Yazar: turkans  •  19.01.2022, Saat: 15:19  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube


Yunanistan Selanik'te yeraltından gelen ve sadece gece duyulan gizemli sesin sırrı çözüldü. Gizemli ses 5 haftadır geceleri bölgede duyuluyor. Garip ve ürkütücü ses Selaniklilerin kabusu oldu.

Aralık ayından bu yana neredeyse 5 haftadır her gece Selanik'te duyulan tuhaf ses, kent sakinlerini ürkütmeye devam ediyor. Kent halkı, bu gizemli sesi şehrin birçok mahallesinde duyulabilen ancak en çok Kifisias ve Akropoleos yollarının buluştuğu bölgeden gelen 'sağır edici şekilde ürkütücü, hatta uhrevi gizemli bir ses' olarak tanımlıyor.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  14.01.2022, Saat: 22:23  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube


İmam Rabbani 2022 Kehanetlerinde 27 Mart 2022 İstanbul depremi yaşanacak diyor. Zamanda yolculuk yapan El Serhendi Efendi yani İmam Rabbani 2022 kehanetleri ne yazık ki gerçek değil! 2022 Türkiye ve dünya kehanetleri serimizin 5. bölümünde imam rabbani kehanetlerini araştırdık...

Önceden paylaştığımız kehanet videolarında genelde kahinlerin yazılı eserleri ya da söylemleri yani kanıtlanabilir eserleri bulunuyordu. Bu videomuzda konu olan kehanetler ise tamamen kurgu, işin ilginç tarafı ise yazılı kehanetler kadar popüler olması ve inanan insanların fazla olması çünkü daha öncede dediğim gibi gerçekten olayın aslını araştıran pek fazla mecra bulunmuyor yada araştıranlar gerçekleri paylaşmıyor!!!
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  07.01.2022, Saat: 21:46  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube

Ünlü Kahinlerin 2022 kehanetleri. Baba Vanga, Nostradamus, Azerbaycanlı Şaman, Muhyiddin İbni Arabi, Shipton Ana, Alois Irlmaier kehanetleri tek videoda. 2022'de neler olacak?
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  03.12.2021, Saat: 21:03  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama burası daha uygun galiba.2019 yılından beri takip ediyorum Azerbaycanlı Şaman kahinin kehanetlerini. Her yıl dediklerinin neredeyse hepsi gerçekleşiyor. İlahi bir güç mü yoksa şamanlardaki özel yetenek mi bilmiyorum. Azeri Şamanın 2022 kehanetleri paylaşılmış benimde burada ilk konum bu olsun sizlere tavsiyem 
Daha önce koronavirüsü bilmişti. bu yıl depremleri nerelerde olacağını,orman yangınlarına kadar hatta siyasi olaylara bile bilmişti. Bakalım bu yıl kehanetleri gerçekleşekmi? Peki sizler bu kehanetler hakkında neler düşünüyorsunuz?
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: mevlutkuzu73  •  03.09.2021, Saat: 01:37  •   - Yorum Yok
Bir sürü harika TV şovu var ve Dexter bunlardan biri. Bunu söylemek veya başka bir şeyle karşılaştırmak zor. The Shield'ı bitirdikten hemen sonra bunu izlemeye başladım.

[Resim: Dexter-full-izle.jpg]

Diyelim ki birkaç şeye verilen zihin o kadar da farklı değildi. Her ikisinin de aslında bir kahraman olmayan ortak bir baş karakteri var ve bu onu hafifçe ifade ediyor.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: mevlutkuzu73  •  29.08.2021, Saat: 16:27  •   - Yorum Yok
Cehennem Lordu Lucifer Morningstar; Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanlarda, karakter Lux isimli bir barı işletiyor.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: mevlutkuzu73  •  28.08.2021, Saat: 19:40  •   - Yorumlar (1)
Sokağın kurallarıyla büyümüş, büyüyen ve büyümeye hazırlanan üç nesil üzerinden ‘sokağın adaleti’ kavramına farklı, evrensel ve gerçekçi bir bakış. Murat, 23 yaşında bir delikanlıdır. Dul annesiyle beraber yaşayan Murat yeri gelir küçük kardeşi Çarli ve yaşça kendisinden büyük olmasına rağmen ağbisi Suat’a babalık eder, yeri gelir üç çocuğuyla kimseye tamah etmeden hayata tutunmaya çalışan Beyza’ya dayanak olur. Murat aynı zamanda zekâsı ve cesaretiyle mahallenin ağbisi Şehmuz Ağa’nın da gözbebeğidir. Fakat Şehmuz Ağa’nın onca genç varken Murat tercihi, elbette güç savaşında dengeleri de etkileyecektir. Murat bir yandan iki kardeşi ve annesi arasındaki dengeyi sağlamaya çalışırken, diğer yandan mahallenin ağbisi Şehmuz Ağa’nın gözüne girmeye çalışmaktadır. Tabii her hikâyede olduğu gibi Sokağın Çocukları’nda da her seçim, bir vazgeçişi de beraberinde getirir Bu sezon 8.bölümde bitti çok güzel bir dizi tavsiye ederim
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: Black Eagle  •  14.08.2021, Saat: 01:33  •   - Yorumlar (23)
Forum: Belgesel
~ Formula 1 diğer adıyla Grand Prix olan bu motor yarışı belgeseli Netflix’in orijinal içeriklerinden birisi olup 2019 yılında yayınlanmaya başlamış ve 3 sezona sahip belgeselin başkahramanları ise yarışan 20 pilotun kendisidir.
  Ülkemizde diğer ülkelerdeki kadar pek takip edilmeyen bu motor yarışını konu alan belgeseli sizlere tanıtmakla birlikte biraz da F1 hakkında bilgi vermek istiyorum. 😊

              


  F1 diye nitelendirdiğimiz motor yarışı toplamda 10 takımdan ve her bir takımın 2 pilotu olmak şartıyla toplamda 20 pilottan oluşmaktadır. Puanlama sistemi ise sadece ilk ona girmeyi başaran pilotlara ve sırasıyla 25,18,15,12,10,8,6,4,2,1 puan  sistemiyle verilir. Bu motor yarışı 1950’li yıllardan itibaren düzenlenmektedir. Pilotlar gerçek F1 pilotu olmak için çok küçük yaşlardan itibaren (5-6 yaş diye biliyorum) eğitiliyorlar. Belgeselde aslında o kısımları üstünkörü ele almışlar ama genel itibari ile o yaş aralığında Go Kart ile eğitilmeye başlıyorlar. Yaş aldıkça bilgisi ve yeteneğini ortaya koymuş olanlar artık küçüklükten beri hayalini kurmuş oldukları F1’de gerçek birer pilot olabiliyorlar.

              


  F1’de takımlar kendi araçlarını belirtilen kurallar dahilinde ve mühendisleri tarafından üretiliyor. “Kara Uçakları” diye adlandırdığımız bu araçlarda 80.000’den fazla parça vardır ve hepimizin takdir edeceği gibi en önemli parçası motordur. Motoru başka bir yerden tedarik etme şansları var ama geliştirmek takımın kendi işidir. Yarış sırasında gerçekleşebilecek olası bir kaza genel itibari ile motordan kaynaklanabilir. Olası bir kazada diğer pilotları ve yarışı egale etmemek için hazırda bekleyen sağlık araçları devreye girer ve yarış sarı bayrak uyarısı ile belirli bir süre için durdurulur. Hızın dorukta olduğu bu yarışta da kaza görmek pek olasıdır. Belgeseli izlerken bazen bazı olayların hangi zamanda gerçekleştiğini  anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Gözlerimizi büyüleyen o muhteşem araçların küçük bir hasarla nasıl paramparça olabileceğini de...

              


   Belgeselde sürekli bir yarış ortamı hakim olmamakla birlikte bir yarışa yer verdiklerini de belirteyim. Yukarıda yazmış olduklarım sadece F1 hakkında biraz da olsa bilgi vermek içindi. Gülümseme  Her bölümde bir takıma odaklanan belgesel, takımda yer alan 2 pilotun duygusal yönlerine daha çok dikkat çekmek istemiş. 4 sn gibi kısa bir süre içerisinde 160km/s hız yapabilen pilotların da duyguları olabileceğini ve  yaklaşık 70 civarında turu 1.10-1.90 dk gibi kısa bir sürede bitirmeleri de hız tutkunu olmalarının yanında bu tutkunun bazı tehlikeli kazalara da yol açabileceğini çok iyi yansıtmayı başarmışlar.

    Bu belgesel bizlere aynı zamanda her bir bölümde yer alan 2 pilotu yarışlarda görmüş olduğumuzdan daha fazla tanıma şansını tanıyor. Bazı pilotların gün geçtikçe  yeteneklerini nasıl daha da iyi sergileyebildiğini, bazı pilotlarında yerinde tutunmak için vermiş olduğu mücadeleyi, bazı pilotların ise podyuma çıkma şansı elde etmek için vermiş olduğu kıyasıya yarışa tanık oluyoruz. Sadece yarışı izlediğimiz zaman anlayamadığımız bazı kararları aslında neden verdiklerini bu belgesel sayesinde daha iyi anlama şansına sahip oluyoruz.

              


   Bölüm başında pilotların özel hayatları dışında takım liderlerinin de kararlarını yakından takip edebiliyoruz. Liderlerin takım için vermiş oldukları kritik kararları, takımın iyiliği için verilen bütün emeği hepsinden önemlisi herkesin bir yerlere gelmek için işbirliği içinde olduğunu da gözler önüne seriyor. Her ne kadar başarılı bir pilot olursanız olun takımınızın desteği olmadan çok da bir şey başaramazsınız. Pit-stopa geldiğinizde takımınız hazır değilse kazanabileceğiniz yarışı podyumdan silinerek bedelini ödemek zorunda kalırsınız. Takımda biz hepsini göremesek dahi (belgeselde de hepsini görme hakkına sahip değiliz) 450-900 arası insan çalışmaktadır. Bölüm sonuna yaklaştıkça yarışa az kaldığının sinyallerini veren toplam 5 seansla karşılaşıyoruz. Cuma günü bir saatlik süren 2  antrenmanlar yapılmaktadır. Cumartesi ise yine bir saatlik süren alıştırmayı Q1-Q2-Q3 olarak adlandırlan sıralama turları gerçekleşmektedir. Pazar günü ise pilotların sabırsızlıkla yeteneklerini sergilemek için bekledikleri yarış gerçekleşmektedir. Toplamda 30-40 dk süren bir bölüm böylece son bulmaktadır. 

              


   Sizler için bu belgeselin 3 sezonunun da fragmanını aşağıya bırakıyorum. Benim gibi F1’e merak salmış olanların severek izleyeceği bir belgesel olduğunu düşünüyorum.😇

Sezon 1:


Sezon 2: Sezon 3:
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: Black Eagle  •  26.07.2021, Saat: 13:14  •   - Yorumlar (6)
Forum: Drama
~Allan Loeb’in kaleminden çıkan filmin yönetmenlik koltuğunda “Şeytan Marka Giyer” den tanıdığımız David Frankel yer almaktadır. Dram türü olan film 1s 40 dk kadar sürmekte olup filmimize hayat veren karakterleri ise; Will Smith, Kate Winslet, Keira Knightley, Helen Miren, Edward Nortan, Michael Peña, Naomie Harris, Jacob Latimore’dur. 

              

    Reklam yöneticisi olan Horward,işinde oldukça başarılıdır.Horward’ın bu başarısında desteğini eksik etmeyen arkadaşlarıyla ve ailesiyle birlikte olduğu sakin,güzel bir hayatı vardır. Hayatının hiç beklemediği bir anında yaşadığı büyük trajedi Horward’ın hayatını elinden almışcasına Horward’ı bambaşka biri haline çevirmiştir. 

  
Alıntı:Sevgi, zaman, ölüm. Bu üç soyut kavram dünyadaki her insanı birbirine bağlar.  İmrendiğimiz her şey sahip olamamaktan korkup sonunda satın aldığımız her şeyin sebebi günü bitirirken daha çok zaman istememiz, sevgiyi aramamız ve ölümden korkmamızdır.


    Yaşadığı trajedinin üzerinden iki yıl geçmiş olmasına rağmen Horward bunu atlatmak istemeyerek ailesinden, arkadaşlarından ve işinden oldukça uzaklaşmış; kendisini insanlardan soyutlayan, içine kapanık birisi haline gelmiştir. Kendi yalnızlığının içinden çıkamadığı zamanlarda kendisini mektup yazmaya vermiştir. Bir zamanlar hayatın anlamı olduğuna inandığı sevgi, zaman ve ölüm artık onun için kötü anlamlar ifade etmekte olup mektuplarını bu üç soyut kavrama yazmasına sebep olmuştur. 

              


   Horward’ın  bu insanlardan soyutlanmış haline üzülen ve onu hayata geri getirmeye çalışan arkadaşları Horward’ı takip etmeye karar vermişlerdir. Bu takip sonucunda zamana, sevgiye ve ölüme yazılan mektuplara ulaşmışlardır. Onu hayata nasıl geri çevireceklerini düşünürlerken bu üç mektup, hiç beklemedikleri anda onlara harika bir fikir verme şansını tanımıştır. Yapılan plan dahilinde artık Horward’ı uzaktan izlemeye  başlamışlar ve ona oynadıkları oyunun sekteye uğramaması için bazen hayatın akışına müdahalelerde bulunmuşlardır.

              


    Horward,arkadaşlarının ona oynadıkları oyunun içine istemeden dahil olmuş ve hayatın anlamı sandığı üç soyut kavramı ete kemiğe bürünmüş bir şekilde karşısında görmeye başlamıştır. Başta hiçbir tepki vermese de bu tuhaf olaya kayıtsız kalamamış ve tıpkı arkadaşlarının planladığı gibi oyunun başkahramanı haline gelmiştir. Artık hayatını akışına bırakmış ve hayatın onun karşısına çıkaracağı sürprizleri beklemeye başlamıştır.

               

   
Alıntı:-Bu sevgiye veda eden bir mektup değil mi?

+ Ona sevginin daima kendisinin içinde ve istese de  istemese de her şeyin özünde olduğunu,kolayca baştan savılmayacağını kimi seveceğimizi ve kimin karşılık vereceğini seçemeyeceğimizi anlatırsın.  Horward’ın hayatını değiştirmesini istedikleri ete kemiğe bürünmüş olan bu soyut kavramlar fark etmeselerde kendi hayatlarına da dokunuşlarda bulunmuşlardır.

              


  İzlerken garip bir ruh haline bürünmeme sebep olan bu filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. Sonu benim için sürprizle dolu olan bu filmin, dikkatli izleyicileri için çok ince mesajlar vermekte olduğunu ve bunu usta oyuncular üzerinden çok güzel iletmeyi başardığını söyleyebilirim. İzlerken keyifli zaman geçirdiğim hissini tattıran bu filmi merak edenler için fragmanı aşağıya bırakıyorum. İzlemek isteyenler için şimdiden iyi seyirler 🤗


Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: Black Eagle  •  18.07.2021, Saat: 02:05  •   - Yorumlar (3)
Forum: Drama
~Filmimiz 2010 yılında Lauren Oliver tarafından aynı isimle yazılan romandan uyarlanmış bir filmdir. Senaristliği Maria Maggenti’nin kaleminden çıkmış olan filmin yönetmeni ise; Ry Russo Young’tır. Romandan uyarlanan filmde karakterleri; Zoey Deutch, Halston Sage, Elena Kampouris, Jennifer Beais, Logan Miller gibi isimler canlandırmıştır. 

              

  Sam,lise sona giden ve birbirlerini çok sevdiklerine inandıkları arkadaş grubuna sahip bir genç kızdır. Memnun olduğu bir hayatı vardır ve herkes gibi heyecan duyduğu sevgililer gününü kutlamak için plan yapmaktadır. Birlikte zaman geçirdiği arkadaşlarıyla partiden döndüğü sırada hayatını kaybedene kadar her şey planladığı gibi gitmiştir.

              


  Uyandığında kabus olduğunu düşündüğü günü tekrar yaşamış ve sürekli aynı güne uyanacağını anlaması pek de zamanını almamıştır. Ne yapacağını bilmez bir halde sürekli aynı güne uyanmayı kabullenmek zorunda kalmıştır. Bir döngünün içine hapsolmuştur. Ne yapacağını ve bu döngüden nasıl kurtulacağını bilemez bir haldedir. Her gün aynı güne uyanmış olsa da yaşanılan birkaç değişiklik, birkaç öğrendiği duyduğu yeni bilgiler, hayatına yön vermesine yardımcı olacaktır.

              


  Tıpkı diğer zamanlarda olduğu gibi bugünde yine aynı güne uyanmıştır. Ama bugünün farklılığı ne yapacağını ve bu döngüden nasıl kurtulacağını bildiğidir. Her şey normalmiş gibi davranmasına karşın insanların ne söyleyeceğini ve ne yapacaklarını bildiği için de içten içe garip bir mutluluk duymaktadır. Akışa çok müdahale etmeden günü yaşamaya başlamış ve gününü istediği gibi geçirmiştir. Gün bitimine yakın artık bu döngünün kırılma vakti gelmiş ve olacaklara biraz mani olarak hem kendi döngüsünün içinden kurtulmuş hem de daha önce bilmediği hayatlara dokunmuştur.

              

  Sürekli aynı güne uyanma hissi ve sürekli aynı şeyleri yaşayacağımız bir döngünün içinde bulunma fikri başta hepimizi korkutabilir ama ya biz de Sam gibi bu duruma mahkum edilmiş olsaydık bizler ne yapardık? Ben şahsen böyle bir durumda olmayı isterdim. Sürekli aynı güne uyanmaktan hatta aynı anı yaşamaktan bir süre sonra sıkılır mıydım bilmiyorum ama bazı özel anlara hapsolmak isterdim. Mutlaka bir çıkış bulunur sadece anın tadını çıkarmaya ve içinde bulunduğum döngüyü çok da müdahele etmeden yaşamanın keyfini sürerdim sanırım 😊. Film aslında garip bir konuya sahip olsa da kesin izlenilmesi gereken filmlerden biri olmayı başaramıyor bence. Boş bir anınızda “Ne izlesem?” diye düşündüğünüz ve  bir film bulamadığınızda zaman geçirmek amaçlı izleyebileceğiniz bir film sadece. Yine de çok merak eden olursa diye fragmanını bırakıyorum 🤗

  
Devamını Göster KONUYA GİT