Sponsor


#1


Wild, Yaban filminin konusu bir varoluşu anlatan film aslında bir kitaptan uyarlanmış. Film zor bir hayat geçirmiş bir kadının denk geldiği bir dağcılık kitabını alması ve kitapta anlatılan dağ yürüyüşünü gerçekleştirmeye karar vermesiyle başlıyor. Bu yürüyüş boyunca kahramanımız geçmişiyle ve hatalarıyla yüzleşiyor. 3 ay süren bu zorlu dağ yürüyüşünün sonundaysa kendini benliğini tekrar keşfediyor ve bu yolculuğu güçlü bir kadın olarak tamamlıyor.

[Resim: 1_04_05_20_1_12_11.jpeg]

Bu filmi melankolik bir dönemde izlediğimi ve bana iyi geldiğini hatırlıyorum çünkü, bence bu film insana umut aşısı yaparak izleyiciye “En kötü ihtimalle her şeye sıfırdan başlayabilirsin" diyor.

Filmde kullanılan görüntüler gerçekten efsane. Film boyunca müthiş manzaralar izliyorsunuz. Hal böyle olunca insanın bu yürüyüşe katılası gelmiyor değil. (Hala bir gün katılmanın hayalini kurduğum doğrudur.).

[Resim: 1_04_05_20_1_12_17.jpeg]

Oyunculuk olaraksa Reese Witherspoon harika canlandırıyor karakterini. Özellikle fiziksel zorlanma sahneleri çok iyi, nerdeyse gerçekten yaşadığına inanacağız. Zaten daha sonra bu oyunculuğuyla En İyi Kadın Oscarı'na aday oluyor.

[Resim: 1_04_05_20_1_12_24.jpeg]

Gerçek bir hikayeyi anlatan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.
gamzebaytur ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Bu tür filmlere bayılırım, çünkü hayatımın dönüm noktası dağcılık ve kampçılıktır. Yarın muhakkak izleyip yorumlarım ile dönüş yapacağım 👐
admin beğendi
#3
@süm merakla bekliyorum Gülümseme
süm beğendi
#4
İzlerken 27364685 kere pes ettim😂 Aslında ben daha ciddi problemlerle karşılaşacağını düşünmüştüm ama tüm bu olayı başarması bile 'wow' dedirtecek türden. Bu tarz filmlerde ben her şeyden ne kadar çok şikayet ettiğimi ve nankörlük ettiğimi fark ediyorum, hayatın asıl zorluklarıyla henüz karşılaşmadığımı. Filmdeki kadın yaşamış ve o durumu aşmak için bu yolu tercih etmiş. Ben olsaydım yapamazdım herhalde😳 Genelde filmlerde çok dikkat edilmez ama Reese Witherspoon’un makyajı senaryoya uygun yapılmıştı. Yüzü çok solgun ve zayıf gözüküyordu, tıpkı gerçekte olabileceği gibi. Bu ayrıntıyı atlamamaları hoşuma gitti. Bir de Reese Witherspoon ve Laura Dern'i Big Little Lies dizisinde yakın arkadaş olarak izlediğim için burada anne kız rolünde görmek garip geldi, ama her türlü ikisini bir arada görmek güzel.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#5
(05.05.2020, Saat: 03:43)admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @süm merakla bekliyorum Gülümseme
İlk dakikasından beni içine çeken bir film oldu. Bir kadın için tek başına yolda olmanın zorlukları da  güzellikleri de gördüm, 2 saat Cheryl ile geziye çıktım sanki. 

"En iyi halini bulman gerek" demişti annesi. Cheryl de bunun için yola çıkıyor. Geçmişini düşünüp duruyor hataları ile yüzleşiyor ve hatalarını bile seviyor. Onu " o" yapan bir parça hepsi, bunu da kabul ediyor.

Bir yere varmak için değil de yolda olmak için (-ki yollar muhakkak öğretir) yola çıkmış bir kişiye eşlik edip düşünmeye çekindiğimiz ya da fırsat bulamadığımız şeyleri düşünme imkanı veren güzel bir filmdi benim için.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
@gamzebaytur @süm beğenmenize sevindim Gülümseme
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor