Sponsor


#1
2013 yapımı IMDb puanı 7 olan, yaklaşık iki saatlik bir gerilim dolu ‘’Dünya Savaşı Z’’ adlı filmimizi Marc Forster yönetiyor. Başrolünde Brad Pitt olması filmi belki de güzel bir kademeye taşımakta.

Nereden başlayıp, neden çıktığı bilinmeyen ‘’Zombi’’ salgınımızdan habersiz olan emekli araştırma memuru Gerry Lane(Brad Pitt) yolculuk esnasında tıkanan trafiğin membasını bulmak için ilerlerken farkettiği bu hastalık yaygınından ailesini korumak üzere kaçmayı hedefler. Bunun için eski meslektaşı olan ve kendisi halen devlet için çalışan arkadaşını arayıp güvenli bir konaklama rica eder. Bu teklifi reddetmeyen arkadaşının tek bir şartı vardır: Araştırmaya katılmak.
Gerry bu teklifi ailesinin güvenliği için kabul etmek zorunda kalır ve bir ekip ile bu ‘’Zombi’’ salgının nedeni araştırmak üzere tehlike dolu olayların yaşanacağı orduya katılır.

Filmin aksiyon dolu sahnelerinin yanı sıra gerilimi başarılı bir şekilde yansıtması harika bir detay olmuş. Bu tarz aksiyon filmlerinde gerilimi eklemek büyük bir risktir şahsen. Zira bir taraftan yoğun ve nabzı yüksek olaylar silsilesi akarken diğer taraftan tırnaklarını yiyen, korkudan titremiş bir karakteri yansıtmak çok zordur.
Brad Pitt’in oyunculuğu yine tam puan almış gözümde, kurguya adapte olabilmiştir. Eğer zombi filmlerine önyargınız varsa bu önyargı muhtemelen bu filmde ölecektir.

admin beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor