Sponsor


#1
Eğer müziğe ilgiliyseniz size önereceğim 'müzikal temalı fimi' önermek istiyorum. Your Lie in April diğer adıyla Shigatsu wa Kimi no Uso, Naoshi Arakawa tarafından yazılan, aynı adlı mangasından uyarlanmıştır. A-1 Pictures stüdyosu tarafından anime serisi olarak 9 Ekim 2014-19 Mart 2015 tarihleri arasında 22 bölümlük şekilde yayınlandı.

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcSWZmVKm1iW1-Z-I8WGf...8&usqp=CAU]

Kōsei Arima küçük yaştan beri, annesinin ona verdiği dersler ile piyano çalmakta ustalaşmıştır. Arima, annesinin ölümünden sonra çöküntü yaşar ve bir daha elini piyanonun tuşlarına sürmez ta ki Kaori Miyazono adında keman çalmaya meraklı bir kişiyle tanışana kadar.
Bu ikili, bir olay sonucunda tanışırlar. Arima, geçen uzun süreden sonra Miyazono'nun baskısı üzerine tekrar piyanonun başına geçer. Bu vakit bütün duyguları bir anda yaşayan Arima uzun süreden sonra yeniden piyano ile buluşunca bu hislerini kontrol edemez. Miyazono bu durumda genç piyanistte moral olmaya çalışır. Düzenlenen bir yarışmada bu iki genç düet yaparak katılırlar. O zaman Arima, tek gayesinin müzik ile uğraşmak olduğuna işte o an karar verir.

Romantizm temalı animelere bu seri ile başlamıştım. Haliyle ön yargılarım aşılamayacak derece güçtü. Gitgide ilginçleşen bölümler ile birlikte müziğe dair zevklerimin arttığını farkedince hemencecik devirdim.
Sıkıcı bir öyküden ziyade pozitif bir işleyiş ile ele alınmış animenin duygulandıran sahneleri de varken bu durum sizi sıkmayacak şekilde.
Müzikleri enfes bir şekilde kulağınızı şenlendirecek anime Netflix'de mevcut.

ayrıca animesevler için bu animenin bazı kategorileri: shounen, müzik, dram, romantizm


[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQTGPGo7UMwLq7GGG73j...3&usqp=CAU]   


Opening:Nanze Wren ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Bir ara iki bölüm izleyip bırakmıştım. Araya ne girdi bilmiyorum ama tekrar izleyeceğim kesinlikle. Hele ilk bölümde Miyazono'nun keman çalışı Kalp
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Keşke izlemeseydim de şimdi başlasaydım.. Her açıdan oturmuş her karakterine uğraşılmıştı.. TWINKLE TWINKLE LITTLE STAAR

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor