Sponsor


#1
Belçika yapımı bir dizi olan Into the Night dizisi, dün Netflix üzerinden izlenime sunuldu. 6 bölüm şeklinde mini dizi olarak yayınlanan bu dizinin kadrosunda Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş da bulunuyor. 

[Resim: 576_02_05_20_6_06_40.jpeg]

 Dizi, bir grup insanın güneş ışınlarından kaçışını konu alıyor. Bilinmeyen bir sebeple güneş ışınlarının insanları öldürdüğü haberine kulak misafiri olan bir NATO askeri, güneş doğmadan kaçmaya karar veriyor. Havalimanında kendisine kimseyi inandıramayınca bir askerin silahını çalıp uçak kaçırmaya karar veriyor. Moskova’ya doğru yola çıkmak üzere olan bir uçağa biniyor ve zorla Batı’ya gidilmesi gerektiğini söylüyor. Uçaktaki kimse ona inanmasa da, adamın dediğini yapıp Batı’ya, karanlık olan yere gidiyorlar. Zaman geçtikçe insanlar NATO askerinin söylediğinin doğru olduğunu görüyorlar ve hayatta kalmak için mücadele ediyorlar. 

 Uçakta farklı milletlerden, farklı dinlerden insanlar bulunuyor. Haliyle aralarındaki kavga ve anlaşmazlık kaçınılmaz oluyor. Ama yaşadıkları felaket sonucu birlikte hareket etmek zorunda kalıyorlar. 

❗️Buradan sonrası çok ufak spoiler’lar içeriyor. Seyir keyfinizi bozacak kadar önemli değiller ama tercih etmeyenler okumayabilir.❗️ 

 Dizi gerçeklikten çok uzaklaşmıyor. Bu sebeple izleyicinin daha çok ilgisini çekip izlenebilir hale getiriyor. Fakat dizide saçmalıklar yok değil. Mesela karşılaştıkları her olayda yardım edecek bilgi sahibi insanlar bulunuyor. Pilot yaralanınca daha önce helikopter kullanmış biri, yaralanan olunca müdahale edebilecek hemşire, uçakta teknik bozukluklar olunca onları tamir edebilecek birileri gibi. Her türlü soruna her türlü çözüm olabilecek insanlar bulunuyor uçakta. Küçük bir toplulukta bu kadar yetenekli ve bilgili insanların olması ne kadar olası? 

[Resim: 576_02_05_20_6_07_20.jpeg]

 Uçaktaki insanların sürekli birbirleriyle kavga etmesi ve küçük olayları büyütmeleri beni yordu gerçekten. Zaten bu tarz dünyanın sonunun geldiği dizilerde saçma sapan kavgalardan nefret ederim. Aranızdaki ufak tartışmalarla zaman kaybedeceğinize sizi öldürebilecek felaketten kaçmaya çalışın. 

 Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş’a ve rolüne bayıldım. Dizide en az 3 dil konuşuyor (en az 3 saydım) ve karizmatik duruşuyla adeta büyülüyor. Ayaz rolüyle Türk olduğundan, Türkiye’den, İstanbul’dan bolca bahsediyor. Arada Türkçe konuştuğunu da görüyoruz. Ayrıca her olayda yardıma koşan, soğukkanlı, durumu idare etmeyi bilen güçlü biri. Ben sanırım ilk defa bir Türk karakterin bu kadar güzel işlendiğini gördüm. Sürekli altından bir şey çıkacak diye bekledim fakat tam tersi, üzerine kat kat ekleyerek yüceltmişler karakteri. 

[Resim: 576_02_05_20_6_07_02.jpeg]

Alıntı:''Bizi insan yapan ne varsa, en karanlık anda gün yüzüne çıkar.''

 Her bölüm başında belli bir karakterin hayatından ufak kesitler verilmesi hoşuma gitti. İyi ki kısa kısa vermişler çünkü zaten mini bir dizi, fazlası boğabilirdi. 

 Aslında diziden çok bir beklentim yoktu ama beklediğim kadar kötü de çıkmadı. Bazı saçmalıklar ve mantık hataları olsa da çok sorun edilmeyecek tarzda. Bölümleri heyecanla ve merak ederek izledim. Bir oturuşta bitirebileceğiniz bu dizi, güzel ve ilginç bir Belçika dizisi olmuş. Kesinlikle izleyin diye öneremem ama işlenilen temayı sevenler için boş vakitte iyi gidebilir. Size önerim keyfini çıkarın😉


[Resim: 576_02_05_20_6_07_39.jpeg] 

Cemreez ve 7 diğer kişi beğendi
#2
Mehmet kurtuluş'u görünce onun oynadığı bir film vardı o film zannedip bakmamıştım.😂 Biraz daha dikkatli olmanın vakti gelmiş sanırsam neyse şimdi gidip izleyeyim dizi gayet güzel duruyor.
hashasin ve 3 diğer kişi beğendi
#3
Öncelikle izlenebilir güzel çerezlik bir dizi bunu belirtmeliyim. Çok büyük bir heyecan yok aslında. Çoğu şeyi önceden tahmin etmek mümkün. Ayrıca biraz temel fıkrası gibi bir yanı var. Birçok ülkeden, birçok dinden, birçok ırktan ve birçok renkten insan ve bir uçak.

Uçaktaki herkesin ayrı bir hayat öyküsü var ve ister istemez dahil oluyoruz. Aslında biraz daha detaya inebilirlerdi. Mesela Sylvie'nin sevgilisinin öldüğünü biliyoruz. İlk bölüme bu şekilde başlıyoruz ama neden öldüğünü öğrenmemiz gerçekten uzun sürüyor. Spoiler vermemeye ve keyfinizi kaçırmamaya çalışıyorum merak etmeyin Gülümseme

Çoğu kişi filmi "Pis Türk" için izleyecek eminim. Kendisi Mehmet Kurtuluş. Birde Fas'lı Osman var. Kendisi Ayaz'ın (Mehmet Kurtuluş) gerçek Müslüman olmadığını düşünen birisi ama spoiler vermemek adına çok fazla derine inmeyeceğim. Dizide Osmanlı'nın son padişahına kadar derinlemesine bir Türkiye hikayesi var. Sanki hikayenin tam ortasında gibi hissediyorsunuz. Bu kötü mü? Bilemiyorum biraz Hakan: Muhafız gibi hissettirdi. Zorlama bir Türkiye kampanyası var gibi ama aslında yok. Garip bir durum.

Mesela bir replik ile bunu örneklendirip başka konuya geçeceğim. Bulgaristan'ın Dünya'nın neresinde olduğunu bilmeyen yolculardan biri "Bulgaristan nerede?" diye sorduğunda başka bir yolcu çıkıp "Türkiye'nin yakınında" diyor. Bunlar izlerken gereksiz bi zorlama gibi hissettirdi. Belki biraz daha fazla izlenebilmek için vatanseverliğimizi kullanmaya çalışıyorlar gibi hissettirdi. Bu konuda çok fazla fikrim yok ama rahatsız ettiğini belirtmeliyim.

[Resim: 1_03_05_20_9_37_02.jpeg]

Bu arada diziyle ilgili önemsiz önemli detaylara geçelim.

1) Özel Bir Dizi
Bunun sebebi Netflix Belçika'nın ilk orijinal dizisi. Bizdeki Hakan: Muhafız gibi düşünebiliriz. Sadece Belçika belgeseli izliyor gibi değiliz sadece Gülümseme

2) Into the Night 2. Sezon Gelecek Mi?
Muhtemelen en erken 2022'de gelebilir. Henüz kesin bir şey yok. Sadece korona virüs sebebiyle dizilerin çekimleri ya iptal ediliyor veya yavaş ilerliyor. Haliyle yeni sezon en erken 2022'de gelecek.

3) Yeni Sezonun Konusu Ne Olabilir? Dizi Nasıl Devam Edecek?
Bu konuda söyleyebileceğimiz resmi bir kaynak yok. 2. sezonun geleceği bile kesin değil. Sadece eğer gelirse tamamen benim tahminlerime göre şu şekilde ilerleyebilir. Yalnız bundan sonrası spoiler.

Bulgaristan'da girdikleri baraj onları güneşten koruyabilir fakat en iyi tahmine göre en az 11 yıl boyunca güneş her şeyi yavaş yavaş yok edecek. Barınacak alanları az. Yemekleri az. Su bile bir şekilde bozulabilir. Mesela organik olan ve çürüyen şeyler suya karışarak suyu içilemez hale getirebilir. Bundan sonrasında bir survival izleyeceğiz. Yani gerçek hayatta kalma hikayesi. Burada aklımıza en iyi örnek The 100'de yaşanan yer altında yaşam mücadelesi gelebilir. The 100'ü izlemeyenler olacağı için burada onun spoiler'ini vermeye gerek yok.

Eğer yaşamaya devam edeceklerse bu barajın altında tarım kurmaları lazım. Muhtemelen kendi sularını tekrar tekrar kullanmaları lazım. İçecek su için bile. Haliyle yeni grup ve uçak yolcuları arasında ekipleşme görebiliriz. Bu şu anlama geliyor, ekip çatışması. Benim tahminlerim şimdilik bu kadar. Yalnız barajdaki yeni arkadaşlar pilota ihtiyaç duyduklarını belirtti sanki. Yoksa niye daha fazla insanı gereksiz yere içeri alsınlar. Daha fazla insan daha fazla sorun demek sonuçta.
gamzebaytur ve 3 diğer kişi beğendi
#4
Diziye aslında biraz önyargılı başladım çünkü herkesin bir anda başladığı diziyi izlemek gerçekten beni diziden sogutuyor. Ama dizi sizi bir şekilde hikayeye bağlıyor. Çok şaşırdım diyemem aslında bazı olaylar beklendik ama sizi merak ettiriyor.
Türkiye'yi sadece isim olarak kullandıklarını düşünüyorum. Yani sadece bizim ülkemizin adını duyunca hemen Binge-watch yapacağımızı düşünmüşler gibi geldi. Nitekim başarmışlar da.
Mehmet Kurtuluş bence harika oynamis. Bircok dili akıcı konuşması bence karaktere de ayrı bir hava katmış.
Dizi güzel arkadaşlar. Bu aralar izlenecek,can sıkmayan bir dizi.
İyi seyirler 💜
hashasin ve 3 diğer kişi beğendi
#5
ben aslında izlerken biraz sıkıldım diyebilirim.sadece son bölüm aşırı heyecanlı ve güzeldi.ama 2.sezonu bekliyorum.
izlenir mi izlenir.
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#6
@beyzaland 2. sezon olmayabilir galiba kesin bi şey yok sanırım
hashasin ve 1 diğer kişi beğendi
#7
(17.05.2020, Saat: 21:34)worldwideweb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @beyzaland 2. sezon olmayabilir galiba kesin bi şey yok sanırım
umarım olur.
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#8
Gerçekten mükemmel bir film herkese tavsiye ediyorumm
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#9
Muhtesem siddetle tavsiye edebilirim
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#10
Bu yeni netflix dizi olan Intel night çök farklı bir konusu var bende şaşırdım vizyona girsin hemen izleyeceğim.
hashasin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Friends dizisi Damlabrien 5693 15 20.07.2021, Saat: 17:05
Son Cevap: Mertclk92
Ragnarok Netflix interrogator 3432 13 11.05.2021, Saat: 20:38
Son Cevap: TheDolpphin
Snowpiercer: Filmden Uyarlama Yeni Netflix Dizisi gamzebaytur 2472 7 09.03.2021, Saat: 14:30
Son Cevap: mell.mell
Yeni Bir Netflix Dizisi: Ratched ayseabaci 3487 4 09.03.2021, Saat: 13:43
Son Cevap: mell.mell
Netflix’teki En iyi 5 tarihi dizi unbalanced 1902 8 21.12.2020, Saat: 22:11
Son Cevap: Behiye
Away Dizisi EvriFaessa 2264 9 12.11.2020, Saat: 12:24
Son Cevap: kerimk0
Netflix'in Yeni Dizisi: Freud gogolunpaltosu 2671 6 04.11.2020, Saat: 19:14
Son Cevap: Dmrg
Dark Dizisi Akılda Kalan Sorular ve Cevapları darkestjonas 2052 7 18.10.2020, Saat: 17:31
Son Cevap: aycwan
Messiah dizisi Removing 1908 4 10.09.2020, Saat: 00:21
Son Cevap: EvriFaessa
Netflix’ten Eğlenceli Bir Uzay Komedisi: Space Force gamzebaytur 5875 21 25.07.2020, Saat: 00:50
Son Cevap: TeybetN

Sponsor