Sponsor


#1
[Resim: 39186.jpg]


Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (İngilizce: The Lord of the Rings: The Two Towers), J. R. R. Tolkien'nin İki Kule adlı kitabından uyarlanmış ve Peter Jackson tarafından yönetilmiş 2002 yılında gösterime giren fantezi filmidir. Filmin olay örgüsünde, Frodo ve Sam'in yüzüğü yok etmek için Mordor'a giderken onun eski sahibi Gollum ile tanışmaları, Aragorn, Legolas, ve Gimli'nin Gandalf'ın dirilişi ile birlikte Rohan'ı savunmaya gitmesi ve Merry ile Pippin'in tutsaklıktan kaçmalarından sonra bir Ent olan Treebeard ile tanışmaları olmak üzere üç hikâye anlatıldı.
Film, finansal ve eleştirel açıdan başarılı oldu. Film gişede büyük bir başarı elde ederek 900 milyon doların üzerinde hasılat yaptı ve tüm zamanların en çok kazanan 13'ncü filmi oldu. Filmin uzatılmış özel DVD sürümü 19 Kasım 2003 tarihinde dağıtıldı.
[Resim: Y%C3%BCz%C3%BCklerin-Efendisi-2-%C4%B0ki...hots-1.png]
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de, Yüzük Kardeşliği üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılıyor. Kahramanlarımız, gruplar halinde Orta Dünya’nın en tehlikeli yerlerinde maceralar yaşayacaklar, yeni kavimler ve çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışacaklar.
[Resim: f1c1b22c08285da8d68c668f22de2e2f.jpg]
Frodo ve Sam, yanlarında zorunlu işbirliği yapacakları eski bir dost(!) olduğu halde Tek Yüzük’ü düşmanın tam kalbine götürmeye çalışırken, diğer hobbitler Urukhai’nin elinden kurtulabilecek mi? Karanlık tarafa geçmiş olan Saruman’ın yaptıkları yanına mı kalacak? Gandalf olmadan kahramanlarımızın başarılı olma şansı ne? Büyük karanlığın gelişi ve Yüzük Savaşı’na dek olanların anlatılacağı İki Kule, kuşkusuz üçlemenin en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor.J.R.R. Tolkien’in 3 kitaplık ölümsüz eserinden uyarlanarak bir yılı aşkın süren çekimler sonucu hepsi bir arada çekilen 3 filmden ikincisi olan İki Kule, 2002 Aralık ayında vizyona girmek üzere montajlanıyor ve son rötuşları yapılıyor.
[Resim: 1*mQ_vMyA6PGNbqfuiNtQssA.jpeg]
Sadece Melek ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Şahsen üçlemenin içinde en sevdiğim filmdir. Frodo, Sam ve Gollum'un arasındaki çatışmalar.. Gandalf eksikliğinde geri kalan üyelerin sorunlarla başa çıkması.. tüm dünyaya haykırmak istiyorum, MUAZZAM
EvriFaessa beğendi
#3
Bu zorlu yolculukta umut ışığının görüldüğü serinin ikinci filmi. Filmin nesi eksik nesi fazla kalmış? Bence yok Gülümseme
#4
Filmi izledim gerçekten çok seviyorum bu tarz filmleri.
#5
Bü türlü izlemedim gitti
#6
babamla soluksuz izliyoruz küçüklük askım

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü unbalanced 1535 4 04.01.2021, Saat: 22:46
Son Cevap: Busetrk
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği unbalanced 1847 5 04.01.2021, Saat: 22:43
Son Cevap: Busetrk

Sponsor