaya başlıyor.

   

Kütüphanecilik yapan Zoe Manchester’daki kocasıyla ve kızıyla olan hayatını bırakıp bir süre İbiza’da kalmaya karar veriyor. Abisinin başına neler geldiğine ve suçlusunun kim olduğuna dair cevapları araştırmaya başlıyor. Fakat alışık olmadığı bu şehir, karakterini sorgulamasına sebep oluyor. Kendi içinde ikilemde kalan ve kendisinin kim olduğuna dair sorgulama yapan Zoe, kendisinin bile bilmediği yönleri keşfetmeye başlıyor; neleri seviyor, nelerden zevk alıyor ve sınırlarını ne kadar zorlayabiliyor? 

İbiza şehri, gerçekten de tamamen bir tatil ve eğlence şehri. Zaman farketmeksizin insanların tek amacı eğlenmek. Her daim müzik, dans, seks partileri, uyuşturucu, alkol... Aşırı derecede cinsellik var dizide. Söylemeden geçmeyeyim, rahatsız olacakların izlememesini öneririm. 

Diziyle ilgili düşüncelerimi belirticem, spoiler var mı derseniz bence tek spoiler katilin kim olduğu, çünkü diğer şeyler cidden spoiler niteliği taşımıyor... Bu yüzden spoiler kısmına almıyorum, okuyup okumamak size kalmış.

   

Çok hoşlandığım bir dizi diyemem White Lines için. Sevmediğim ve anlam vermediğim şeylerden biri Axel karakterinin adeta bir tanrıymış gibi abartmaları. O kadar yüceltmişler ki herkes ona tapıyor, ama herkes onu kıskandığı için nefret de ediyor. Karakterini de sevmedim. Şımarık bir ergen bence.

Axel hakkında herkes bir şey biliyor, herkes onu tanıyor ama ne hikmetse, hiç kimse nasıl öldüğünü ya da kimin öldürdüğünü bilmiyor. Herkes kız kardeşinden bir şeyler saklıyor, Zoe’nin yerinde olsaydım sinir krizleri geçirirdim herhalde.

   

Evet bir de o konu var, Zoe’nin ne yapmaya çalıştığı. Karakteri oynayan kişi çok güzel, bazen hayran hayran izledim ama karakteri o kadar itici ki... Herkesin ondan bir şeyler sakladığını bildiği halde hala onlarla gülüp eğlenmeye devam ediyor. İlk başta öyle bir kararlılıkla İbiza’da kaldı ki olayı baya araştırıp çözecek sandım. Ama hiçbir şey yapamadı, saçma sapan işlerin peşinde koşup durdu. Ayrıca ikilemde kalması... Yanına gidip ‘’Çocuk musun sen, ne istediğini bilmiyor musun’’ diye sorasım gelmedi değil. Çocuklar şeker ve çikolata arasında kalırlar ya, bu da o hesap... 

Dizide kimin eli kimin cebinde belli değil. Şaşırdığım ve cidden midemi bulandıran ilişkiler var. Oğluyla birlikte olan mı dersiniz, kızının sevgilisiyle birlikte olup kızını bırakıp kendisiyle birlikte olması için para verenler mi dersiniz hepsi mevcut...

Hikayede tek üzüldüğüm kişi Boxer. Diğer hepsi yaptıkları şeylerin cezasını çektiler ama bu adamın kalbi o kadar saf ki, istediği tek şey sevgiydi sadece...

Bir de dizinin güzeli Kika var. İşte dizideki tek sevdiğim şey bu iki karakter. İkisine de aşık oldum diyebilirim...  

   

Suç, şiddet, cinayet, gizem, tehlikeli ilişkiler, ve sırların olduğu White Lines dizisinin bu kadar dolu olmasına karşın çok boş bir dizi olduğunu düşünüyorum. İzlerken sıkıldım ve çoğu şeye anlam veremedim. En azından yeni çıkanlarla karşılaştırma yaparsam Outer Banks kadar ilgiyle ve heyecanla izlemedim. Siz sever misiniz ya da ilginizi çeker mi bilmiyorum, izleyip izlememekte karar sizin...


Frosker ve 6 diğer kişi beğendi
#2
İzlemedim ama dizi ismine bakarak baş karakterin uyuşturucudan hatta eroin yüzünden öldüğünü söyleyebilirim. (Line İngilizce halk dilinde saf eroindir) 
Bu arada netflix dizilerinin çoğunda +18 içerik mevcut, bunu yaşam biçimlerini yansıtmalarına bağlıyorum.
gamzebaytur ve 3 diğer kişi beğendi
#3
Normalde izlemeye başlıyacaktım ama senin yorumunu görünce sonra izlemeye karar verdim.
hashasin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Cooook sıkıldım bunu izlerken. Her şey çok ilginç gelmişti başlarken ama şimdi izlemek istemiyorum geri kalan bölümleri. Bunu bırakıp Outer Banks'e başladım kesinlikle bin kat daha güzel. Bence başlamayın bu diziye.
Dizide zaten ilişkiler karışık, olaylar saçma. İzlerken şimdi bu niye oldu ki diyosunuz. Bomboş bi dizi bana göre.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Sadece ilk dört dakikasını izledim. 😱😱😱
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#6
bence hak ettiği ilgiyi tam göremedi çoğu dizilerden çok daha güzel bir dizi
gamzebaytur beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor