Sponsor


#1
An itibariyle bitirdiğim animasyon filmi. Hayao Miyazaki bu filmle Oscar'a aday olmuştu. Filmi izledikten sonra kendi kendime dedim ki " keşke hep çocuk kalıp masalların dünyasından hiç ayrılmasak." Miyazaki'nin filmleri ben de bu etkiyi yapıyor galiba. 

Yürüyen Şato, kendisine yapılan büyünün etkisini yok etmeye çalışan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Sıradan bir genç kız olan Sophie şeytani bir cadı tarafından büyüyle doksan yaşında bir kadına dönüşür. Sophie artık fazlasıyla yaşlanmış ve çevresi tarafından tanınmaz bir görünüme bürünmüştür. Bu yüzden büyük bir umutsuzluğa kapılan ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalan Sophie, Howl isimli yürüyen bir şatoda yaşayan bir büyücünün yanına yerleşir. Bu şatoda yaşayan cinlerden biri de Sophie ile aynı kaderi paylaşmaktadır. Aynı amaç etrafında buluşan ikili kendilerine yapılan kara büyünün etkisini yok etmeye çalışacaklardır. Bu sırada şatonun dışında patlak veren savaş ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit etmektedir. İkili artık hem kendileri için hem de ülkeleri için canları pahasına savaşmak zorunda kalacaktır.

Başlarda Sophie'yi özgüvensiz, sessiz sakin biri sanmıştım. Sanılan aksine çok sevimli ve tuttuğunu koparan biri çıktı.
 Ben en çok Calliferle diyologlarını sevdim.


Masal tadında bir şeyler izlemek isterseniz şiddetle tavsiye ediyorum.


[Resim: yuruyen-sato.jpg]


[Resim: 1*T9l3uucxPcGR4fKfpj5tuQ.jpeg]
unbalanced ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Ne filmdi ya animasyonlarıyla olaylarıyla işleyişiyle sonuyla kısaca her şeyiyle çok güzeldi herkese tavsiye edebileceğim bir yapım mutlaka izleyin 👍🏻
En beğendiğim noktalardan biride o animasyonun çizimleri mi diyim kalitesi mi diyim güzeldi baya 😀
admin beğendi
#3
Çok güzel bir animasyon . Hayao Miyazaki'ye hayran kalmamak elde değil.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor