Sponsor


#1
[Resim: r-2017-26020-young-sheldon.jpg]
Young Sheldon, 25 Eylül 2017'den beri CBS'de yayınlanan bir Amerikan televizyon dizisi. The Big Bang Theory'nin spin-off dizisi olarak planlanmıştır. .
2018'in Ocak ayında dizi ikinci sezon onayı almıştır. Dizinin ikinci sezonu, 24 Eylül 2018 günü yayınladığı CBS kanalında başlamıştır. 22 Şubat 2019 günü, dizinin üçüncü ve dördüncü sezon onaylarını aldığı açıklanmıştır. Dizinin üçüncü sezonu, 26 Eylül 2019 günü başlamıştır.
Dizi Türkiye'de 27 Ekim 2017 tarihinden bu yana beIN Series Comedy HD kanalında yayınlanmaktadır.
[Resim: the-big-bang-theory-sheldon-cooper-young-sheldon.png]
İlk sezonu 1989 yılında geçen dizide 9 yaşındaki Sheldon Cooper'ın ailesinde ve çevresinde yaşanan olaylar anlatılır. Dizi, Teksas'ın doğusunda bulunan hayali Medford kasabasında geçmektedir. Henüz 9 yaşında olduğu halde liseye başlayan Sheldon'ın aşırı derecede yüksek olan zekasının kendisine ve ailesine olan etkileri, dizinin başlıca konusudur. Dizide geçen konular her bölümde Sheldon'ın büyüklüğü tarafından dış ses ile izleyicilere aktarılır. Dizinin ikinci sezonunun bir kısmı 1989, bir kısmı ise 1990 yılında geçmektedir.
[Resim: young-sheldon-main.jpg]
Sheldon Cooper (Iain Armitage): İleri derecede zekidir. Ailesi ile birlikte Doğu Teksas'ın Medford kasabasında yaşayan Sheldon, oturduğu kasabanın lisesinde okumaktadır. Üstün zekasına rağmen sosyalleşmede oldukça zorlanan Sheldon, zaman zaman çevresi tarafından anlaşılmaz. Özellikle teorik fizikle ilgilenen Sheldon'ın hayali bir gün büyük bir bilim adamı olmaktır. Diziyi kendisinin büyüklüğü (Jim Parsons) dış ses olarak anlatmaktadır. Dizinin ilk sezonunda 9 yaşındayken, ikinci sezonunda 10 yaşındadır.
Mary Cooper (Zoe Perry): Sheldon'ın annesi. Yaklaşık 35-40 yaşlarındadır. Oldukça anaç bir kişiliğe sahip olan Mary, Cooper ailesinde Sheldon'ı en çok anlamaya çalışan ve ona en çok ilgi gösteren kişidir, ancak bazen onunla anlaşmakta zorlanmaktadır. Genellikle sevecen bir karaktere sahip olsa da zaman zaman inatçı ve dikkafalı olabilmektedir. Özellikle Sheldon'a karşı çok korumacı bir annedir. Koyu bir Hristiyandır ve bu yönü Sheldon ile anlaşmazlığa neden olur. Dizinin başında ev hanımı olan Mary, daha sonraları kilisede muhasebeci olarak çalışmaya başlamıştır.
George Cooper Sr. (Lance Barber): Sheldon'ın babası. Yaklaşık 40-45 yaşlarındadır. Medford Lisesi'nde futbol koçu olarak çalışmaktadır. Çoğu zaman Sheldon ile anlaşmakta zorlansa da onunla ilgilenmeye çalışmaktadır. İri bir yapıya sahiptir. Nüktedan kişiliği, zaman zaman anlaşamadığı kaynanası ile ortak yönüdür. Olaylar karşısında zaman zaman soğukkanlı davranması bazen ilgisizmiş gibi gözükmesine neden olsa da çocuklarına karşı iyi bir babadır.
George "Georgie" Cooper Jr. (Montana Jordan): Sheldon'ın ağabeyi. Sheldon'dan pek hazzetmez, zaman zaman onunla alay eder. Kendisinden küçük kardeşi Sheldon ile lisede aynı sınıfta olması Georgie'yi epey rahatsız etmektedir. Okulun futbol takımında oynayan Georgie, çok da zeki değildir. Bu yönü anneannesi ve kardeşi tarafından zaman zaman alay konusu olur. Dizinin ilk sezonunda 14, ikinci sezonunda ise 15 yaşındadır. Para ve satış ile konulara oldukça meraklıdır, bu yüzden zaman zaman yarı zamanlı olarak çalışmaktadır.
Melissa "Missy" Cooper (Raegan Revord): Sheldon'ın ikiz kız kardeşi. Sheldon ile ağabeyi kadar olmasa da zaman zaman alay eder. Sheldon kadar zeki değildir, ancak pratik zekaya sahiptir. Özellikle sosyal konularda oldukça beceriklidir. Oldukça sivri dillidir. Çizgi film izlemeyi çok sever. Dizinin ilk sezonunda 9, ikinci sezonunda 10 yaşındadır. Dizinin üçüncü sezonunda yaşadıkları kasabanın beyzbol takımında oynamaktadır.
Constance "Connie" Tucker (Annie Potts): Sheldon'ın anneannesi. Yaklaşık 60-65 yaşlarındadır. "Meemaw" lakabıyla bilinir ve torunları tarafından öyle çağrılır. Kocasını birkaç yıl önce kaybetmiştir. Cooper ailesiyle aynı sokakta, hemen karşılarındaki evde oturmaktadır. Sheldon'ı diğer torunlarından bariz bir şekilde kayırır. Kızı kadar koyu bir dindar değildir ve huy olarak da pek benzemezler, ancak çocukları arasından bir tek Mary ile konuşmaktadır. Oldukça sosyal, flörtöz ve nüktedan bir kişiliği vardır. Kumar, bovling ve bahis oyunları oynamaktan hoşlanır.

ayseabaci ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Sheldon, TBBT sayesinde tanıdığımız muhteşem bir karakter. Dizi boyunca hikayesi ile bence herkesten daha öndeydi. Başlarda biraz sinir bozucu geliyordu yalan yok ama sonradan en sevdiğim karakter oldu.
Young Sheldon aslında bize Sheldon'ın hayatını görme fırsatı verdi. O yaşa gelene kadar yaşadıklarını görmek aslında TBBT'de hikayenin tutarlılığını da ölçmemizi sağladı.
Yeni başladım diyebilirim henüz ikinci sezondayım. Ama oyunculuklar ve replikler MÜ-KEM-MEL.Iain kesinlike rolünün hakkını veriyor ve küçük yaşına rağmen size o duyguyu yaşatıyor.
Diziyle ilgili şuan sevmediğim bir şey yok ama ara sıra Sheldon'a ayar olmuyorum diyemem Gülümseme
#3
Birkaç kere instagramda alıntılara ve küçük videolara denk gelmiştim. Eğlenceli ve komik bir yapıma benziyor. TBBT'ye de başlamıştım ama sevemedim maalesef. Belki tekrar başlarım bu yorumdan sonra Gülümseme

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor