Sponsor


#1
The Promised Neverland adıyla da bilinen CloverWorks adlı stüdyo yapımı Ocak 2019'da yayınlanmaya başlanmış bu animenin yazarı Kaiu Shirai, çizeriyse Posuka Demizu'dur. 1 Ağustos 2016 yayımlanan mangadan uyarlanan animenin IMDb puanı 8,8 iken MyAnimeList puanıysa 8,7'dir. Henüz 12 bölümlük tek sezondan oluşan animenin konusu şöyledir:

Emma, Norman ve Ray adlı üç kişi aynı yetimhanede doğmuş ve büyümekte olan çocuklardır. yaklaşık otuz kırk kişinin bulunduğu bu yetimhanede on iki yaşına basan çocuklar farklı ailelere gönderilmek üzere yetiştirilir. Eğer çok fazla zekiyse -ki bu durum yetimhane içerisinde verilen sınav notlarına göre değişmektedir- daha geç gidebilmekte; aksi durumdaysa daha erken aileler ile buluşmaktadır. Fakat bu üç ana karakterimiz yetimhaneden ayrılan çocukların bir daha geri dönmediğini farkederler. Bu duruma şüpheli yaklaşmaya ve yetimhanenin birçok sırrını üstün zekaları ile çözmeye başlarlar. 

Açık ara izlediğim en iyi animeler, listesinde yer alabilecek, doyumluk, harikulade bu yapın. Animenin gönderdiği mesajlar ve mevcut akıl oyunları ile çoğu yerde adını duyurmuş olmalı. Özellikle Norman adlı karakterin üstün düşünme becerisi ile sizi çocuk yaşta şaşırtan bu çocuğun planları ağzınızı açık bırakabilmektedir. Tek oturuşta bitirebileceğiniz bu animeye bir şans verin derim.

ayrıca animeseverler için bu animenin farklı kategorileri: korku, bilim kurgu, shounen psikolojik gerilim, gizem

 
     [Resim: MV5BMTYwYjYyZDgtMTQ3My00YTI4LThmZTUtZmU1...00_AL_.jpg]         
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Güzele benziyor. listeme ekleyeceğim.
#3
Bunun mangası Türkçeye 'Yokyer' olarak çevrilmişti galiba. O zaman da çok merak etmiştim. Şimdi görünce listeye ekleyelim hemen Gülümseme

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor