Sponsor


#1


“Herkes öldürür sevdiğini” repliğinin Amerikan versiyonunu izliyoruz bu dizide. Dizi bir kitap dükkanında başlıyor, kahramanımız Joe bu kitapçıda çalışıyor ve dükkana gelen Beck'ten hoşlanıyor. Daha sonra Beck'i uzun bir süre takip ediyor (stalkluyo da denebilir). Masumane bir takip olarak başlayan bu araştırma zamanla bir saplantı haline geliyor.

Bir şekilde Beck ile sevgili olan kahramanımızın bu uğurda yaptıklarıysa hiçte normal değil.

İşler anormal bir şekilde ilerlerken Beck'in bir sapığı daha çıkıyor ve her şey iyice sarpa sarıyor. En sonunda tüm gerçekleri öğrenen Beck kendini kapana sıkışmış fare gibi hissediyor (Ne yazık ki sadece mecazi anlamda değil).

[Resim: MV5BMmM3MzkyNGItZWE0ZC00MzJhLTgxODItYTRh...68_AL_.jpg]

Bu saplantılı aşk üçgeninin en önemli sebebi karakterin geçmişi. Özellikle Joe'nun çocukluğu sevgisizlik ile yanlış sevmek arasında geçiyor ve Joe sevmeyi yanlış anlıyor, karşısındakine de bu şekilde sevgi gösteriyor. Diğer sapığımız Peach'se hayatı hazır bir kişi olarak bastırılmış isteklerini Beck üzerinden sağlayarak mutlu olmaya çalışıyor.

Dizide göze en çok batan şey ise herkesin suç işleyip bir şekilde bu suçlardan sıyrılması bence bu diziyi gerçeklikten bir miktar uzaklaştırıyor.

Dizide Amerikan edebiyatından bolca bahsediliyor ve dizinin seviyesi yükseltilmeye çalışılıyor fakat yerli yersiz bahsedilmesi diziyi bence basitleştiriyor. Ayrıca dizide bolca karakter analizi bulunuyor fakat mantıklı yapılıyor olması gayet güzel bir detay.

Kafa dağıtmak için izleyebileceğiniz ve karantinada rahatça bitirebileceğiniz bir dizi denebilir.


Orenda ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Karantinada izleyenler kafayı yiyebilir bu diziyle Kahkaha perdelere dikkat.


Şimdi nereden başlasam bu diziye sövmeye?

Tamam ilk sezonda Joe her haltı yedi ve Beck'i öldürüp gömdü. Bu işten sıyrıldı diyelim. Hatta öldürdüm sandığı eski sevgilisi Candace ortaya çıkıp Joe'ya "Sana gününü göstereceğim" kafasıyla olaylara dahil oldu.

2. sezon  aslında iyi başlamıştı bana göre. Gerçi Will'in kafese kapattığı ilk elamana anlatalım biz bunu djdhejh

Sonra Will kendisi kadar sayko olduğunu bilmediği Love'la karşılaştı. Yemin ederim Love'un altından o saykoluğun çıkmasını beklemiyordum. Bu yüzden son bölümde psikolojim bozuldu ve gece uyuyamadım Kahkaha
Buraya kadar her şey tamam ama Joe? Ulan kafese kaç kişi kapattın. İçeriden sağ çıkan olmadı. Hele Delilah...

Hadi hepsine tamam. Ya dizideki gerçekten aklı başında olan tek karakter Candace? Love adamıma bulaşma imajıyla onu da halletti.

Zavallı Forty'nin halini izleyenler biliyor zaten.

Toplamda bir Ellie'ye bir de ablasına  üzüldüm. Gerisinin Allah belasını versin modundaydım.

Son bölümde "oha lan Joe manyağı harbi bundan da yırttı" demiştim ki Yine birine bulaşacak gibi duruyor.

Adminin dediği gibi bu kadar haltı yiyipte tereyağından kıl çeker gibi bunca şeyden sıyrılmaları hiç normal değil diyorum ama sonra aklıma Love'un anasının ve babasının zengin birer moron olduğu geliyor. Para işte. Tüm kirli işleri her zaman yapmaya hazır. Sonra aklıma Ted Bundy geldi. Onun yaptığı işler imkansız değilse bunlar her türlü paçayı sıyırabilir dedim.

Son sahnelerde her şeye rağmen Joe'ya üzülen seyirci kitlesi "Laaan bebekleri olacak ohaa" diye sevinedururken Joe yine kendinden beklenen hastalıklı tavrıyla "Hey You" demekten geri kalmadı.

Demem o ki 3. sezonda Love'la birbirlerini yer bunlar benden demesi. Kahkaha


Hangisi daha tehlikeli derseniz karar veremiyorum dsjndj


admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
şu diziyi izleyip de joe'ya aşık olanların aklından şüphe ediyorum ve kanser oluyorum yaptıklarının iyi algılanacak bie tarafı yok
Nanze Wren ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Allah belanı versin joeee
Nanze Wren beğendi
#5
Son sezonda joe'ya ısınmaya başlamıştım. Kafa dengini buldu demiştim ama son bölümde yaptığı şey neydi gerçekten sen iflah olmazsın joe
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
(10.04.2020, Saat: 23:25)sevvaldegerr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son sezonda joe'ya ısınmaya başlamıştım. Kafa dengini buldu demiştim ama son bölümde yaptığı şey neydi gerçekten sen iflah olmazsın joe


Sadece Joe mu neden kimse Love a laf atmıyor sjdhdjd Kahkaha
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#7
Şu ana kadar kadar izlediğim en akıcı dizilerden. Bazı bölümler başladığı gibi bitiyor sıkıldığım yer yok denecek kadar azdı. Ters köşeler falan sizi dizinin içine çekiyor. Kaliteli yapım. 3. sezon bekleniyor...
admin beğendi
#8
Perdeleri kapatmamız gerektiğini bizlere hatırlatan Joe Goldberg'e teşekkür ederim. Sen nasıl bir psikopatsın?
EvriFaessa beğendi
#9
Benim izlemediğim ancak tüm arkadaşlarımın izlemem gerektiğini söylediği ve gayet de popüler olan bir dizi bir gün izlemeyi düşünüyorum.
EvriFaessa beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Insatiable (2018-2019) admin 3052 8 27.06.2020, Saat: 17:12
Son Cevap: simgeyybn

Sponsor