Yazar: Black Eagle  •  22.12.2022, Saat: 02:22  •   - Yorumlar (1)
~Yaklaşık 2 saat süren gerilim/psikolojik filmin yönetmenlik ve senaristliğini M. Night Shyamalan yapmaktadır. Filmin yapımcılığında ise Jason Blum’u görüyoruz. Filmimizin kahramanlarına gelecek olursak eğer; James McAvoy ve Anya Taylor gibi isimleri görüyoruz.

              

    Filmimizin psikoloji türüne girmesine sebep olan başkarakterimiz Kevin’in “Çoklu Kişilik Bozukluğu” gibi bir hastalığı ve 23 ayrı kişiliği vardır. İçlerinde suça meyilli olan karakter market çıkışında 3 kız kardeşi bir amaç uğruna kaçırır. Kızlar kendilerini kaçıran kişinin tehlikesinden çok kaçırıldıkları anın korkusunu yaşamaktadırlar. Kendilerine geldikçe akıllarında dönen sorulara cevap ararken aynı zamanda kendilerini kaçıran adamın da kim olduğunu çözmeye çalışırlar. 


Alıntı:“Acı çekmiş ve parçalanmış insanların bizden bir eksikleri olduğunu düşünüyoruz. Ya bizden fazlaları varsa?”

              

   Bodruma hapsedilmiş olan kızlar panikle yanlış kararlar verseler dahi zamanla, istemeyerek ortama adapte olmaya başlarlar. Kaçıran adamın halleri başta kızları şaşırtıp korkutsa da kızlar bu durumu kendi lehlerine çevirmeye çalışırlar. Aynı zamanda karşısında kaçırdığı üç kızla baş etmeye çalışan Kevin’ın da büründüğü roller yüzünden kafası karışmış ve artık tam anlamıyla nasıl hareket edeceğini bilememektedir. 


Alıntı:“Hayatın boyunca hep güvendeydin. Hiç gerçek acı çekmedin. Bu yüzden seni seçtik. Hep uykudaydın. Hiç şansın yoktu.”

              

  Kevin’ın bu hallerinden faydalanarak bazen arkadaş bazen kaçırılan kız rolünü oynayarak bu durumdan kurtulmanın yollarını arayan kızlar için bu süreç hayli zor geçecek gibi durmaktadır. Alacakları kararın en doğrusu olduğuna ve bu doğrultuda hareket etmeleri gerektiğine inanmaları lazımdır. Bu zorlu,gizemli,gerilimli  süreçten bakalım hangi taraf sağ çıkabilecektir?

              

    Filmin, gerilimi had safhada tutmasıyla birlikte birçok filmde olduğu gibi bu filmde de  mantık hataları olduğunu ve onları görmezden gelirsek izlenebilecek başarılı bir film olduğunu belirtebilirim. Film aynı zamanda benim gibi gelecekte psikolog olacak psikoloji öğrencilerine de hitap etmektedir. Hatta bütün psikoloji öğrencileri izlemeli diye düşünüyorum. Ama ne yazıkki geleceğin bir psikoloğu olarak bazı etik kurallarına uymayan davranışların sergilendiğini de belirtmeliyim. İzlemek isteyenlere fikir olması için aşağıya filmin fragmanını bırakıyorum. Şimdiden izleyeceklere iyi seyirler 😇
  Not: Filmi beğendiyseniz veya bu tarz filmler hoşunuza gidiyorsa benzer bir konu daha açmıştım, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak o filmin konusunu da okuyup yorumda bulunabilirsiniz 😊
👉🏻Identy
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: Black Eagle  •  11.12.2022, Saat: 00:13  •   - Yorum Yok
Forum: Drama
~ 1 saat 42 dk süren film, Brian Klugman ve ilk uzun metrajlı filmine imza atmış olan Lee Strenthal’ın ortak imzasını taşımaktadır.  Başrolunde; Bradly Cooper, Jeremy Irons, Dennis Quaid, Olivia Wilde, Zoe Saldana yer almaktadır.  


                


   Filmin başlarında Rory adlı yazarın kendi ismiyle bastırdığı ilk kitabı sayesinde çıkış yakalayıp ödül törenine gittiğini izliyoruz. Çok geçmeden geçiş yapılan başka bir sahneyle anlıyoruz ki aslında bize başta izletilen ve devamında da gösterilmeye devam edecek olan hikaye, Clayton adlı yazarın toplumun önünde okuduğu kitap bölümlerinin canlandırmasından ibaretmiş.  Anlatılan hikayede Rory, kendisini yazarlığa adamaya çalışan hatta belki de en ünlü yazar olma çabası gösteren bir gençtir. Dora ile oldukça güzel ilişkisi vardır ve sabahları gezip geceleri saatler boyu süren çalışmalarıyla bastırabileceği düzeyde kitap yazar. Her yazdığını yayınevlerine yöneltir ama hiç olumlu sonuçlar alamaz.


             
  Belki de kendisini geliştirmesi gerektiğini düşünür ve yazmayı ihmal etmeyerek bir yayınevinde çalışmaya başlar. Günler sonrasınra tesadüfen eline bir hikaye geçer. Okuduğu bu hikaye, ne yaparsa yapsın okuduğu andan itibaren onu tesiri altına alır ve bu hikayeyi düşünmeden geçirdiği bir an bile kalmamıştır. Öyle bir raddeye gelmiştir ki artık sonuçlarının ne olacağını hiç düşünmeden hikayeyi noktası, virgülüne dokunmadan aynı şekilde kendisi de yazmıştır. Bir rahatlama hissi yaşamıştır ve eşinin de  beğenisi üzerine hikayeyi yayınevine götürmüştür. 


Alıntı:And ı am terrifed that ı never will be “

                    Artık istediği üne sahip olmuş, yazdığı kitaplar basılmaya ve oldukça büyük kitleler tarafından okunmaya başlamıştır. Hayatı böylesi güzel bir yol alırken ansızın hiç beklemediği biri çıkar karşısına. Rory yaşadığı bu garip karşılaşmadan sonra aklı, kalbi, vicdanı hatta belki de bütün duyguları birbirine karışmış kendisini tam olarak bir çıkmazda bulmuştur. Vereceği karar bütün hayatını etkileyecektir ama en sonunda kendince doğru kararı vermelidir. 


              


Alıntı:Benim felaketim, kelimeleri onları yazmama sebep olan kadından daha çok sevmemdi.”


   Clayton’ın okuduğu iki bölümlük hikayeden sonra genç ve yazar olmak isteyen aynı zamanda zeki olan Daniella hikayenin sonunu merak eder. Kitaptaki gerçekliktense Clayton’ın anlatacağı gerçekliği merak etmektedir....


                  Lucid rüyalarda nasıl rüya içinde rüya görüyorsak bu filmde de hikaye içinde hikaye göreceğiz. Biraz yavaş ilerlemesine rağmen sahip olduğu farklı senaryosu, filmi izlemeniz için bile tek sebep olabilir diye düşünüyorum. Sıkılmayacağınız ve güzel hikayesi olan bu film hakkında biraz fikir sahibi olmak isteyenler için fragmanı aşağıya bırakıyorum. İzlemeyi düşünenler için ise şimdiden keyifli izlemeler 🤗

Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: Black Eagle  •  28.10.2022, Saat: 01:32  •   - Yorumlar (3)
~Uzun bir aradan sonra herkese merhaba😊Bugün sizlere tavsiye üzerine izlediğim ve olumsuz eleştirileri gözardı ederek izleyip,bayıldığım bir filmden bahsetmek istedim🤗

   Film 2013 yılında yayınlanmış olup korku-gerilim kategorisinde yer almaktadır. Daha sonra devam filmleri çekilmiş ve bu film, seri film halini almıştır. Filmimizin senaristi aynı zamanda yönetmenliğini de yapmış olan James DeMonaco’dur. Filmin başrollerinde ise Ethan Hawke,Lena Headey,Adelaide Kane ve Max Burkholder gibi hemen hemen hepimizin aşina olduğu isimler yer almaktadır.

                   [Resim: 21005514_20130513204932809.jpg]


    Filmin konusuna gelecek olursak eğer; artan suç oranlarına karşı garip bir önlem yöntemi geliştirilmiştir. Amerika’da yılda bir kere olmak şartıyla 12 saat boyunca bütün suçlar serbesttir. Bu süre zarfında işlenen suçlara devlet hiçbir şekilde müdahale de bulunmamakla kalmıyor aynı zamanda yardım için ambulans çağrılmasını da engelliyor. “Arınma Gecesi” olarak adlandıralan gecede,suçlulara cezasını kendisi vermek isteyenler, eğlence amaçlı sokakta suç işlemek isteyenler veya hiçbir şey yapmayıp bütün önlemlerini alarak evinde zaman geçirmek isteyenler olarak farklı ve birbirinden bağımsız gruplar oluşur.

         [Resim: images?q=tbn:ANd9GcSFbGJBaGCeHINaYoVDYQz...A&usqp=CAU]

  James güvenlik şirketinde çalışan ve hiçbir suça karışmayıp evinde huzurlu vakit geçirmek isteyen aileler için güvenli bir sistem oluşturmaya çalışan bir babadır.  Yeni ürettikleri güvenlik sistemi henüz tam anlamıyla test edilmemiş olsa da diğer insanlara sattığı gibi kendisi de ürettikleri sisteme güvenmek ve aynı sistemi kullanmak zorundadır. Çünkü o gece halkın çoğunluğunun beklediği “Arınma Gecesi”dir.

              [Resim: images?q=tbn:ANd9GcR5I68tBnp9XkHvSSKX_lH...Q&usqp=CAU]

  Arınma gecesinin başlayacağı saate yakın James ve ailesi akşam yemeklerinden yeni kalkmış ve her ne kadar güvenlik sistemleri olsa da ailece bir odada toplanmayı tercih etmişlerdir. James ailesinin yanında güvende olduğundan emin olup güvenlik sistemini aktifleştirmiştir. Belli bir süre sonra herkes kendi istediği alana çekilmiş ve sistemin kurulu olduğu odada sadece oğlu kalmıştır. Dışarıdaki insanların neler yaptığını izlemeye başlamıştır ki bir tane adamın eve almaları için insanlardan yardım istediğini ve aynı zamanda maskeli bir gruptan kaçtığını görür.


              [Resim: the-purge-movie.gif]
            

   Ani bir kararla evdeki kimsenin haberi olmadan güvenlik sistemini kapatır ve kapıyı açarak adamı eve alır. Ardından hemen tekrardan güvenlik sistemini aktifleştirir. Yapılan hareket o gecenin “Bütün suçlar yasal”dır kuralına aykırı düşüyordur ve maskeli grup belirli bir zaman vererek kaçan adamı onlara teslim etmesini aksi durumda olacaklardan kendilerini sorumlu tutmayacaklarını belirtir. James hem kuralları hem ailesini düşünerek bir karar vermek zorundadır ve vereceği karar her ne olursa olsun işler artık kontrolünden çıkmıştır...


      


  Başta da belirttiğim gibi tavsiye üzerine izlediğim bir filmdi. Korku-gerilim en sevdiğim türdür ve bu filmde kategori içerisinde bende çok ayrı bir yere sahip olmayı başarmış bir filmdir. Seri film olmasına rağmen henüz diğer filmlerini izlemeye fırsatım olmadı. Ama sizlerde benim gibi korku-gerilim filmi hayranıysanız yapılan olumsuz eleştirileri dinlemeden izlemeniz gerektiğini ve en azından film adına kendi fikrinizin olması gerektiğini düşünüyorum. Şimdiden izleyecek olan herkese iyi seyirler 😇✨
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  27.05.2022, Saat: 23:19  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube


Rüyaları kontrol etme teknikleri yani rüya yönlendirebilme yeteneği! Rüya esnasında rüyada olduğunun farkına varmak kim istemez? Lucid dream yani Türkçe olarak berrak rüya yada rüya kontrolü.

Daha önce hiç rüya gördüğünüz esnada, gerçekten bir rüyanın içinde olduğunuzu fark ettiniz mi? Yani rüyanın rüya olduğunun bilincine vardınız mı? Peki bir rüyayı kontrol edebildiniz mi? Eminim birçoğunuz bilinçli rüya ya da diğer adıyla rüya kontrolü yapmıştır. Genel olarak rüyanın rüya olduğunun bilincinde olanların sayısı daha fazladır. Rüya kontrolü biraz daha bilinçli rüyaya göre başlarda zordur.

Bu videoda bilinçli rüya ya da İngilizce olarak Lucid Dream olarak anılan bilinçli rüya görme ve kontrolünün faydalarından bahsedeceğim fakat Lüsid rüya hakkında tanımlamalara değinmeyeceğim çünkü bir önceki videomuzda bunları ayrıntılı olarak anlatmıştık. Bu videoda diğer videoya göre Lucid Rüya nasıl yapılır konusuna biraz daha gireceğiz, bunun yanında Bilinçli rüya kontrolü faydaları nelerdir bunda bahsedeceğim.

İlk önce şunu bilmeniz gerekiyor Lucid rüya psikolojik olarak kabul gören bilimsel ve klinik araştırmalarla kanıtlanmış ve antik zamanlardan beri uygulanan bir farkındalık çalışmasıdır. Rüyaları kontrol edebilmenin yarattığı iyileştirici ve heyacan verici bir dünyaya girmek, aslında sanıldığından da kolay. Bilim adamları bu konuda uzun zamanlardan beri çalışıyor. Hatta Amerikan Psikoloji Derneği Lucid Dream tanımını “uyuyan kişinin rüya gördüğünün farkında olduğu ve rüya anlatısının ilerlemesini etkileyebileceği bir rüya.” olarak tanımlıyor.

Rüya farkındalığı olarak da dile getirilen bilinçli rüya “Şu an rüyadayım.” Cümlesinin söylenmesi ile başlıyor aslında. Buradan sonrasında birçok kişi rüyası üzerinde hakimiyet kurup gidişatı kontrol etmek istesede bunu başaramıyor o rüyanın bilinçli bir rüya olduğunun farkında olduğu noktada kalıyor.

Bir uyku esnasında rüya görebilmek için ilk önce Rem uykusu gerçekleşmeli. Rem uykusunu size kısaca şöyle özetleyebilirim Uyku halindesiniz fakat beyniniz uyanıkmış gibi davranmaktadır. Mesela uyurgezerlik ve uykuda konuşma bu evrede görülmektedir. Aynı zamanda yeri gelmişken şunu da açıklamak lazım. Genelde herkesin korktuğu halk arasında karabasan diye tabir edilen durum bu uyku safhasında yani rem uykusunda gerçekleşir.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  22.04.2022, Saat: 22:41  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube


Eminim ki hepiniz DC karakterlerinden biri olan kedi kadını tanıyorsunuz. Batman ile bağlantılı kurgusal bir karakter olan catwoman en üst seviyede çevikliğe sahip imkansızı başaran bir hırsızdı. Peki, bu süper kötü Catwoman karakterinin gerçek olduğunu söylesem. Dünyanın en usta hırsızı unvanını alan gerçek hayattaki süper kötülerden biri. Üç kıtada çok sayıda karmaşık dolandırıcılık ve soygunlar düzenledi. Nasıl dünyanın en usta hırsızı olduğunu ilginç hikayesini kabarık suç geçmişine rağmen nasıl 8 yıl hapis yattıktan sonra salıverildiğini anlatacağım.

Catwoman karakterine benzetilen ve dünyanın en usta hırsızı unvanını alan kişi bir kadın değildi. O Kanadalı bir adamdı. 1972 doğumlu ve halen daha yatta olan biri. Suç dosyası oldukça kabarık. Üç kıtada karmaşık dolandırıcılık ve soygunları düzenlemesiyle tanınan biri olması hatta on altı suçu kabul etmesine rağmen sadece 8 yıl hapiste yattıktan sonra salıverildi. Bir süreliğine Catwoman olarak anılmasının sebebi hiçbir güvenlik sistemine yakalanmamış hiçbir görgü tanığının olmamasından kaynaklandı.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  17.04.2022, Saat: 18:20  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube

Üçüncü göz tehlikeleri ve açma belirtileri. 3. Göz Açılırsa Ne Görülür Nasıl Açılır? Epifiz bezi ve Üçüncü Gözün Sırları serisinin 8. bölümü. Çoğu yerde Göz perdesi, Kalp gözü veya Epifiz bezi olarak adlandırılan üçüncü göz açma belirtileri ve tehlikeleri nelerdir?

Üçüncü göz, epifiz bezi olarak bilinir. Kaşların merkezinin hemen üzerinde bulunduğunu düşünebilirsiniz. Epifiz bezi ise tam olarak beynimizi iki yarım olarak düşünürsek merkezinde yani epitalamusta bulunur. Çok fazla bu konuyu uzatmak istemiyorum çünkü bu konuda 7 adet video yayınladık daha önce kanalımızda bu videodan sonra onları da izleyebilirsiniz.

Vücudun büyük güçlere sahip eşsiz bir parçasıdır bu bahsettiğimiz organımız. Üçüncü gözün açılması hayatınızda birçok değişiklik yaratır. Tam açılması sizi evrende bulunan hemen hemen her şeyin enerjisiyle bağlantı kurmanızı sağlar. Bildiğiniz gibi her şeyin bir enerjisi bulunmaktadır.
Tabi burada hemen ruhsal varlıklar geliyor herkesin aklına. Çünkü bunu tecrübe etmemiş kişiler anlatımlardan bunu çıkartıyor. Tecrübe edenlerde aslında yaşadıklarını tam manasıyla dile getiremiyor. Hani derler ya anlatılmaz yaşanır…

Doğuştan gelen ben duygumuz, ego düşüncesinin bir sonucu olarak, evrenin geri kalanından ayrıdır. Gerçekte, hepimiz evren ile birlikteyiz. Evren aslında bizlerin enerjisi ile bütünsel bir enerji ortaya koyuyor. Birlik duygumuz, yüksek duyularımızı kapsayan üçüncü göz ün aktivasyonundan gelir mesela. Bunlar, fiziksel olanları yansıtan ancak daha yüksek titreşimde var olan ruhsal duyulardır. Üçüncü göz açıklığının kendine özgü belirtileri var ve bu semptomların görülmesi kolaydır.

Üçüncü gözünü yaşadığı anlık enerji yoğunluğu ile kısa bir süre kullanabilen kişilerin sayısı oldukça fazla. Zaten genelde de bu hissiyatı kısa bir düre deneyimleyen insanlar daha ilgili oluyor bu konuya. kısa sürede olsa yaşadıklarını uzun süreli yaşamak ya da hayatının bir parçası bir yaşam biçimi olarak kullanmak istiyorlar.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  08.04.2022, Saat: 22:56  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube


Türkiye de Meleklerin Yaşadığı Yeraltı Şehri. 50 bin kişilik yeraltı şehri Anadolu da anlatılan en eski şehir efsanesi. Cinlerin ve meleklerin savaşı mı yoksa Uzaylılar mı inşaa etti bu yeraltı komplekslerini...

85 m. derinlik, çağdaş bir havalandırma sistemi, binlerce kişinin yaşayabileceği bir kompleks, mükemmel bir savunma sistemi; Ve bunların ne zaman, niçin yapıldığı belli değil. bilinmeyeni genelde hep gökte veya bir başka boyutta ararken gelin yere inelim… Yerin üstü kadar altı da tılsımlı Kapadokya’da! Öyle ki, balonlara binip gökyüzüne, vadilere yürüyüp doğa mucizelerine, yeraltı şehirlerine inip tarihin gizemine dokunabiliyorsunuz. Kapadokya’da asırlık yolculuklardan dik çıkmış yüzlerce peribacasının yanında, kökü bir ağaç gibi derinlere inmiş 36 tane de yeraltı şehri bulunuyor. Derinkuyu Yeraltı Şehri ise bu şehirlerin en büyüğü!

Bu yer altı şehirleri hakkında çeşitli gizemler mevcut farklı teorilerde üretiliyor. Bu videomuzda bu muhteşem yer altı şehirlerinin efsanesinden ve üretilen teorilerinden bahsederken şu ana kadar ortaya çıkartılabilen arkeolojik çalışmalara da değineceğiz. Gözümüz hep uzaya dönük ama dünyamızın içindeki bilinmeyenler de hala uzay kadar karanlık ve çözümsüz.

Bu garip yerlerin birer mühendislik şaheseri olduğunu söylersek abartmış olmayız. Bir kere havalandırma sistemi ve mantığı mükemmel. Evet kayaların normalin altında bir kırılganlığa sahip oldukları doğrudur ama yeraltı kentlerini gördüğünüzde bunun yeterli bir açıklamadan çok uzak olduğunu görürsünüz. Çünkü modern araçlar gerekmektedir. Günümüzdeki modern teknolojinin çizgisinde olan maden ocaklarının hiçbirisi böylesine mükemmel ve hatta konforlu değildir…
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  01.04.2022, Saat: 22:06  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube

Joker'den daha korkunç yaşamış gerçek suçlular var hayatta. Bu adam Joker ve John Wick karışımı bir insan. Gerçek hayattaki kötülerden biri Alexander Solonik'in Rus yeraltı suç dünyasında kötü şöhretli bir tetikçinin ilginç ve gerçek hikayesi.  Joker ve John Wick karışımı ilginç bir insan...

1980’lerin başında Alexander Solonik polis teşkilatına katıldı. Fakat onun çevresi normal bir polisin çevresi gibi değildi. Onun içinde korkunç bir insan vardı. Sovyet ordusunda eğitim almış, eğitimi gereği olağanüstü derecede korkusuzdu. Aynı zamanda bir nişancı olarak yetenekleri insanüstüydü hatta bazıları onun hikayelerini dinlediğinde gerçekte var olduğundan şüphelenmesine neden oluyordu. Özel kuvvetlerde suçlularla baş etme konusundaki doğal yeteneğiyle ayırt edildi, ancak daha sonra bazı özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Solonik aşırı şekilde şiddete düşkün hatta sadizm denilebilecek düzeyde şüphelilere karşı zalimlik sergiliyordu. Tabi bunun sonucunda polis teşkilatından atıldı ve daha önce yaptığı mezar kazıcılığı görevine geri döndü. Ancak daha sonra anlaşıldı ki Joker gibi son derece saplantılı bir süper insan olma fikri solonik in düşünceleri arasındaymış.
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  25.03.2022, Saat: 18:26  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube


27 Mart 2022'de deprem mi olacak? 27 Mart Pazar günü büyük İstanbul depremi mi olacak? El Serhendi Efendi yani İmam Rabbani 2022 Kehanetlerinde 27 Mart 2022 İstanbul depremi yaşanacak diyor...

27 Mart 2022 Büyük İstanbul depremi kehaneti için araştırmalar hız kazandı. Dönem dönem Büyük Marmara Depremi ile ilgili bazı isimlerden korkutan açıklamalar geliyor. Şimdi de gündemde 27 Mart İstanbul depremi kehaneti konuşulmaya başlandı. Peki, 27 Mart 2022'de deprem mi olacak? 27 Mart Pazar günü büyük İstanbul depremi mi olacak? Sorusunun yanıtını arıyor. AFAD'ın en son paylaştığı verilere göre 2021'de 23 bin 753 deprem meydana geldi. 2022'de de sarsıntılar devam ediyor.

Bu videomuzda konu olan kehanetler ise tamamen kurgu, işin ilginç tarafı ise yazılı kehanetler kadar popüler olması ve inanan insanların fazla olması çünkü daha öncede dediğim gibi gerçekten olayın aslını araştıran pek fazla mecra bulunmuyor yada araştıranlar gerçekleri paylaşmıyor!!!

27 Mart 2022 Büyük İstanbul depremi kehaneti 1500 yılında yaşamış El Serhendi Efendi isimli bir kahinin kehanetidir. Kehanete göre 27 Mart 2022'de İstanbul'da büyük deprem oluyor...

Aynı Kahin bu yıllarda tüketim vergisi ve organize şiddet benzeri kehanetlerle de bulunmuştur. Kehanete göre 27 Mart 2022’de İstanbul’da büyük deprem oluyor ve nüfus 6 milyona düşüyor. Yine aynı kehanette İstanbul’da 13 temmuz 2037'de deprem oluyor ve 70 bin kişi daha hayatını kaybediyor.

Tabi burada bir parantez açmak lazım. İmam Rabbani ile aslında konunun bir alakası yok ama nasıl olduysa konu onada bağlanmış. Hatta çok daha ileri safhalara ulaşmış. Videoda zaten ayrıntılı olarak bunlardan bahsediyoruz.

İşin özü şu; Deprem her an olabilir. Belki 3 dakika sonra belki 1 saat sonra. Türkiye bir deprem ülkesi. Her dakika bir yerlerde bir deprem oluyor. Bundan korkmak yerine depreme hazırlanmak. Depreme uygun yapılar yapmak yada en azından bir deprem çantası hazırlamak bize çok şey kaybettirmez aksine kazandırır. Umarım bundan sonra yaşanacak depremlerde çok daha az kayıplar ile atlatılabilir. Bunun örnekleri dünyanın birçok yerinde mevcut. Niye japonya gibi güçlü depremleri kayıpsız atlatamayalım ki...
Devamını Göster KONUYA GİT

Yazar: turkans  •  18.03.2022, Saat: 21:26  •   - Yorum Yok
Forum: Youtube

Uzaylılar tarafından kaçırılan ufo araştırmacılarının yani ufologların ilginç ve gizemli ortadan kaybolma hikayeleri “Kaybolan UFO Avcıları” videomuzda. Bu üç ufo araştırmacısının tek ortak noktası uzay ve uzaylılara olan merakıydı. Gizemli bir şekilde bir anda ortadan kayboldular. O tarihten beri onları ne gören nede duyan oldu…

Son yıllarda ünlü UFO avcıları Max Spiers ve Gaurav Tiwari’nin ölümleri, birçok kişinin "bizim dünya dışı araştırmacılarımızın öldürülüp öldürmediğini" sormalarına neden oldu.

UFO teorisyeni Max Spiers, konferans için gittiği Polonya’da hayatını kaybetmiş ölmeden önce ‘eğer bir şey olursa araştırılmasını istediğini’ arkadaşlarına söylediği açıklanmıştı.

Aynı şekilde Gaurav Tiwari evinde boğularak hayatını kaybettiği ortaya çıkmış fakat hiçbir kanıt bulunmamıştı. Daha sonra polis hayranlarını sakinleştirmek için intihar etti dedi.

Ancak ufologları içeren gizemli vakalar yeni bir şey değil ve bazen bu insanlar basitçe ortadan kaybolabiliyor. Nadiren bir kaçı hikayeyi anlatmak için geri döndü ama hepsi o kadar şanslı değilmiş ki bazıları hiç geri dönmedi ve arkalarında büyük bir gizem bıraktı. Tıpkı Kaybolan UFO avcılarıyla ilgili üç şüpheli ve ilginç hikayeyi araştırırken göreceğimiz gibi…

Sırayla üç ufolog ve teorisyen Frederick Valentich, Granger Taylor ve Bruno Borges in ilginç ve gizemli ortadan kaybolma hikayelerine yer verdik. Bu araştırmacı insanlar kaybolduktan sonra bir daha geri dönmediler.
Devamını Göster KONUYA GİT

Sponsor