Yazar: Srmst_16  •  9 saat önce  •   - Yorumlar (2)
Düşündüğümüz zaman liste çok uzuyor ama ben çok bilinmeyenlerden birkaç örnek vermek istiyorum.
Angelina Jolie Ve johnny deep in baş rolunu paylaştığı the tourist sonu ile  beni şaşırtmayı başarmıştı mutlaka izlenmeli.
İkinci olarak önerim finalinde olmasada beni çok şaşırtan bir film orbita 9. (yörünge 9)
ispanya yapımı olan bu film hem konusu ile hem de  hiç bilinmemekle beni çok fazla şaşırttı çünkü konusu ve gidişatı Çok güzel şiddetle tavsiye ediyorum.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: gamzebaytur  •  Dün, Saat: 18:00  •   - Yorumlar (2)
Forum: Fragman
Snowpiercer'in  ''Old Ways, Old Wars'' isimli 1. sezon 9. bölümünde, isyancı kuvvetler tehlikeli bir düşman kendi taraflarına saptığında ciddi bir sorun içerisindedir. Snowpiercer'in kontrolünü tek seferde ele geçirmek için nihai bir plan yaparlar, ancak bu ciddi bir ahlaki maliyete sahiptir ve herkesi yok edebilir.

''Cars Long'' isimli 10. bölümünde ise, devrimin ardından Layton, savaş stresi yaşayanları yönetmek için mücadele eder. Melanie nihayet iblisleriyle barışır, hayatta kalmaları için en büyük tehdidin kendi omuzlarının üzerinde olduğunu fark eder.

Sezon finali sanırım 2 saatlik tek bir bölümden oluşacak. 
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: gogolunpaltosu  •  Dün, Saat: 14:04  •   - Yorumlar (3)
[Resim: 167-120720105429.png]

Yönetmen: Alex Garland
Senaryo: Alex Garland
Yapım: İngiltere
Kategori: Bilim kurgu
Yapım Yılı:2014
IMDb: 7.7
Bütçe: $15,000,000 / Hasılat: $36,869,414
Çekildiği Ülke: İngiltere
Film Uzunluğu: 1 saat 48 dakika
Moderatör Oyu: 8/10


Filmin Oyuncuları[Resim: 167-120720104555.jpeg]Filmin İçeriği


[Resim: 167-120720104127.jpeg]

Caleb Smith (Domhnall Gleeson) yirmili yaşlarında yazılımcı şirkette çalışan biridir. Düzenlenen çekiliş sonucunda kendisine bir hafta süreyle eşlik edecek yazılımcı SEO'su Nathan Bateman'ın (Oscar Isaac) dağ evinde konaklayacaktır. Bu dönem boyunca Nathan, Caleb'a yeni bilgiler öğretecek ve onu çok şaşırtacaktır.

İçine dahil olduğu durumdan habersiz olan bu genç yazılımcı Nathan'ın evinde kendini gerilmiş hisseder. Kilitli kapıların bulunduğu bu üst düzey teknolojik evde saklı birkaç şey vardır. Bunu Nathan, Caleb'a açıklayarak bir yapay zeka ile konuşacağını anlatır. Oldukça şaşıran Caleb, işin ciddiyetine ancak süregeldiği oturumlarla anlayacaktır. 7 gün boyunca yedi farklı oturum gerçekleştireceği bu yapay zeka ile tanışmak üzere olan Caleb çok heyecanlıdır.

[Resim: 167-120720104312.jpeg]

Ava (Alicia Vikander) adındaki bu yapay zeka robot, oldukça gelişmiştir. Hatta o kadar gelişmiştir ki, Caleb bazen bir robotla oturum gerçekleştirdiğini unutarak onunla sohbet etmeye dahi kalkışır. Bu konuşma sırasında kameralar ile anbean kayıt altında ikiliyi izleyen Nathan, notlar ekleyerek bu robotu daha da geliştirme niyetindedir.

Ava'dan oldukça etkilenen bu genç yazılımcı her geçen gün bu robotun farklı bir özelliğine erişmekte, yeni bilgiler öğrenerek hafızasını yoklamaktadır. Gelgelelim işler o kadar da göründüğü kadar basit değildir. Çünkü Ava'nın güç kesintileri yaratıp ortamı karanlığa büründüğünde Nathan Bateman'ın gizli kimliğini deşifre ederek Caleb'ın aklına girecek ve bilmediği, sır olarak saklanılan birçok bilgiyi öğretecektir. Bu zamana kadar Caleb, Ava'dan hoşlanmaya başlamıştır bile.

[Resim: 167-120720104134.jpeg]  

Gayet başarılı bir girişe, sade bir olay akışına sahip Ex Machina filmi, beklentileri pek yükseltmeyen, tekdüze ilerleyen sakin bir bilim kurgu filmi. Akıcı bir kurguya sahip bu film, biraz ağır ilerlemesi nedeniyle yer yer soru işaretleri bıraksa da oldukça şaşırtıcı enteresab sonuyla birçok sorunu beraberinde getirmeyi başarmıştır.

Oyuncuların az tutulmasının ve çekimlerin hoş olması dolayısıyla güzel bir bilim kurgu filmi olmuş. Özellikle günümüz problemlerinden biri hâline gelmiş "yapay zeka" argümanı bu filmle de şekillenmiş ve gözler önüne saydam bir şekilde serilebilmiştir. Bitirdikten sonra size ufuklar açmasa da farkına varacağınız bir gerçeği yeniden görecek ve yeniden yaşayacaksınız.Filmin Fragmanı


[Resim: 167-120720110303.jpeg]  
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: gamzebaytur  •  11.07.2020, Saat: 17:14  •   - Yorum Yok
*100. konumla karşınızdayım. Benim için büyük bir mutluluk😇*

Netflix yapımı bir çizgi roman uyarlaması olan The Old Guard, niyahet dün merakla bekleyenlerinin karşısına çıktı. Yönetmenliğini Gina Prince-Bythewood'un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Charlize Theron, Chiwetel Ejiofor, KiKi Layne, Matthias Schoenaerts, Marwan Kenzari ve Luca Marinelli bulunuyor. Aksiyon ve fantastik türlerinde olan filmin süresi 1 saat 58 dakika uzunluğunda.

   

Yılların eskitemediği Charlize Theron’u, belli ki bu film de eskitememiş. Ölümsüz bir grubun lideri ‘’Andromache of Scythia’’ lakaplı Andy olarak karşımıza çıkıyor bu filmde. Yüzyıllardır paralı asker olarak çalışan Andy, Sebastian, Joe ve Nicky olmak üzere 4 kişiden oluşan grup, kurtarılmayı bekleyen kişileri kurtarmak, yardıma ihtiyacı olanlara koşmak gibi görevlerde çalışıyorlar. Ölümsüzlüklerini ve yeteneklerini ‘’iyiye’’ adayıp insanlara yardımcı olma amacındalar. Bir gün, özel hisleri sonucu kendileriyle aynı özellikte olan birini daha keşfediyorlar ve onu bulmak için yola koyuluyorlar. Tek sorunları ise; ters giden bir olay sonucu onları kullanmak isteyen birine kendilerini ifşa etmeleri. 

Bir yandan yeni bir ölümsüzle tanışırken bir yandan da av-avcı kovalamasını izliyoruz. Filmin temposu hiç düşmüyor. Bitmek bilmeyen bir kovalamacada ‘’Ölümsüzler de bir gün ölebilirler mi?’’ sorusuna yanıt ararken enfes aksiyon sahneleri karşılıyor bizi. Silahlar, bombalar, taramalılar, kılıçlar ve hatta yüzlerce yıllık baltalar havada uçuşuyor. Bu film tüm aksiyon ihtiyacınızı karşılayabilir!

   

Filmin konuşulması gereken önemli şeylerinden biri de sanırım son sahnesi. Kesinlikle ve kesinlikle ikinci film gelmeli! 

Quynh’in gelişi You’daki Candace’in gelişi gibiydi. Sanki kötü bir havası vardı. Acaba yeni filmdeki kötü karakterimiz o mu olacak?

The Old Guard, yetenekli oyuncuları, müthiş senaryosu, akıcılığı ve çatışma sahneleriyle nefis bir aksiyon tadı bırakıyor ağzımızda. Sanki uzun zamandır böyle filme hasretmişim gibi bir çırpıda bitirdim. Bolca aksiyon içeren bu filmi çok beğendim ve izlerken büyük keyif aldım. Size de tereddüt etmeden izlemenizi öneririm.


Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: admin  •  11.07.2020, Saat: 01:24  •   - Yorumlar (1)
Warner Bros tarafından atılan tweet ile açıklanan yeni Batwoman Javicia Leslie oldu. Kendisi biseksüel olduğundan dolayı ve siyahi bir kadın olduğu için Warner Bros'un böylesine büyük bir rol için kendisi için riskli sayılabilecek bir seçim yapması beklenmiyordu. Şu konu yanlış anlaşılmasın, kesinlikle destekliyorum fakat büyük şirketler bu tarz adımlar atmaktan kaçınıyorlar.


Javicia Leslie'nin yeni Batwoman olmasıyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: Melspandg  •  10.07.2020, Saat: 15:26  •   - Yorumlar (7)
Roger ve Carolyn Perron, 5 kızı ile birlikte yeni bir eve taşınırlar. Ailenin köpeği Sandie evin içine girmek istemez bu aile için ilk işarettir aslında. Kaldıkları ilk gece saat 03.07'de evdeki tüm saatler durur ve paranormal olaylar yaşanmaya başlar. O evde yaşadıkları sürede çeşitli paranormal olaylar yaşanır ve aile, ünlü  hayaleet avcıları Ed ve Lorraine Warren'dan yardım ister.  Ed ve Lorraine Warren eve gelip evde incelemeler yapar. Şeytani varlığı evden göndermeye çalışırlar. 

Korku Seansı 3, önümüzdeki Eylül ayında vizyona gireceği söyleniyor. 
İlk izlediğim (korku filmi bile sayılmayacak) Çığlık filminden sonra izlediğim korku film kendisi. Defalarca izledim hala izlerken ilk izlediğimdeki  gerginliği yaşıyorum. Çok fazla korku filmi izlemediğim için Korku Seansı bana başarılı bir yapım gibi geldi. 

Korku Seansı hakkında siz neler düşünüyorsunuz?
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: gamzebaytur  •  10.07.2020, Saat: 14:48  •   - Yorumlar (1)
Merhaba! Size Netflix'te izleyebileceğiniz bazı güzel filmleri önermek istiyorum. Şöyle ki, ben Netflix'teki her filmi beğenmiyorum, arada tek tük çıkıyor 'wow' dediklerim. Bunların hepsi başarılı bulduğum filmler. Konuları ve fragmanlarıyla beraber bırakıyorum, iyi okumalar👼🏼

1. Annihilation/Yok Oluş

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükumet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, yıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. Akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir.
2. Fırtına Anı

9 Kasım 1989 yılında çıkan şiddetli bir fırtınayı evin camından izleyen 12 yaşındaki bir çocuk olan Nico, komşusunun evinde bir tuhaflıklar olduğunu fark eder. Evden vahşi sesler duymasının üzerine yardım etmek için eve giden Nico, komşusu Prieto’nun karısının ölü olduğunu görür. Kendisini gören Prieto’dan kaçıp eve geri dönmeye çalışan küçük çocuk bu sırada trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Aradan geçen 25 yılın ardından Vera, eşi David ve kızları ile birlikte, Nico’nun yaşadığı eve taşınır. Genç kadın eve yerleşmeye çalışırken Nico’nun gitar çalarken çektiği kasetleri bulur. Bir süre sonra Vera, bir televizyon ve kamera aracılığıyla Nico ile iletişime geçer ve bu sayede küçük çocuğun hayatını kurtarır. Ancak Vera'nın geçmişe yaptığı bu müdahale, onun ve ailesinin hayatının değişmesine neden olur.
3. Fractured

Fractured, aniden sırra kadem basen ailesini bulmaya çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Ray Monroe, eşi Joanne ve kızları ile birlikte Minneapolis'e gitmek için yola koyulur. Ancak yolculuk sırasında kaza geçiren aile, soluğu hastanede alır. Kazada yaralanan kızın durumunun incelenmesi için tomografi çekilmesi gerekir ve annesi de kızı ile birlikte tomografi çekimine gider. Eşi ve kızının çekimden çıkmasını bekleyen Ray, uzun süre bekleyişin ardından bir tuhaflık olduğunu fark eder. Hastanede karısı ve kızını arayan Ray, ikisine de ulaşamaz. Üstelik aniden sırra kadem basan kızı ve annesi ile ilgili tüm hastane kayıtları da ortadan kaybolur. Ailesini bulmaya çalışan Ray, kızı ve eşine ne olduğuna dair gerçekleri bulmak için zorlu bir mücadeleye girişir.4. I Am Mother

I Am Mother, bir robot tarafından büyütülen genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Dünya, büyük bir yıkımla karşıya karşıyadır. İnsan nesli, dünya üzerinden yok olup gitmiştir. İnsan nüfusunun tükenmesinden sonra, dünya nüfusunun yeniden canlandırmak için özel bir robot tasarlanır. Anne adı verilen bu robot, genç bir kızı büyütmekle görevlidir. İkisi arasında zamanla oluşan ilişki, yaralı bir yabancının gelişiyle farklı bir hal alır. Yabancının gelişi ile birlikte ondan dış dünya ile ilgili bilgiler alan genç kız, her şeyi sorgulamaya başlar. Anne, gerçeklere ulaşmayı kafasına koyan genç kızı engellemek için her şeyi yapmaya hazırdır.
5. Görünmeyen Misafir

Adrian Doria kariyerinde hızla yükselen bir iş adamıdır. Evli bir adam olan Adrian, fotoğrafçı olan sevgilisi Laura’yı öldürmekle suçlanmaktadır. Adrian, kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Adrian, Virgina’ya yaşanan olayları en başından anlatmaya başlar. Fakat Virginia hikayede bazı tutarsızlıklar fark eder ve onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar.----------------------------------------------------------------------------
Yukarıdaki filmlerin detayları ve incelemeleri için:
💜Yok Oluş - Annihilation
💜Fırtına Anı
💜Fractured
💜I am Mother
💜Görünmeyen Misafir
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: Queenofcornish  •  08.07.2020, Saat: 01:19  •   - Yorumlar (9)
Ben 10 asır geriden geldiğim için yüzüklerin efendisi serisini ancak izleyebildim 😆Cevaplarını merak ediyoruuuum^^
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: unbalanced  •  06.07.2020, Saat: 16:21  •   - Yorumlar (1)
1. Yol (1981) - Cannes Film Festivali FIPRESCI
Yol (1981) - Cannes Film Festivali FIPRESCI
[Resim: s-22f4d6ba480b29cc3c01e336ed22138c81addedb.webp]
Yönetmen:  Yılmaz Güney, Şerif Gören
IMDb Puanı: 8,2
Ödüller
Cannes Film Festivali - FIPRESCI ve Altın Palmiye Ödülü
Altın Küre Ödülleri - En İyi Yabancı Film Adayı
Konusu
Sıkıyönetimin en acılı günlerinde İmralı Yarı Açık Cezaevi'nden verilen izinle köylerine, evlerine gitmek isteyen beş mahkumun yolda yaşadıkları zorluklar ve insan hayatlarının dramları çok başarılı bir anlatımla sunuluyor.
2. Güneşe Yolculuk (1999) - 49. Berlin Film Festivali Jüri Özel Ödülü
Güneşe Yolculuk (1999) - 49. Berlin Film Festivali Jüri Özel Ödülü
[Resim: s-c7ea197738020787fe7f9567d6fa3bea8b0e5811.webp]
Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu
IMDb Puanı: 7,0
Ödüller
49. Berlin Film Festivali - Jüri Özel Ödülü
Kudüs Film Festivali - Barış Ödülü
São Paulo Uluslararası Film Festivali - Uluslararası Jüri Ödülü
Festróia – Tróia Uluslararası Film Festivali - Jüri Özel Ödülü
Konusu
Saf bir gencin günümüz Türkiye'sinin gerçeklerinden haberdar olmasının, dostluğun ve cesaretin öyküsüdür. Türkiye'nin iki ucundan Berzan, Mehmet ve sevgilisi İstanbul'un alt tabaka yaşamının içinde ayakta kalmaya çalışırken tanışırlar. Gün geçtikçe birbirine bağlanan arkadaşların yaşamı Mehmet'in haksız yere tutuklanmasıyla değişir. Bu arada kayıp babasını arayan Berzan'ın başı da sürekli polisle beladadır. Mehmet'in Berzan'a olan bağlılığı onu ülkeyi katederek dostunun köyüne, doğuya bir yolculuğa sürükler. Güneşe Yolculuğa...
3. Duvara Karşı (2004) - 54. Berlin Film Festivali Altın Ayı Ödülü
Duvara Karşı (2004) - 54. Berlin Film Festivali Altın Ayı Ödülü
[Resim: s-e85496f17d60cda00a43b88d9a495ab26505d24c.webp]
Yönetmen: Fatih Akın
IMDb Puanı: 8,0
Ödüller
54. Berlin Film Festivali - Altın Ayı Ödülü
Konusu
Almanya'da yaşayan 40'lı yaşlarındaki Cahit ile genç Sibel intihardan vazgeçmiş iki insandır. Psikoloğunun yardımıyla sorunlarını bir nebze de olsa yenmeyi başaran Cahit, Sibel'e yardım etmek ister. Sibel ise çıkış yolunu evlilikte arar ve eşi doğru dürüst tanımadığı Cahit olur. Aynı evde yaşamaya başlayan Cahit ve Sibel arasında kaçınılmaz bir yakınlaşma başlar.
4. Takva (2005) - 57. Berlin Film Festivali FIPRESCI
Takva (2005) - 57. Berlin Film Festivali  FIPRESCI
[Resim: s-646cd98f230e8ca404fc169eee4e62178378ebaa.webp]
Yönetmen: Özer Kızıltan
IMDb Puanı: 7,5
Ödüller
57. Berlin Film Festivali - FIPRESCI
Saraybosna Film Festivali - En İyi Film Ödülü
Konusu
Geleneksel bir İstanbul mahallesinde doğmuş olan Muharrem 30 yılı aşkın bir süredir aynı mahallede yaşamaktadır. Sade bir işi vardır. Mütevazi ve içe dönük bir kişi olan Muharrem gece gündüz ibadet ederek, cinsellikten uzak, en sert İslami akidelere sıkı sıkıya bağlı bir yaşam sürdürmektedir.
Muharrem'in koyu dindarlığı, varlıklı ve güçlü bir tarikat şeyhinin dikkatini çeker. Onun alkışlanası güvenilirliği ve vicdani zenginliği, bu şeyhin kendisine tarikatın sahip olduğu sayısız mülkün kira toplayıcısı olarak çalışacağı idari bir görev teklif etmesine yol açar.
5. Yaşamın Kıyısında (2007) - 60. Cannes Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü
Yaşamın Kıyısında (2007) - 60. Cannes Film Festivali  En İyi Senaryo Ödülü
[Resim: s-55dcc3e78733b84c1e12720d0ef14289819671c0.webp]
Yönetmen: Fatih Akın, Buse Akın
IMDb Puanı: 7,9
Ödüller
60. Cannes Film Festivali - En İyi Senaryo Ödülü
Konusu
Altı insan, altı biyografi, altı hayat yazgısal bir şekilde iç içe geçiyor. Her biri bir yolculuğa çıkıyor Gündüzlerden ve gecelerden geçen, sarp ve dikenli yollardan yaşamın kıyılarında dolaşan ve bizzat yolcuların benliğine giden birer yolculuk. Bir ucu Almanya Bremen’den başlayıp Karadeniz kıyılarına ulaşırken, başka bir uç İstanbul’dan başlayıp Bremen’e ulaşmaktadır.


6. Susuz Yaz (1964) - Berlin Film Festivali Altın Ayı Ödülü
Susuz Yaz (1964) - Berlin Film Festivali Altın Ayı Ödülü
[Resim: s-314f6e9c126a2a330d366b155672974d7a2a955b.webp]
Yönetmen: Metin Erksan
IMDb Puanı: 8,1
Ödüller
Berlin Film Festivali - Altın Ayı Ödülü
Konusu
Osman, kendi arazisinde çıkan su nedeniyle köyülerle çatışma halindedir . Bu su kavgası nedeniyle kardeşi Hasan da hapse düşmüştür . Osman'ın niyeti hem suya hemde yengesi Bahar'a sahip olmaktır.
7. Uzak (2002) - Cannes Film Festivali Jüri Özel Ödülü
Uzak (2002) - Cannes Film Festivali  Jüri Özel Ödülü
[Resim: s-f7304fa7df79da0f0c4e4ea9e9e3b682291c0b30.webp]
Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
IMDb Puanı: 7,7
Ödüller
Cannes Film Festivali - Jüri Özel Ödülü
Chicago Uluslararası Film Festivali - En İyi İkinci Film Ödülü
Montpellier Film Festivali -  En İyi Film Ödülü
Trieste Film Festivali -  En İyi Film Ödülü
Beyrut Film Festivali -  En İyi Film Ödülü
Konusu
Yusuf kasabada ona bir gelecek olmadığına karar vererek İstanbul'a gelmiştir. Daha önce şehre yerleşmiş akrabası Mahmut'un yanında kalıp uzaklara giden gemilerde miço olarak iş bulmak ister. İdeallerine ulaşmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Fotoğrafçı Mahmut ise, idealleriyle arasının gitgide açıldığının bilincindedir. Üstelik, kendini bu durumdan kurtarmak için de hiçbir şey yapamaz ya da yapmaya yanaşmaz.
8. Sürü (1979) - 27. Berlin Film Festivali FIPRESCI
Sürü (1979) - 27. Berlin Film Festivali FIPRESCI
[Resim: s-4472b3222999c7007669b66dfcc48a133f9799d5.webp]
Yönetmen: Yılmaz Güney, Zeki Ökten
IMDb Puanı: 8,4
Ödüller
27. Berlin Film Festivali - FIPRESCI 
Locarno Film Festivali - En İyi Film
Konusu
Hayatları ve geçimleri hayvanlar ve hayvancılık üzerine kurulu aşiretin reisi Hamo’nun (Tuncel Kurtiz) oğlu Şivan (Tarık Akan) düşman aşiretin kızı Berivan (Melike Demirağ) ile evlidir. Hayvancılığın eskisi gibi para getirmemesi yüzünden durumu bozulan Hamo, oğlunun aşiretten ayrılmak istemesiyle çılgına döner. Hamo ve oğulları, adamlarıyla birlikte son sürüyü Ankara’da satmak için trenle yola çıkarlar.
9. Pandora’nın Kutusu (2008) - 56. San Sebastian Film Festivali En İyi Film Ödülü
Pandora’nın Kutusu (2008) - 56. San Sebastian Film Festivali  En İyi Film Ödülü
[Resim: s-e565000116f49e0d7d9588cd6f2daff40ec6eb02.webp]
Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu
IMDb Puanı: 7,2
Ödüller
Fajr Film Festivali - Jüri Özel Ödülü
56. San Sebastian Film Festivali - En İyi Film Ödülü
Konusu
“Pandora’nın Kutusu”, bir gün kaybolduğunu öğrendikleri yaşlı annelerinin yaşadığı küçük bir Batı Karadeniz kasabasına doğru yola çıkan üç kardeşin öyküsünü anlatıyor. Yolculukla beraber kendi sorunları ve aralarındaki gerginlik de ortaya çıkan üç kardeş, Alzheimer olduğunu öğrendikleri annelerinin yanlarındaki varlığıyla kendi hayatlarını sorgulamaya başlıyorlar. Pandora’nın Kutusu yavaş yavaş açılırken anneanne ve torunu arasında filizlenen yakınlık filmin sürprizli finalini hazırlıyor.
10. Çoğunluk (2010) - 67. Venedik Film Festivali Geleceğin Aslanı Ödülü
Çoğunluk (2010) - 67. Venedik Film Festivali Geleceğin Aslanı Ödülü
[Resim: s-6c6c6abb237c9b00c1dc18031b91af67b13e9ced.webp]
Yönetmen: Seren Yüce
IMDb Puanı: 7,4
Ödüller
67. Venedik Film Festivali - Geleceğin Aslanı Ödülü
Mumbai Film Festivali - En İyi Film Ödülü
Konusu
Mertkan (Bartu Küçükçağlayan), babasının inşaatlarının getir götür işlerine bakar, arkadaşlarla alışveriş merkezlerinde sağı solu keser, arabayla turlar. Ne zaman ki Gül ile tanışır, boşluğu ve basitliği değerlendirmek için bir fırsat çıkar karşısına. Ne var ki babası Kemal (Settar Tanrıöğen) Gül'ün kökeni konusunda şüpheci bir yaklaşım sergileyince, Mertkan'ın bir seçim yapması gerekecektir.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: unbalanced  •  06.07.2020, Saat: 14:58  •   - Yorumlar (2)
Forum: Forum Dışı
[Resim: 12109246-728xauto.jpg]
Dün geceye damgasını vuran 46.Altın Kelebek Ödülleri sahiplerini buldu. Televizyon ve müzik dünyasının en iyilerinin belirlendiği ödül töreni sunucuları Cem Davran ve Çağla Şıkel oldu. Corona virüsü pandemisine uygun şekilde ödüllerin dağıtıldığı tören ilk kez farklı bir konseptle gerçekleştirildi. Ünlü isimler ödüllerine ofislerinde ya da evlerinde kavuştu ve ödül konuşmasını da bu şekilde yaptılar.
[Resim: 670?u=https%3A%2F%2Fitkv.tmgrup.com.tr%2...jpg&mw=616]

Pantene Yıldızı Parlayanlar-
Ebru Şahin, İlayda Alişan, Alina Boz
-En iyi komedi dizisi kadın oyuncusu-
Ecem Erkek
-En iyi komedi dizisi erkek oyuncusu-
Onur Buldu
-En iyi kadın oyuncu-
Ebru Şahin
-En iyi erkek oyuncu-
Taner Ölmez
-En iyi çocuk oyuncu-
Ebrar Demirbilek
-En iyi komedi dizisi-
Çok Güzel Hareketler Bunlar 2
-Başarı Ödülü-
Alice
Merve Dizdar, Enis Arıkan, Ezgi Mola, İbrahim Selim, Şükrü Özyıldız, Serenay Sarıkaya
-En İyi Yarışma Ödülü-
MasterChef Pantene Altın Kelebek ödül töreninde En İyi Yarışma Ödülüne sahip oldu. Ödülü program yapımcıları İrem Kanan-Bilgin Aslan ve jüri şefleri Mehmet Şef, Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu aldı.
-En İyi Gündüz Kuşağı Ödülü ve En İyi Kadın sunucu Ödülü-
Müge Anlı
-En İyi Erkek Sunucu Ödülü-
Acun Ilıcalı
-En iyi haber programı ödülü-
5N1K - Cüneyt Özdemir
-En İyi Kadın Haber sunucusu ödülü-
Ece Üner
-En İyi Erkek Haber Sunucusu ödülü-
Cem Öğretir
-En İyi dizi çifti Ödülü-
Aybüke Pusat- Furkan Andıç
-En İyi Dizi Müziği Ödülü-
Aytekin Ataş
-En İyi Senarist Ödülü-
Deniz Akçay Katıksız
-En İyi Yönetmen Ödülü-
Yusuf Pirhasan
-En İyi Çıkış Yapan şarkıcı Ödülü-
Zeynep Bastık
-En İyi DJ ödülü-
Hey! Douglas
-En İyi Influencer ödülü-
Kafalar
-En İyi Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncusu ödülü-
Burcu Özberk
-En İyi Romantik Komedi Dizisi Erkek Oyuncusu ödülü-
Çağlar Ertuğrul
-En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü-
Afili Aşk
-EN İYİ DİZİ MÜZİĞİ
AYTEKİN ATAŞ – BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA
-EN İYİ SENARİST
DENİZ AKÇAY KATIKSIZ – İSTANBULLU GELİN
-EN İYİ YÖNETMEN
YUSUF PİRHASAN
-EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN
ZEYNEP BASTIK
-EN İYİ DJ
Hey! Douglas
-EN İYİ INFLUENCER
KAFALAR EKİBİ
-Pantene Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncusu ödülü Burcu Özberk'in oldu.
-Pantene Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi Erkek Oyuncusu ödülü Çağlar Ertuğrul'un oldu.
-Pantene Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülünün sahibi ise Afili Aşk dizisi oldu.
-İşte Pantene Altın Kelebek Başarı Ödülü Sahipleri:
-Demet Akbağ
-Kerem Alışık
-Hande Yener
-Emrah
-Serhat Hacıpaşalıoğlu
Devamını Göster KONUYA GİT